امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بازی زیبای keepsake
Rainbow 
به نام خدا
خوب این اولین تاپیک من در این سایته که امیدوارم دوستان ( به خصوص قدیمی ها ) ازش خوششون بیاد .
ما اول تو یه سایت دیگه کار میکردیم . بعد دیدم اونجا مثل پادگان میمونه ، نقل مکان کردیم خدمت شما.
حالا بریم سر اصل مطلب.
بگذارید راحت و خودمونی این بازی رو نقدش کنم .
ببینید . اون اول ها که آدم تازه وارد بازی های کامپیوتری میشه ، تقریبا هر چیزی بیاد دستش بازی میکنه ولی کمکم علاقه و استعداد آدم مشخص میشه و وقتی حرفه ای شدی دیگه همه چی بازی نمیکنی ! حتی بازی رو تا آخرشم بازی نمیکنی . مخصوصا من که قبلا تو کار انیمیشن سازی هم بودم گاهی بازی رو بازی میکردم که ببینم انیمیشن هاش چطوریه ! الان هم یه جای بازی گیر کنم یا cheat استفاده میکنم یا ولش میکنم . حوصله وقت گذاشتن ندارم ! به کلاس کارمون نمیخوره ! مدتها بود که بازی بکش بکش بازی می کردم . اکثر بازیهای معروف یا بکش بکشه یا RACING . بازی ورزشی هم که به نظرم سرکاریه . چون اگر قراره مثلا فوتبال بازی کنیم ، خوب با بروبچ میریم بیرون بازی میکنیم دیگه ، چرا بشینیم تو کامپیوتر بازی کنیم ؟
اصل بازی کامپیوتری یعنی شما اون تو به دنیایی وارد بشی که در عالم واقعیت نمیتونی واردش بشی !  علاقه ها فرق داره و هر کسی میتونه بازی که دوست داره بازی کنه ولی آدم حرفه ای دیگه میدونه چه بازی ای رو برای چی داره بازی میکنه . هدفش دیگه بازی صرف نیست .
این بازی یک بازی قدیمی سوم شخص است . سبک بازی مثل رزیدنت اویل 1و2و3 ترکیبی از محیط 3 بعدی و عکسه و این موضوع کمک میکنه که علاوه بر محیط های زیبا و با جزئیات قابل قبول ، محیط بازی خیلی هم سنگین نباشه . در عین حال حرکت دوربین در برخی جاها به گونه ایه که شما اون حسی که تو رزیدنت اویل داشتید رو اینجا نداشته باشی و یه مقدار محیط قابل قوبل تر از اون بازی هاست .
گیم پلی بازی یه مقداری ابتدایی است و مورد پسند نیست . حرکت کاراکتر بازی با کلیک موس صورت میگیره و مثل بازی های استراتژیک باید یه جایی کلیک کنی تا بره اونجا . ولی تو رزیدنت اویل شما با دگمه های کیبرد کاراکتر رو هدایت میکنی که من اون حالت رو بیشتر می پسندیدم .
اما اون چیزی که باعث شده من این بازی رو دوست داشته باشم ، آرامشی هست که تو این بازی است .
داستان بازی داستان یک دختره که میخواد به مدرسه جادوگری بره و جادوگری یاد بگیره (مثل هری پاتر) ولی وقتی به مدرسه میرسه میبینه که کسی تو مدرسه نیست . داستان بازی در مورد کشف علت عدم وجود افراد در مدرسه هست .
شما تو بازی با هیچ صحنه وحشتناک و اضطراب آور و یا بکش بکش روبرو نمیشید . یکی دو نفر فقط هستند که بعضی جاها راهنماییتون میکنن ولی خلاصه فقط خودتی و خودت .
محیط زیبا طراحی شده و اسرار آمیز و دلنشین و تو در تو . همش دنبال کشف چیزهای جدید هستی ! بازی های فکری هم تو بازی گنجونده شده که باید حلش کنی تا از یه مرجله رد بشی ولی نگران نباشید ، اگر نتونستید حل کنید ، دگمه راهنما وجود داره که برا آدمهایی که مثل من حوصله ندارن خیلی راحت اون مراحل رو بگذرونن .
صداگذاری هم مناسبه و ایراد خاصی توش نیست . و در نهایت آهنگ های بازی است که برخی از اونها بسیار دلنشین و روح بخش نواخته شده .
خلاصه من که کلی با این بازی حال کردم و به آرامش رسیدم . به نظرم از syberia و یکی دو بازی دیگه که تو همین سبک کار شده سر تره و محیطش خاطره انگیزتره. خیلی وقته دنبال بازی های آرامش بخش هستم ولی مثل که فقط من اینجور چیز ها رو دوست دارم و همه دنبال بکش بکش و ترسناک و فوتبال هستند .
میدونید ! وقتی آدم بزرگتر میشه و وارد بازی زندگی میشه ، بیشتر به آرامش نیاز داره تا هیجان . خیلی دوست دارم بازم بازی های آرامش بخش بازی کنم . البته بکش بکش هم بازی میکنم ولی نه برای لذت بردن .
زیاده عرضی نیست . فکر نکنم بازیش رو توی فروشگاه ها بتونید پیدا کنید . ولی امیدوارlم پیدا بشه . یکی دیگه از خوبی های این بازی اینه که اگر فقط فولدر خودش هم باشه اجرا میشه و فایل رجیستری تو ویندوز نمیریزه که اگر ویندوز عوض کنی دیگه بازی کار نکنه !
[تصویر:  4b195118d885333bb2a1c214b14824f3.jpg]

[تصویر:  d9879abffcf484ac63a60e6124529dc1.jpg]

[تصویر:  th?id=H.4953356919309369&pid=1.7]

[تصویر:  keepsake-16.jpg]

پاسخ
جالب بود دوست عزیز. خسته نباشی.
این نوع نوشتن، بد نیست ولی زیادی خودمونیه. اگه برای سرگرمی و دل خودت مینویسی که خیلی خوبه و ما راحت تر ارتباط برقرار میکنیم. ولی اگه میخوای نویسنده حرفه ای فروم و سایت بشی با به نکات زیادی توجه کنی که میتونی از نویسنده های فروم (کلا اونایی که تگ دارن) راهنمایی بخوای.
موفق باشی
[تصویر:  8f3_sfv_ed.jpg]
?So who you gonna be when the reaper come knocking
Actions speak louder than words, so stop talking
So watch me break out of this cage
I fight now, I wont change
پاسخ
(01-27-2014, 11:17 PM)'PWLG' نوشته است: جالب بود دوست عزیز. خسته نباشی.
این نوع نوشتن، بد نیست ولی زیادی خودمونیه. اگه برای سرگرمی و دل خودت مینویسی که خیلی خوبه و ما راحت تر ارتباط برقرار میکنیم. ولی اگه میخوای نویسنده حرفه ای فروم و سایت بشی با به نکات زیادی توجه کنی که میتونی از نویسنده های فروم (کلا اونایی که تگ دارن) راهنمایی بخوای.
موفق باشی

من برای دل خودم مینویسم عزیز . مهم نیست برام که از لحاظ انشا و نگارش (اُسکار) نمیگیره. فکر کنم مخاطب هم متن اینجوری رو بهتر میخونه تا یک متن شبیه به انشاء ((علم بهتر است یا ثروت)) [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

اکثر مردم ، وقتی به یک نصیحت گوش میدهند که دیگر دیر شده است .

پاسخ
(01-28-2014, 12:03 AM)'older gamer' نوشته است:
(01-27-2014, 11:17 PM)'PWLG' نوشته است: جالب بود دوست عزیز. خسته نباشی.
موفق باشی

من برای دل خودم مینویسم عزیز . مهم نیست برام که از لحاظ انشا و نگارش (اُسکار) نمیگیره. فکر کنم مخاطب هم متن اینجوری رو بهتر میخونه تا یک متن شبیه به انشاء ((علم بهتر است یا ثروت)) [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

البته این که گفتی برای خودت مینویسی ناراحت شدم[img]images/smi/s0 (41).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img]
ولی منم باهات موافقم و خیلی چیزای خودمونی رو دوست دارم نه اینکه با زبون کتابی[img]images/smi/s0 (83).gif[/img]

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 972 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  زمین بازی خدایان،نقد بازی INJUSTICE GODS AMONG US Funny Man 29 13,749 11-28-2020, 06:39 AM
آخرین ارسال: saeid15
  دنیای خمیری (نقدی کوتاه از بازی بیاد ماندنی neverhood)+دانلود بازی ALAN PAYNE 14 9,181 04-11-2020, 02:31 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
  مدیریت بازی مدیریت زندگی است .نقد بازی قهرمانان دیوار قرون وسطی mghnlolo 0 1,740 06-22-2017, 04:49 PM
آخرین ارسال: mghnlolo
  نقد و بررسی کنسول پلی استیشن 4 اسلیم|زیبای ناخفته araz75 3 2,680 11-06-2016, 05:46 PM
آخرین ارسال: S.T.A.R.S

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان