امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفریحی که عزا شد(نقد بازی farcry 3)
                                                                                   [تصویر:  far-cry-3-review2.jpg]
استدیو ubisoft  یکی از استدیوهای مطرح و نام آشنای بازی سازی هست که تاکنون بازی های معروفی روساخته که اکثر اون ها بازی های موفقی شدن مثل splinter cell  و assassins creed که این بازی ها برای اکثر گیمرها آشنا هستند و همینطور بازی های جدید و پر قدرتی رو هم درحال ساخت داره که یکی از محبوبترین آن ها بازی watch dogs  هست که با نمایشی که از اون در نمایشگاه E3  در اومد انتظارها از این بازی و شرکت ubisoft  بالا رفت.البته جاداره بگم که این بازی به عنوان بهترین بازی معرفی شده در این نمایشگاه معرفی شد.
من می خواهم در این نقد بازی far cry 3  ساخته ی این شرکت رو بررسی کنم پس با ما همراه باشید.
داستان                                                                                 [تصویر:  url?sa=i&source=images&cd=&docid=barmXXw...7387848887]
داستان بازی درباره ی یک جمع دوستانه هست که برای تفریح و تعطیلات به یک جزیره سفر می کنند.در صحنه ی اول بازی شما و برادرتان در یک زندان حبس هستید و vaas  شخصیت منفی بازی دارد با شما صحبت می کند.سپس از زندان فرار کرده وقصد دارین که از اون مکان خارج شین ولی در بین راه vaas  تیری به گلوی برادر شما میزنه واون در جلوی چشمان شما میمیره سپس vaas  به شما اجازه میده که فرار کنین که احتمالا قصدش اذیت کردن و تفریح هست.در نهایت شما فرار می کنین و یک فرد به شما کمک میکنه و شما رو نجات میده و در ادامه شما با شخصیت های مختلفی آشنا میشین که یکی از اون ها citra  خواهر vaas  هست و اون خودش قصد داره که vaas  رو بکشه هدف شما در بازی این هست که دوستان خودتون رو پیدا کنید و از جزیره فرار کنین ولی آیا ماجرا به همین ختم میشود؟
داستان بازی با توجه به این که ساده هست ولی زیبا طراحی شده و شما را جذب خودش می کند و شما رو علاقه مند میکنه که بدونین در پایان چه سرنوشتی برای شما و دوستانتان در پیش است.
گرافیک                                                                                                                                   [تصویر:  farcry3.jpg]                      
در یک کلام میشه گفت گرافیک بازی بی نظیر هست.محیط بازی در یک جزیره روایت میشود.این جزیره به بهترین شکل طراحی شده است. صورت کاراکترها.درخت ها و چمن ها و ... . به خوبی طراحی شده اند بدون شک میشه گفت ubisoft  در گرافیک این بازی چیزی رو کم نذاشته و همه چیز رو پر جزئیات و خیلی خوب روایت کرده.گشت وگزار کردن در جزیره با توجه به محیط وگرافیک بسیار لذت بخش هست.درخشش نور آفتاب در جزیره و سقوط آب از بالای آبشار به پایین و دریاها و رودخانه بسیار زیبا هست اگر بخواهبم با گرافیک بازی بیشتر آشنا بشیم کافیه که با یک جت اسکی توی دریا حرکت کنیم ولذت ببریم.البته ubisoft  با این بازی و نمایشی که از یازی  watchdogs نشان داد ثابت کرد که توانایی ساختن بازی هایی با کیفیت و گرافیک عالی رو داره.
گیم پلی                                                                                [تصویر:  Far-Cry-3-firing.jpg]
یکی از مهمترین بخش های یک بازی گیم پلی اون هست که در این بازی به خوبی روی اون کار شده.سبک بازی شوتر اول شخص و بازی open world هست.در بازی آزادی عمل خیلی زیادی وجود.ماموریت های اصلی بازی قشنگ کار شده و بازیباز از انجام آن ها خسته نمی شود و کسل کننده نیست.همچنین در بازی حیوانات وحشی نیز وجود دارند که شما باید آنها را بکشید و با پوست بدن آنها برای خود وسایل بسازید که با اون ها می تونین تعداد اسلحه هایی رو که همزمان می تونین با خودتون داشته باشین تعداد تیرها و تعداد وسایلی که با خودتون می تونین حمل کنین رو افزایش بدین.علاوه بر این یک سیستم آپگرید نیز در بازی وجود دارد که می تونین مهارت هاتون در استفاده با چاقو یا اسلحه و همچنین توانایی های فردی تون رو افزایش بدین که با استفاده از امتیاز(xp) هایی که در ماموریت ها و از کشتن دشمنان به دست میارید می تونین این آپگرید ها رو فعال کنین.
همونطور که در اول گفتم شما در بازی از آزادی عمل فراوانی بر خوردار هستین.در بازی کمپ هایی وجود دارد که متعلق به دشمنان هست و شما باید آنها را تصرف کنین برای این کار از روش های مختلفی می تونین استفاده کنین برای مثال
می تونین به طور مخفیانه دشمنان رو با چاقو از بین ببرین که البته باید بگم که در استفاده از چاقو هم راه های مختلفی وجود داره که همگی جذاب هستن.
می تونین مثل یک جنگجوی واقعی توی دل دشمن برین و همه رو با تیر نابود کنین همچنین میشه از تیر وکمان که تیر های اون انفجاری یا آتشی می شود استفاده کرد
در بعضی از این کمپ ها قفس حیواناتی نظیر خرس و پلنگ وجود داره که می تونین با آزاد کردن اون ها اجازه بدین که اون ها هم در این جنگ به شما کمک کنن البته باید مراقب بود که خودتون غذای این حیوان ها نشین.
و همین طور می تونین از فاصله ی دور با sniper  دشمنان رو نابود کنین.
حتما راه های دیگری هم وجود داره ولی من همین ها رو یادمه.در کنار ماموریت های اصلی ماموریت های فرعی هم وجود داره که تنوع آنها زیاد هست مثل شکار حیوانات یا کشتن تحت تعقیب ها(wanted) یا مسابقات که لذت و هیجان بازی رو دوچندان میکنه.و میشه گفت که تنوع سلاح ها در بازی هم خوب هست.همچنین وسایل نقلیه مختلفی در بازی هست که یکی از این وسایل لذت بخش کایت هست.همچنین بازی دارای fast travel  هست که به وسیله ی اون میشه در ظرف کمتر از چند ثانبه مسافت های طولانی رو طی کرد.
صداگزاری                                                                                 [تصویر:  far-cry-3.jpg]
صداگزاری در بازی هم خوب از آب در آمده است.صدای شلیک تیر و انفجار و صدای ماشین ها و وسایل نقلیه خوب کار شده است.همچنین صدای ریزش باران و صدای حیوانات و پرندگان خوب هست و به طور کلی در صدا گزاری بازی نقصی وجود ندارد.
نتیجه گیری
نقات قوت بازی از نقاط ضعف آن(که به نظر من خیلی کمه) خیلی بیشتر هست و من به دوستانی که این بازی رو انجام ندادن پیشنهاد می کنم که اون رو امتحان کنن.این بازی جزء یکی از بهترین بازی های سال2012 به حساب می آید.
شما می تونین نمرات این بازی رو در این تاپیک مشاهده کنین.
کپی با ذکر منبع مجاز است.
پاسخ
این بازی واقعا عالی
با گرافیکی بسیار بالا و مثال زدنی
گیم پلی جذاب و روان
پاسخ
یکی از بهترین شوتر های امسال.
ممنون بابت نقد [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
 [تصویر:  j08g1cx50a5k23ahqkwt.png]
پاسخ
Vaas درست هست نه Vass!
پاسخ
(02-20-2013, 05:10 PM)'Expellite' نوشته است: Vaas درست هست نه Vass!

ممنون اصلاح شد.
پاسخ
زیادی خوب بود من هنوز بازیش می کنم فقط چطوری براا کلاشینکف دوربین گذاشتی؟[img]images/smi/s0 (5).gif[/img]
[img=0x224]http://upload7.ir/uploads/thumb_1f232dc811e0c556ec34d08224b68ffb57b1f995.jpg[/img]
پاسخ
(02-20-2013, 06:16 PM)'AMIR-GAMER' نوشته است: زیادی خوب بود من هنوز بازیش می کنم فقط چطوری براا کلاشینکف دوربین گذاشتی؟[img]images/smi/s0 (5).gif[/img]

[img]images/smi/s0 (43).gif[/img] 
امیر ! خودش که از بازی عکس نگرفته از سایت های دیگه برداشته که مال شات های بازی هست !
پاسخ
واقعا این بازی یک شاهکار بود[img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img]
پاسخ
بدون شک یکی از بهترینای امسال بود
اگرچه از اون حفره داسانی چیزی نفهمیدیم[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
ممنون بابت نقد مفیدت[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  41.jpg]
پاسخ
از هرلحاظ عالی بود
فقط من تو داستانش گیج شدم که چی به چیه
 یاد گیمفای قدیم بخیر
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 968 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  زمین بازی خدایان،نقد بازی INJUSTICE GODS AMONG US Funny Man 29 13,737 11-28-2020, 06:39 AM
آخرین ارسال: saeid15
  دنیای خمیری (نقدی کوتاه از بازی بیاد ماندنی neverhood)+دانلود بازی ALAN PAYNE 14 9,172 04-11-2020, 02:31 PM
آخرین ارسال: peyman_eun
  مدیریت بازی مدیریت زندگی است .نقد بازی قهرمانان دیوار قرون وسطی mghnlolo 0 1,738 06-22-2017, 04:49 PM
آخرین ارسال: mghnlolo
  حرف اضافه، ضد بازی، ضد مخاطب – جایگاه داستان سرایی در بازی‌ها Clegane 26 9,618 09-09-2016, 03:08 PM
آخرین ارسال: razhaypenhan

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان