امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بازیهای گمنام:نقد dantes inferno
.:مقدمه:.
تقلید هم چیز خوبیست و هم چیز بدی.در واقع در تقلید باید تعادل را رعایت کرد.در زمینه ی بازیهای کامپیوتری بازیسازان سعی میکنند که از بازیهای بزرگ و موفق تقلید کنند که در بعضی بازیها باعث موفقیت میشود و در بعضی باعث سرافکندگی بازیساز.یکی از این بازیها که ننگ تقلید به ان خورد بازی dantes inferno(دوزخ دانته) ساخته ی استدیوی خوشنام visceral game بود که در سبک hack & slash بود و در سال 2010 برای سه پلتفرم xbox360 و ps3 و psp توسط ea game عرصه شد.این بازی متهم به تقلید از بازی پرطرفدار god of war شد.البته درسته که این بازی مورد توجه منتقدان قرار نگرفت ولی در پشت این تقلید ها چیزهای جذابی دارد که هیچ بازی دیگری ندارد.
[تصویر:  Dante%27s_Inferno.jpg]
.:ماجرای کلیشه ای:.
ایده ی این بازی از سه کتاب معروف(کمدی الهی برزخ-دوزخ-بهشت) نوشته ی دانته الیگیری(نویسنده ی معروف ایتالیایی) گرفته شده ولی داستان این بازی هیچ ربطی به کتاب ندارد.داستان این بازی از این قرار است که معشوقه ی دانته توسط شیطان اسیر شده و به جهنم رفته و دانته برای نجات او به جهنم میرود.داستان هیچ پیچیدگی خاصی ندارد و فقط در طول سفر دانته با چیز هایی از گذشته و پدر او اشنا میشویم.در زمینه روایت هم بازیسازان خوب عمل نکرده اند و بازیباز نمیتواند با داستان و وقایعی که در طول بازی رخ میدهد ارتباط برقرار کند.این بازی در زمینه ی شخصیت پردازی هم ضعیف عمل کرده و شما با معشوقه ی دانته تقریبا هیچ اشنایی ندارید درصورتی که در پی ان هستید.حتی شخصیت خود دانته هم زیاد جالب نیست و این بازی در زمینه ی داستان و روایت و شخصیت پردازی نمره ی قبولی نمیگیرد.
[تصویر:  Dantes-Inferno-Greed-Limbo-HD-Wallpapers.jpg]
.:یک هک ان اسلش متنوع:.
اتمسفر این بازی خیلی شبیه به سری gow هست شاید بخاطر همین بسیاری این بازی را تقلید از gow میدانند.این بازی در زمینه ی گیم پلی تنوع بالایی دارد که این خود مزیتی است.همچنین چیز های خاص و جذابی دارد مثل مبارزه با عزراییل و گرفتن داس ان (که اولین مرحله ی بازی است)و یا طبقات مختلف جهنم (پول پرست ها-شکم پرست ها-شهوت ران ها و... که همه از کتاب کمدی الهی گرفته شده است)که تنوع بالایی در محیط ایجاد میکند.شما در این بازی مانند تمام بازیهای هک اند اسلش دیگر میتوانید توانایی ها یا اسلحه های خود را با استفاده از xp هایی که بدست میاورید اپگرید کنید.در این بازی شما دو اسلحه ی اصلی دارید(داس و صلیب).همچنین سکوبازیها و حل معماهای جالب و سوار شدن بر موجودات غولپیکر و رام کردن انها با استفاده از داس عزراییل و حرکت دادن انها و همینطور کشتن غولاخرهایی مثل حلزون کور و زن برهنه در طبقه ی شهوت رانها که هر کدام به شیوه ای متفاوت میمیرند در نوع خود بسیار جذاب است.در بعضی مواقع صحنه های سینمایی و حماسی هم در این بازی دیده میشود.در زمینه ی تنوع دشمنان هم این بازی خوب عمل کرده.در کل این بازی 4-5 ساعت گیم پلی دارد که میتوان از ان لذت برد.ضمنا این بازی مالتی پلیر انلاین هم دارد.
[تصویر:  dantes-inferno-ps3-xbox-360-screenshot-1...1334003811]
.:تصویر تاریخ مصرف گذشته:.
گرافیک این بازی در زمینه ی هنری تقریبا خوب عمل کرده ولی در زمینه فنی زیاد جالب نیست.طراحی دشمنان و محیط ها و حتی خود دانته خوب انجام شده ولی نور پردازی و کیفیت بافت ها و تکسچر ها خوب کار نشده و گرافیک این بازی با عناوین سال 2010 اصلا قابل مقایسه نیست ولی میتوان این بازی را با گرافیکی معمولی خطاب کرد.ضمنا بگم که من نسخه ی xbox 360 را بازی کردم و اطلاعی از گرافیک نسخه ی ps3 ندارم ولی احتمالا فرقی وجود ندارد.
[تصویر:  1320671-dantes_inferno_game.jpg]
.:صدای گوشخراش یا گوش نواز:.
این بازی در زمینه ی صداگذاری معمولی عمل کرده.صدای محیط خوب است ولی صدای شخصیت ها ضعیف است و در بعضی مواقع حتی صدای شخصیت با لب و صورت شخصیت هیچ مطابقتی ندارد ولی موسیقی در این بازی با وجود تعداد کم تراک ها  کیفیتی عالی دارد و موسیقی ها بجا بکار رفته اند که در بوجود امدن صحنه های حماسی خیلی کمک کرده است.در کل این بازی در زمینه ی صداگذاری هم معمولی عمل کرده.
[تصویر:  1-dantes-inferno-Dante.jpg]
.:سخن اخر:.
و در اخر این بازی را به کسانی که گرافیک بالا و داستان پیچیده برایشان مهم نیست و فقط دنبال گیم پلی جذاب میگردند پیشنها میکنم.و همینطور به کسانی که نمیتوانند سری بازی gow را بازی کنند هم این بازی را پیشنهاد میدهم.در اخر این بازی ادامه دار تمام میشود ولی فعلا هیچ خبری از نسخه ی بعدی این عنوان نیست و فکر نکنم قسمت بعدی از این عنوان عرضه شود.ضمنا این مقاله(بازیهای گمنام)در صورت توجه ادامه دپیدا میکند...

.:امتیاز:.
ign:7.5
gamespot:6.5
gameinformer:7
امتیاز من:6.5(متوسط)
گیم پلی:8.5
داستان:5
گرافیک:6
صدا و موسیقی:7

.:مشخصات بازی:.
سبک:اکشن ماجرایی h&s
سازنده:visceral game
ناشر:ea game
پلتفرم:xbox360-ps3-psp
زمان انتشار:فبریه 2010

[تصویر:  breaking-bad-animated-series-640x503.jpeg]

پاسخ
بازیه خوبی بود از نظر من[img]images/smi/s0 (54).gif[/img]
ممنون بابت نقد[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
اولین بازیی بود که برا xbox م گرفتم اقا من نمی دونستم که چه صحنه هایی داره . من از خدا بی خبر بازی رو گذاشتم تو دستگا حالا کل خانواده هم نشستن دیگه خودت بقیشو بفهم................[img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
 LIFE IS SHORT,PLAY MORE
gamertag in live :
saboor007 

[تصویر:  47579950367877603141.jpg]

پاسخ
آقا من اینو واسه Xbox خریدم از ذوقی که ایکس باکس خریدم به بابام گفتم بیا بازی کنیم 

اون موقع بابام با بزرگوار تفاوتی نداشت [img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
انقدر از پشت زدن، که جای خالی کمه...
پاسخ

(06-24-2013, 04:40 PM)'john' نوشته است: بازیه خوبی بود از نظر من[img]images/smi/s0 (54).gif[/img]
ممنون بابت نقد[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
اولین بازیی بود که برا xbox م گرفتم اقا من نمی دونستم که چه صحنه هایی داره . من از خدا بی خبر بازی رو گذاشتم تو دستگا حالا کل خانواده هم نشستن دیگه خودت بقیشو بفهم................[img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img]

به نظر منم گیم پلی خوبی داشت ولی بقیه چیزاش جالب نبود.
درباره ی اون موصوعم منمیبار سر این بازی بچیز رفتم[img]images/smi/s0 (45).gif[/img][img]images/smi/s0 (45).gif[/img]

پاسخ
GOW = Dantes Inferno [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
دلایل محکمی هم واسه این حرفم دارم [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

ممنون ALAN جان...
 [تصویر:  j08g1cx50a5k23ahqkwt.png]
پاسخ

(06-24-2013, 05:48 PM)'Amir Fenix' نوشته است: GOW = Dantes Inferno [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

ممنون ALAN جان...

میشه دلایلتو بگی[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]

پاسخ
واقعا بازی جذابی بود...[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img] وقتی این بازی رو خریدم وبازی کردیم یه لحظه: یادGod of War افتادم چون خیلی شبیه اون بود[img]/images/smi/new/gameemag.ir_smiley (49).gif[/img].[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img]در کل این بازی از نظر من شاهکار بود.[img]images/smi/s0 (69).gif[/img][img]images/smi/s0 (69).gif[/img][img]/images/smi/new/gamer4.gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img] واقعا ممنون.[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (37).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
(06-24-2013, 06:01 PM)'ALAN PAYNE' نوشته است:
(06-24-2013, 05:48 PM)'Amir Fenix' نوشته است: GOW = Dantes Inferno [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

ممنون ALAN جان...

بله میشه! فقط بگم مقایسه کردن GOW با Dantes Inferno کار به شدت احمقانه ای است [img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
گاد آف وار مشکل اخلاقی داره دنتز اینفرنو هم داره!
گاد آف وار غول های بزرگ و خشنی داره دنتز هم داره!
سیستم مبارزه در دو تا عنوان تقریبا یکیه!
بگم بازم؟!
البته بازم تاکید میکنم، اصلا این دو عنوان قابل مقایسه نیستند!
پاسخ
(06-24-2013, 09:11 PM)'Amir Fenix' نوشته است:

ممنون ALAN جان...

بله میشه! فقط بگم مقایسه کردن GOW با Dantes Inferno کار به شدت احمقانه ای است [img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
بگم بازم؟!

بگو تقلید دیگه [img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
[تصویر:  l2l73b5lchcw.jpg]
پاسخ
(06-24-2013, 09:19 PM)'مهدی ادیتوره' نوشته است:
(06-24-2013, 09:11 PM)'Amir Fenix' نوشته است:

ممنون ALAN جان...

بگم بازم؟!

بگو تقلید دیگه [img]images/smi/s0 (43).gif[/img]

آره اینم میشه گفت! Dantes Inferni یه کپی از GOW هست [img]images/smi/s0 (25).gif[/img] یعنی کسانیکه Ps3 ندارن میتونن دنتز اینفرنو بازی کنن!
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بازیهای که نولان نورث در آن صدا پیشگی کرده است. Cpt. John "Soap" MacTavish 1 1,624 07-31-2015, 11:43 AM
آخرین ارسال: Tyrion
  بازیهای دوران کودکی+لینک دانلود sgame 0 1,414 06-16-2014, 02:10 PM
آخرین ارسال: sgame
  اشباح گمنام |نقد و بررسی بازی God of Blades Alireza M 3 2,322 09-11-2013, 03:45 PM
آخرین ارسال: Alireza M
  بازیهای کپی تا کی و نسل بعد کنسول ها در دست چه کسانی خواهد بود . xboxpsvita 8 2,625 07-16-2013, 06:49 AM
آخرین ارسال: Qeiji
  نقد بازی سری بازیهای just cause msi 2 1,731 03-10-2013, 11:15 PM
آخرین ارسال: arash12

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان