امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جنگ ها پیشرفته می شوند. نقد و بررسی Call of Duty: Advanced Warfare
جنگ ها پیشرفته می شوند نقد و بررسی :Call of Duty: Advanced Warfare
[تصویر:  98700304144730472304.jpg]

نام بازی : Call of Duty: Advanced Warfare
ناشر:Activision 
سبک:شوتر-اول شخص
پلتفرم ها: PC- PS4-XBOX one-PS3-XBOX360
رده بندی سنی: بالای 18 سال
وقتی که دیگر به کار بردن انسان در جنگ کفایت نمی کند، بشر به فکر پیشرفت میوفتد و  وسایل پیشرفته جای توپ و تفنگ را می گیرند.
داستان این بازی در سال ۲۰۵۴ رخ خواهد داد که در این زمان ما پیشرفت های به سزایی را در جنگ خواهیم دید. داستان بازی از جایی شروع می شود که شرکت اطلس (atlas) با اقتدار خود را نشان می دهد و سعی در این دارد که بشریت را از حملات کشور های مختلف دیگر نجات دهد. در بازی ما شخصیت Private Mitchell را کنترل می کنیم که به عنوانی او شخصیت اصلی بازی است. او در ابتدای بازی دست خود را از دست داده و رییس شرکت اطلس یعنیJonathan Irons  یک دست آهنی آزمایشی به جای دست قطع شده وی کار می گذارد که در ابتدا خوب کار نکرده ولی پس از چند آزمایش دست مصنوعی به خوبی خوب روی دستش کار می کند.

گیمپلی:
گیمپلی این نسخه از این سری مثل بقیه ی نسخه ها بوده اما با اندکی تغییر. در این بازی ما از وسایل مختلفی از جمله boost jump -ماشین - موتور و غیره. البته کاملا پیداست که وسیله ی boost jump کاملا از بازی titan fall تقلید شده و ایده ی سازنده ی بازی نبوده.همچنین درون محیط بازی در شرکت اطلس اگر کمی دقت کنید تانک هایی را می بینید که شبیه عنکبوت است که گویا آن هم از بازی watch dogs تقلید شده است. در کل گیمپلی و محیط های بازی خوب کار شده و قابل قبول برای طرفداران این سری می باشد.

[تصویر:  88465249395726727933.jpg]
به  این روبات خوب توجه کنید. شاید این روبات هم از بازی ولفنشتاین تقلید شده باشد

گرافیک:
گرافیک در این نسخه بیشتر از هر نسخه از این بازی به اوج خودش رسیده مخصوصا بخش های سینماتیک بازی. با توجه به نسخه ای که من در آن بازی می کردم (یعنی XBOX 360) باگ های اندکی در بازی موجود بود که می توان از آن چشم پوشی کرد. قیافه ی شخصیت ها و احساساتشان به خوبی کار شده و از رقیب دیرینه ی خود یعنی battlefild کمی پیشی گرفته است. گرافیک این بازی بسیار خوب است و برای کسانی که دنبال گرافیکی عالی می گردند مناسب است.[تصویر:  bls_gdc_b1_warm_bg.jpg]
به جزییات صورت توجه کنید

صدا گذاری و موسیقی:
در این نسخه خیلی با موسیقی های حماسه ساز و جو دهنده طرف نیستیم و سازندگان بیشتر بر روی دیالوگ ها و هماهنگی صدا بر روی شخصیت تمرکز کرده اند.صدا گذاری بر روی شخصیت ها به خوبی پیاده شده و همچنین صدای اسلحه ها درون بازی خوب کار شده. لازم به ذکر است که صدای تجهیزات پیشرفته مانند دست مصنوعی و لباس آهنی هم که بر تن داریم تنوعی بر جو درون بازی داده است و کاملا می توانیم آن هارا حس کنیم. 
 [تصویر:  74789088355195925220.jpg]
 قسمتی از گیمپلی در حال رانندگی
و در کلام آخر:
بازی Call of Duty: Advanced Warfare  توانست این سری را دوباره زنده کند. با این که این بازی کمی تخیلی است اما توانست دوباره دل هواداران را به دست بیارد. اما سوال اینجاست که این سری با تخیلی شدن نسخه های بعدی می تواند پا بر جا بماند؟ 

نمرات:
گیمپلی : 90 از 100
موسیقی و صدا گذاری:95از100
گرافیک:95از 100

داستان: 95 از 100
نمره ی کل : 97 
 با نظرات خودتون منو خوش حال می کنید. فقط ببخشید اگه کم بود.

[تصویر:  avatar_33686.jpg?dateline=1419943134]
شاهد شاهکاری دیگر خواهیم بود
پاسخ
سلام دوست عزیز
ممنون بابت نقدتون از این بازی ولی چند نکته رو باید بگم
اول اینکه نقد خیلی کوتاه بود و خیلی سریع از تمام قسمت های بازی زد شدید.
دوم اینکه عکس از محیط بازی خیلی کم گذاشتید و یا اینکه شما که از صحنه های سینماتیک بازی گفتید چند تا عکس از اون قسمت قرار میدادید.
شوم اینکه نقدتون خیلی بی روح بود و من اگه این بازی رو تموم نمی کردم و خودمم تجربش نمیکردم منصرف میشدم از بازی کردن این قسمت و به نظر من تکنولوژی این بازی تخیلی نیست واقعیت هست و همین تکنولوژی باعث قشنگیه این قسمت از این سری بازی شده است.
امیدوارم به کارتون اداه بدید و در اینده با نقد های با کیفیت تری از شما رو به رو باشیم.
سربلند و پیروز باشید.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  bazb_thevideogamegallery_29143_1200x1697.jpg]
پاسخ
(11-07-2014, 05:42 PM)'مجید نصر' نوشته است: سلام دوست عزیز
ممنون بابت نقدتون از این بازی ولی چند نکته رو باید بگم
اول اینکه نقد خیلی کوتاه بود و خیلی سریع از تمام قسمت های بازی زد شدید.
دوم اینکه عکس از محیط بازی خیلی کم گذاشتید و یا اینکه شما که از صحنه های سینماتیک بازی گفتید چند تا عکس از اون قسمت قرار میدادید.
شوم اینکه نقدتون خیلی بی روح بود و من اگه این بازی رو تموم نمی کردم و خودمم تجربش نمیکردم منصرف میشدم از بازی کردن این قسمت و به نظر من تکنولوژی این بازی تخیلی نیست واقعیت هست و همین تکنولوژی باعث قشنگیه این قسمت از این سری بازی شده است.
امیدوارم به کارتون اداه بدید و در اینده با نقد های با کیفیت تری از شما رو به رو باشیم.
سربلند و پیروز باشید.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

با تشکر از توضیحات شما. انشالله در آینده نقد های کامل تری رو خواهم گذاشت ممنون از تذکرتون. مرسی

پاسخ
به قسمت داستان هم نمره بدید لطفا.
only call of duty series
پاسخ
ممنون بابت نقد مختصر و مفیدتون [img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img]

من شدیدا به این نسخه امیدوار بودم و حدس میزدم که موفق ظاهر بشه.[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

فقط یک نکته که بنظرم رسید این بود که شما تو قسمت گیم پلی بیشتر درمورد تقلید این بازی از بازی های دیگه حرف زدید و خیلی کم به گیم پلی خود بازی پرداختید چون این نسخه هم دستخوش تغییراتی بوده اگه بیشتر به شرح گیم پلی خود بازی می پرداختید بنظرم بهتر بود[img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

ولی با این حال خیلی خوب بود خسته نباشید[img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img]

[تصویر:  4343.jpg]
پاسخ
(11-07-2014, 05:54 PM)'mjsh' نوشته است: به قسمت داستان هم نمره بدید لطفا.

اصلاح شد.

پاسخ
نقد خوبی بود برا اولین بار

(خیلی هم سریع بود)

گیمپلیش چه قدر هست؟[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]من دارم دان می کنم ببینم این ارزشش بیشتره یا Assassins creed Rogue دان کنم(حجم اساسینز 5 گیگ هست بنابراین سریع تر از COD دان می شه)
[تصویر:  5b7th9dl7afci0p5zblo.jpg]
پاسخ
کم بود ولی به عنوان اولین نقد خوب بود[img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img]
[تصویر:  b_13_Federer_197_AELTC_JG.jpg]
پاسخ
خیلی خیلی کوتاه بود. توضیحی که واسه تصویر سوم رو نوشتید رو یک بار دیگه بخونید![img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
آخه چجور با این کیفیت عکس به جزئیات چهره نگاه کنیم؟[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]
پاسخ
(11-07-2014, 07:00 PM)'Rocksteady' نوشته است: نقد خوبی بود برا اولین بار

(خیلی هم سریع بود)

گیمپلیش چه قدر هست؟[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]من دارم دان می کنم ببینم این ارزشش بیشتره یا Assassins creed Rogue دان کنم(حجم اساسینز 5 گیگ هست بنابراین سریع تر از COD دان می شه)

یه هفت هشت ساعتی هست. ولی من چهرشنبه خریدم و جمعه تمومش کردم. در کل ارزش بازی کردن رو داره.

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,797 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 963 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 989 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,915 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,131 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان