امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آفریقای وحشی با چاشنی زامبی:نقد وبررسی عنوان Resident Evil5
[تصویر:  nfs1_resident-evil-5.jpg]
پس از گذشت 13 سال از شروع کار یکی از بزرگترین فرنچایزهای تاریخ وبعد از انتشار چندین نسخه اصلی وفرعی از فرنچایز رزیدنت ایول در سال2009 بالاخره نوبت به پنجمین قسمت از این سری عناوین رسید.پس از عرضه شاهکار میکامی یعنی رزیدنت ایول4 انتظارات بشدت از این عنوان بالا بود.حال میخواهیم ببینیم که آیا واقعا نسخه پنجم توانسته یک عنوان درخور نام رزیدنت ایول باشد یا خیر؟و اینکه توانسته شاهکاری در حد و اندازه رزیدنت ایول4باشد؟
حملات تروریستی بیولوژیکی اینبار در آفریقا

داستان این نسخه در آفریقا جریان دارد جایی که مردمانش هیچ اطلاعی درباره جهان پیرامون خود ندارند وبهترین هدف برای عملیات تروریستی بیولوژیکی است
شخصیت اصلی بازی مامور کارکشته و یکی از قدیمی ترین شخصیت های این سری یعنی کریس ردفیلد است که به همراه همکار جدیدش شوا آلمار پا به آفریقای جهنمی می‌گذارد ومتوجه نکات عجیبی که درمورد همکار قبلی‌اش یعنی جیل ولنتاین که تصور می‌شد مرده است می‌شود
داستان بازی روایت خوبی دارد و همچنین کارکترهای بازی شخصیت پردازی خیلی خوب وجالبی دارند در کل ایرادی نمی‌توان به داستان بازی گرفت

[تصویر:  efo7_pc_2.jpg.jpg]
شخصیت اصلی بازی کریس ردفیلد

بازی در بخش گرافیک عملکرد عالی دارد.از طراحی شخصیت ها وزامبی‌ها تا گرافیک محیط ها باس فایت های بازی همه تحسین برانگیزند.اما مهمترین قسمت گرافیک بازی نورپردازی فوق العاده زیبای آن است که بیش از هرچیز شما را مجذوب خود میکند
گرافیک فنی بازی هم بسیار خوب است و هیچگونه افت فریم یا لگی در بازی مشاهده نمی‌کنید.در کل گرافیک بازی را میتوان کامل ترین بخش آن دانست و نمره کامل دریافت میکند
[تصویر:  q2v_komplettloesung-resident-evil-5-expl...4e21a3.jpg]
گرافیک وبخصوص نورپردازی بازی فوق العاده است.

گیم پلی بازی پیشرفت بسیاری داشته است.پیدا کردن تیر بسیار سخت‌تر شده ودر پایان مراحل هم بجز گلوله لانچر گلوله دیگری نمیتوانید بخرید.همچنین طی مراحل شما فقط 9آیتم می‌توانید حمل کنید وباید برنامه درستی برای هر کدام از آنها داشته باشید.باید برای خرج کردن پول ها هم برنامه ریزی دقیقی داشته‌باشید زیرا حتی از گلوله هم سخت تر پیدا می‌شوند و همینطور درنظر داشته باشید که باید شاتگان های بازی و اسنایپر رایفل را تا حد امکان ارتقاء دهید و این کار بهتر از خرید سلاح جدید است
[تصویر:  4j2x_resident-evil-5-gameplay4.jpg]
یکی از نکات خوب گیم پلی این است که پس از یک بار تمام کردن بازی میتوانید در نقش شوا بازی کنید

پیشرفته‌تر شدن دشمنان در گذر مراحل بازی را بسیار جذاب می‌کند اما بیشتر آنها هیچ ترسی ندارند و تنها بعضی از آنها که غالبا باس فایت هستند شما را مضطرب میکنند و باعث ترستان می‌شوند.اما همین تعداد کم استرسی دارند که شما دست وپای خود را گم می‌کنید.مثل وقتی که با آلبرت وسکر یا Chainsaw
Majiniروبرو میشوید
[تصویر:  h1mz_wesker_and_uroboros_by_indiana69-d3e4r3b.jpg]
قانون پایستگی وسکر:وسکر نه بوجود میاید ونه از بین میرود بلکه از شکلی به شکل دیگر تبدیل میشود

[تصویر:  05d0_839298-s207_0028_00000.jpg]
معرفی می‌کنم:تو مخی ترین دشمن شما در این بازی Chainsaw Majini

صداگذاری بازی خارق العاده است وحس هیجان بازی وجوگیر شدن شما‌را دو چندان می‌کند!صداگذاری کریس,شوا وجیل فوق العاده است اما آلبرت وسکر چیز دیگریست و بسیار شگفت‌انگیز است.DC Douglas برای صداگذاری وسکر سنگ تمام گذاشته ویک شاهکار تمام عیار تحویل داده است.
زمانی که شاهد روبرو شدن وسکر وکریس می‌شوید بیش از پیش به صداگذاری فوق العاده بازی پی میبرید.
اما موسیقی های بازی بشدت کم هستند و بنظر میرسد آنرا فدای صداگذاری بازی کرده اند.این عنوان میتوانست موسیقی‌های بسیاری داشته باشد اما شاید کم‌کاری سازندگان باعث این کمبود شده است.

[تصویر:  nr6d_600px-vlcsnap-2009-09-30-22h20m02s152.jpg]
روبرو شدن دشمنان دیرینه یکی از به یاد ماندنی‌ترین صحنه ها در تاریخ این فرنچایز

در پایان میتوان گفت که رزیدنت ایول5 یکی از بهترین نسخه های این سری است وتوانسته این فرنچایز را یک قدم جلوتر ببرد اما بهتر از رزیدنت ایول4 نیست.گرافیک تحسین برانگیز,نورپردازی فوق العاده,داستان جذاب و درگیر کننده,گیم پلی عالی و صداگذاری شگفت‌انگیز این عنوان را در بین برترین عناوین  رزیدنت ایول قرار می‌دهد
[تصویر:  euow_555.jpg]
نکات مثبت:داستان جذاب وروایت خوب-شخصیت پردازی مطلوب-گیم پلی درگیر کننده وسخت-گرافیک فنی وهنری فوق العاده-صداگذاری شگفت‌انگیز

نکات منفی:کمرنگ شدن ترس-کمبود موسیقی در بازی
زدم تو خیابونایی که اصل نمیدونستم تش کجا بود
منم مثل تو خاطره هام تنها میگذشت تو برف و بارون...
پاسخ
سلام علیکم.
نقد خوبی بود، عنوان نظرم رو خیلی جلب کرد. یکی از مشکلات مهم توی این نقد کوتاهیش بود! خیلی کوتاه درباره بازی توضیح داده بودید.
خب بریم سراغ مشکلات:
نقل‌قول: پس از گذشت 13 سال از شروع کار یکی از بزرگترین فرنچایزهای تاریخ وبعد از انتشار چندین نسخه اصلی وفرعی از فرنچایز رزیدنت ایول در سال2009 بالاخره نوبت به پنجمین قسمت
بهتر بود بین این کلمات و اعداد فاصله بذارید. 
و بعد
و فرعی
سال 2009
نقل‌قول: از این عنوان بالا بود.حال میخواهیم ببینیم
اینجا هم همینطور. 
بود. حال
نقل‌قول: حال میخواهیم ببینیم که آیا واقعا نسخه پنجم توانسته یک عنوان درخور نام رزیدنت ایول باشد
اینجا باید از نیم فاصله استفاده می‌کردید.
می‌خواهیم.
اگر نمی‌دونید چطوری باید از نیم فاصله بذارید، دستور زیر را اجرا کنید:
Ctrl + Shift + 2
=============================
درباره بخش داستانی بازی خیلی خیلی کم توضیح دادید. یعنی فقط شما اومدید مقداری از داستان رو گفتید و هیچ چیز دیگه دربارش نگفتید. بهتر بود درباره شخصیت پردازی، داستان روایت خوبی داره!؟ اونقدر به شما انگیزه میده که تا آخر پای بازی بشینید؟! و...!
در بخش گرافیک هم همینطور. 
نقل‌قول: اما مهمترین قسمت گرافیک بازی نورپردازی فوق العاده زیبای آن است که بیش از هرچیز شما را مجذوب خود میکند
اگر من بودم، سعی می‌کردم یه مثال هم برای این نکته مثبت بزنم! نور پردازی توی چی خوبه!؟ شب!؟ روز؟! یا ..!؟
نقل‌قول: صداگذاری کریس,شوا وجیل فوق العاده است اما آلبرت وسکر چیز دیگریست و بسیار شگفت‌انگیز است.
صدا گذاری کریس، شوا و جیل فوق‌العاده است. اما آلبرت و سکر جایی برای حرف باقی نگذاشته اند. 

خب اینم از رفع اشکال. باید بگم با این کار قصد نداشتم نقد شما رو بکوبم و شما رو مایوس کنم. چون قطعاً در نقد بعدیتون این مشکلات به نصف می‌رسن. موفق باشید ...  S0 (74)
پاسخ
(10-20-2016, 04:48 PM)The Future نوشته است: سلام علیکم.
نقد خوبی بود، عنوان نظرم رو خیلی جلب کرد. یکی از مشکلات مهم توی این نقد کوتاهیش بود! خیلی کوتاه درباره بازی توضیح داده بودید.
خب بریم سراغ مشکلات:
نقل‌قول: پس از گذشت 13 سال از شروع کار یکی از بزرگترین فرنچایزهای تاریخ وبعد از انتشار چندین نسخه اصلی وفرعی از فرنچایز رزیدنت ایول در سال2009 بالاخره نوبت به پنجمین قسمت
بهتر بود بین این کلمات و اعداد فاصله بذارید. 
و بعد
و فرعی
سال 2009
نقل‌قول: از این عنوان بالا بود.حال میخواهیم ببینیم
اینجا هم همینطور. 
بود. حال
نقل‌قول: حال میخواهیم ببینیم که آیا واقعا نسخه پنجم توانسته یک عنوان درخور نام رزیدنت ایول باشد
اینجا باید از نیم فاصله استفاده می‌کردید.
می‌خواهیم.
اگر نمی‌دونید چطوری باید از نیم فاصله بذارید، دستور زیر را اجرا کنید:
Ctrl + Shift + 2
=============================
درباره بخش داستانی بازی خیلی خیلی کم توضیح دادید. یعنی فقط شما اومدید مقداری از داستان رو گفتید و هیچ چیز دیگه دربارش نگفتید. بهتر بود درباره شخصیت پردازی، داستان روایت خوبی داره!؟ اونقدر به شما انگیزه میده که تا آخر پای بازی بشینید؟! و...!
در بخش گرافیک هم همینطور. 
نقل‌قول: اما مهمترین قسمت گرافیک بازی نورپردازی فوق العاده زیبای آن است که بیش از هرچیز شما را مجذوب خود میکند
اگر من بودم، سعی می‌کردم یه مثال هم برای این نکته مثبت بزنم! نور پردازی توی چی خوبه!؟ شب!؟ روز؟! یا ..!؟
نقل‌قول: صداگذاری کریس,شوا وجیل فوق العاده است اما آلبرت وسکر چیز دیگریست و بسیار شگفت‌انگیز است.
صدا گذاری کریس، شوا و جیل فوق‌العاده است. اما آلبرت و سکر جایی برای حرف باقی نگذاشته اند. 

خب اینم از رفع اشکال. باید بگم با این کار قصد نداشتم نقد شما رو بکوبم و شما رو مایوس کنم. چون قطعاً در نقد بعدیتون این مشکلات به نصف می‌رسن. موفق باشید ...  S0 (74)
خیلی ممنون حتما در نقدهای بعدی رعایت میکنم
والا نیم فاصلرو اواسط مقاله یادم اومد بزارم وکوتاه بودن نقدم که واسه کم تجربگی بود
پاسخ
برای اولین مقاله فوق العادس 113
من که خودم اینقد متن نمی تونم در بیارم ( مقاله اولم رو که دیدی S0 (45) کلا برای هر بخش یه خط توضیح دادم )
S0 (62) S0 (62) S0 (62) S0 (62) S0 (62) S0 (62) S0 (62)
;)  BIOSHOCK INFINITE

[تصویر:  bioshock1.jpg]
پاسخ
خیلی ممنون از نظر دوستان و اعتباراشون امیدوارم تو مقالات بعدی کم و کاستی ها رو جبران کنم یه تشکر ویژه هم از آقای آقابابایی که واقعا بدون کمک ایشون شاید من اصلا فکر مقاله نوشتن هم نمی‌کردم و خیلی زحمت کشیدن S0 (29)
پاسخ
سلام. خسته نباشی بابت نوشتن این نقد S0 (62) 

مقاله سطح خوبی داره فقط یه مورد که به عنوان خواننده من رو آزار میداد، نداشتن "کاما" (،) بین کلمات بود. سعی کن بیشتر روی جای‌گذاری علائم دقت کنی. یه نکته دیگه که سعی کن مقاله‌های طولانی‌تر و با جزئیات‌تری همیشه ارائه بدی.

باز هم ممنون بابت نقد خوبت 113
[img=0x0]http://cdn4.thr.com/sites/default/files/2013/09/4_harry_potter_goblet_of_fire.jpg[/img]
پاسخ
نقد بسیار خوبی بود محمد رضا! ایرادات رو دوستان گفتن و امیدوارم تصحیح کنید.
منم الان موظف هستم نقدهای 3000 کلمه‌ای برای پیش نمایش بنویسیم که خب خیلی زیاد هستند. اگه شما بتونی ذهنت رو باز کنی میتونی هر نقطه را به نقطه دیگه ربط بدی و متن رو طولانی تر کنی. البته من در جایگاهی نیستم که به شما تذکر بدم هرچی که بلد بودم رو به اشتراک گذاشتم S0 (24)
[تصویر:  The_Last_of_Us_Concept_Art_Crows_JS-01.jpg]
...Come Back To Your Destiny
...You're On The Right Patch Because You Are Special

پاسخ
دوست عزیزم. مقاله خوبی بود. باز هم بنویس و ادامه بده.
علاوه بر نکاتی که دوستان گفتن سعی کن ترتیب بخش های مقاله رو رعایت کنی.
ترتیب معمول توی نقد این که اول داستان، بعد از اون گیم پلی، بعد گرافیک و بعد از اون صدا گذاری رو بررسی کنی.
البته گاهی استثنا هم هست ولی پرداختن به گرافیک همون اول مقاله یکم کار قشنگی نیست.
در کل خیلی خوب بود. سعی کن هر چه بیشتر بنویسی و مهمتر از اون بیشتر بخونی. خوندن مقالات خیلی می تونه هم به قلمت کمک کنه و هم به پیدا کردن دید تحلیلی لازم که برای یه منتقد واجبه.
موفق باشی.
[img=0x200]http://boardofwisdom.com/cachetogo/images/quotes/153636.png[/img]
پاسخ
رزیدنت اویل 5 عنوان خوبی هست اما اینکه بعضی ها معتقدند از 4 خیلی ضعیف تره ، بنظرم اینگونه نیست ، فقط تفاوت هایی داره که به دل همه نمی چسبه، مثلن اضافه شدن همکار برای کریس ، یه جا خوندم که طبق تریلر اول اصلن قرار نبود کریس همکار داشته باشه و بعد یکسری اعتراضات الکی مبنی بر نژاد ستیزی در بازی شد که مردم آفریقا و سیاه پوست ها رو چرا وحشی درست کردید و... که اومدن یه همکار سیاه پوست اضافه کردن، که خب طبق تریلر های اولیه بنظر این قضیه درست باشه و دوستانی که از داشتن همکار راضی نیستند بنظرم به همین دلیل هم که شده نباید این رو نقص بازی بدونن چون کپکام تحت فشار بوده
دوم بحث گیم پلی می مونه، خب اگه می اومدن عین فرمول 4 رو تکرار می کردن اون وقت همه می گفتن نوآوری نداره و فقط اومدن از سبک 4 سواستفاده کردن برای فروش، پس می بینید که تغییر گیم پلی لازم بوده و شاید دلیل اینکه گیم پلی 5 خیلی مورد توجه قرار نگرفت بخاطر تجربه ی قبل بوده باشه که مثل 4 انقلاب ایجاد نکرده
گرافیک و داستان هم که شکی نیست از 4 بهتره
*به این دلیل که داستان 5 ادامه ای بر سری کلاسیک بود اما داستان 4 فرعی بود
ویرایش: البته یک انتقاد خودم به داستان بازی دارم،
بنظرم نقش جیل و اون وقایع می تونست خیلی بهتر و منطقی تر ساخته بشه ، کلن هیچ کدوم از داستان های جدید رزیدنت به اندازه ی سه نسخه ی اول منطق نداره

Sent from my iPhone using Tapatalk
پاسخ
(10-21-2016, 06:58 PM)Farhad01 نوشته است: رزیدنت اویل 5 عنوان خوبی هست اما اینکه بعضی ها معتقدند از 4 خیلی ضعیف تره ، بنظرم اینگونه نیست ، فقط تفاوت هایی داره که به دل همه نمی چسبه، مثلن اضافه شدن همکار برای کریس ، یه جا خوندم که طبق تریلر اول اصلن قرار نبود کریس همکار داشته باشه و بعد یکسری اعتراضات الکی مبنی بر نژاد ستیزی در بازی شد که مردم آفریقا و سیاه پوست ها رو چرا وحشی درست کردید و... که اومدن یه همکار سیاه پوست اضافه کردن، که خب طبق تریلر های اولیه بنظر این قضیه درست باشه و دوستانی که از داشتن همکار راضی نیستند بنظرم به همین دلیل هم که شده نباید این رو نقص بازی بدونن چون کپکام تحت فشار بوده
دوم بحث گیم پلی می مونه، خب اگه می اومدن عین فرمول 4 رو تکرار می کردن اون وقت همه می گفتن نوآوری نداره و فقط اومدن از سبک 4 سواستفاده کردن برای فروش، پس می بینید که تغییر گیم پلی لازم بوده و شاید دلیل اینکه گیم پلی 5 خیلی مورد توجه قرار نگرفت بخاطر تجربه ی قبل بوده باشه که مثل 4 انقلاب ایجاد نکرده
گرافیک و داستان هم که شکی نیست از 4 بهتره
*به این دلیل که داستان 5 ادامه ای بر سری کلاسیک بود اما داستان 4 فرعی بود
ویرایش: البته یک انتقاد خودم به داستان بازی دارم،
بنظرم نقش جیل و اون وقایع می تونست خیلی بهتر و منطقی تر ساخته بشه ، کلن هیچ کدوم از داستان های جدید رزیدنت به اندازه ی سه نسخه ی اول منطق نداره

Sent from my iPhone using Tapatalk

موافقم نسخه پنجم یه عنوان عالی بود که بعضیا فقط الکی کوبیدنش گرافیک فوق العاده,داستان خوب,صداگذاری عالی و...
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  زامبی کشی در مقیاس وسیع! | آنچه از Days Gone می دانیم White Beard 1 1,248 11-25-2018, 12:40 PM
آخرین ارسال: White Beard
  روزی روزگاری در قلمروی بیکرها | نقد و بررسی Resident Evil 7: Biohazard Lazaretto 4 3,462 04-23-2017, 01:19 AM
آخرین ارسال: Death Lord
  بازبینی بازی Resident Evil 7 بر روی MSI GS43VR Phantom Pro Gabit0 0 1,438 04-04-2017, 10:50 AM
آخرین ارسال: Gabit0
  روزی روزگاری : دبی، بیابانی خونین | نقد و بررسی عنوان Spec Ops: The line Maziyar Hemmati 2 2,424 11-24-2016, 07:33 PM
آخرین ارسال: Y PS
  نغمه خون و مرگ | پیشنمایش عنوان Battlefield 1 Maziyar Hemmati 8 3,381 09-30-2016, 03:00 AM
آخرین ارسال: Maziyar Hemmati

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان