امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خوشبختی من با یک گلوله مرد| نقد و بررسی بازی MaxPayne 3
(05-01-2015, 12:44 PM)snake نوشته است: مقاله از لحاظ کیفی در سطح بالایی قرار داشت و جای تحسین داره. استفاده از دیالوگ های بازی متناسب با موضوعی که می خوای بگی و همچنین نوشته در تصاویر هم یکی دیگه از نکات مثبت مقاله ات بود اما مقاله دارایغلط های املایی و تعداد زیادی مشکل نگارشی هست. برای مثال جمله ی زیر کلا فاقد علائم نگارشی هست در حالی نیاز مبرم به علائم نگارشی داره :

نقل‌قول: این حداقل آرزوهای یک مرد است که روزگار از  مکس  محروم کرده است. با تمام سختی‌های که کشید با تمام زخم‌های که بر بدنش به‌جای مانده است او سست نشد و در مقابل تمام مشکلات روزگار کمر خم نکرد اما به‌هرحال او هم انسان است خودتان را جای او بگذارید، حال بگویید شما چه‌کاری انجام می‌دادید

یا مثلا کلمه ی آشنایی رو نوشتی آشنایی ات :exclamation: اصلا من نمی فهم مگه کلمه ی آشنایی ات هم داریم :exclamation:

در کل راضیم ولی باید این اشتباهات بر طرف بشه چون در موردشون مفصل در تاپیک های آموزشی صحبت شده
ممنون درباره آشنایی ات حرف اضافه هست یعنی عذر می خوام تایپ اضافه برای کلمه دیگه بوده که موقع انتشار پاکش کردم مونده همونطور که می بینید به کلمه نچسبیده یه مقدار موقع انتقال مطلب از word به سایت جابه جایی صورت می گیره که باعث این مشکلات می شه
[تصویر:  238bc43956c72bf464ad6f90c9ccaa6c.jpg]

پاسخ
نقد بسیار خوبی بود نقل قول ها و دیالوگ ی که به کار بردی جالب بود اما به نظر کمی زیاده روی کرده بودی وجود سه الی چهار دیالوگ کافی بود
مهم ترین چیز در جذب مخاطب مقدمست بعد از خواندن مقدمست که خواننده تصمیم می گیرد خواندن را ادامه دهد یا از خیر ان بگذرد و خوشبختانه مقدمه و دایتان در نقد شما فوق العاده کار شده بود.
.Oh, then that's the rule you'll have to break to know the truth
پاسخ
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت نویسنده ی عزیز
نقد و بررسی خیلی خوبی بود و جای تقدیر و تشکر داره. بخش های مختلف بازی رو به خوبی شرح داده بودی اما نکته ای هست که باید متذکر بشوم و اون اینه که در بعضی بخش ها احساس میشه که بیش از حد به حاشیه ها پرداختی؛ این امر باعث میشه که نقد شما از هدف اصلی خود فاصله بگیره. مثلا در بخش داستان، نیازی به این نبود که به اندازه ی یک بند درباره ی Sam Lake و عدم حضورش یا Dan Houser صحبت کنی. به نظرم یک اشاره ی کوچک هم کافی بود. نکته ی دیگه ای که بعضی از دوستان اشاره کردن، استفاده از سخنان Max Payne بود. به نظرم در استفاده از این سخنان زیاده روی کردی. از تحلیل بخش داستان، واقعا لذت بردم و می تونم به جرات بگم که از هر نظر کامل ترین نقد موجود در انجمن بود اما در حق بخش گیم پلی ظلم کردی و به هیچ وجه، اون طور که باید و شاید نتونستی این بخش رو به حیطه ی نقد بکشی (به قول آقای صفری!). برای مثال می تونستی درباره ی تنوع ماموریت ها، محیط ها، دشمنان گوناگون، درجه ی سختی و ... صحبت کنی. بقیه ی بخش ها هم خوب بودن اما جای کار بیشتری دارند؛ به خصوص گرافیک که می تونستی به صورت خیلی تخصصی تر درباره ی کیفیت بافت ها، افکت های مختلف، طراحی شخصیت ها و دشمنان و ... صحبت کنی. اما بزرگترین مشکلی که به شخصه در نقدت دیدم، محتاط بودن (بیش از اندازه) در نقدت بود به صورتی که انگار می ترسیدی مشکلات بازی رو بیان و شرح بدی. مثلا اگر بنده بازی رو نقد می کردم، درباره ی سختی بیش از حد مراحل و تعداد خیلی زیاد دشمنان که نبرد رو به طرز فجیحی ناجوان مردانه کرده بود و یا داستان نه چندان دلچسب، صحبت می کردم. همین محتاطی شما سبب شده که نمره ای که به بازی دادی هم خیلی زیاد باشه. درسته این بازی خیلی خوب بود اما نمره ی 95 هم دیگه خیلی واسش زیاد هست. از دیدگاه من منتقد خوب کسی هست که بدون ترس از عنوانی که نقد می کنه، هواداران بازی و یا عناصر خارجی دیگه، نقدش رو انجام بده. در کل نقد خیلی خوبی بود و کاملا پیشرفت شما قابل شهود هست. امیدوارم از ایراداتی که گرفتم ناراحت نشده باشی و بتونی ازشون استفاده کنی. در آخر همراه با یک خسته نباشید گرم، غلط های املایی، استفاده نادرست از علایم نگارشی و دیگر نکات نقدتون رو ذکر می کنم:

نقل‌قول: دید روزگار چه چیزی رقم می‌زند اما تاریخ نشان داده است که هرچقدر چنین افرادی بیشتر زنده بمانند، جان افراد بی‌گناه بیشتری به خطر می‌افتد.
یا

نقل‌قول: حالا که مزه انتقام را چشیده است و در این راه چند دوست صمیمی خود مثل مونا را دیگر هرگز نمی‌بیند، وقتش نیست کمی استراحت کند؟
یا

نقل‌قول: این حداقل آرزوهای یک مرد است که روزگار از  مکس  محروم کرده است. با تمام سختی‌های که کشید، با تمام زخم‌های که بر بدنش به‌جای مانده است، او سست نشد و در مقابل تمام مشکلات روزگار کمر خم نکرد اما به‌هرحال او هم انسان است. خودتان را جای او بگذارید، حال بگویید شما چه‌کاری انجام می‌دادید شاید او راست گفت که:
لشگر = لشکر - Remedy = Reamdy

*بهتره کلمات لاتین به صورت انگلیسی نوشته شوند. مثل نام صداپیشه ی Max Payne.
برای تشویق شما دوست عزیز، اعتبار اهدا شد.
[تصویر:  peter_popken_03.jpg]
!Praise Prince of Persia
پاسخ
(05-02-2015, 10:01 PM)MA 77 نوشته است: با سلام و عرض خسته نباشید خدمت نویسنده ی عزیز
نقد و بررسی خیلی خوبی بود و جای تقدیر و تشکر داره. بخش های مختلف بازی رو به خوبی شرح داده بودی اما نکته ای هست که باید متذکر بشوم و اون اینه که در بعضی بخش ها احساس میشه که بیش از حد به حاشیه ها پرداختی؛ این امر باعث میشه که نقد شما از هدف اصلی خود فاصله بگیره. مثلا در بخش داستان، نیازی به این نبود که به اندازه ی یک بند درباره ی Sam Lake و عدم حضورش یا Dan Houser صحبت کنی. به نظرم یک اشاره ی کوچک هم کافی بود. نکته ی دیگه ای که بعضی از دوستان اشاره کردن، استفاده از سخنان Max Payne بود. به نظرم در استفاده از این سخنان زیاده روی کردی. از تحلیل بخش داستان، واقعا لذت بردم و می تونم به جرات بگم که از هر نظر کامل ترین نقد موجود در انجمن بود اما در حق بخش گیم پلی ظلم کردی و به هیچ وجه، اون طور که باید و شاید نتونستی این بخش رو به حیطه ی نقد بکشی (به قول آقای صفری!). برای مثال می تونستی درباره ی تنوع ماموریت ها، محیط ها، دشمنان گوناگون، درجه ی سختی و ... صحبت کنی. بقیه ی بخش ها هم خوب بودن اما جای کار بیشتری دارند؛ به خصوص گرافیک که می تونستی به صورت خیلی تخصصی تر درباره ی کیفیت بافت ها، افکت های مختلف، طراحی شخصیت ها و دشمنان و ... صحبت کنی. اما بزرگترین مشکلی که به شخصه در نقدت دیدم، محتاط بودن (بیش از اندازه) در نقدت بود به صورتی که انگار می ترسیدی مشکلات بازی رو بیان و شرح بدی. مثلا اگر بنده بازی رو نقد می کردم، درباره ی سختی بیش از حد مراحل و تعداد خیلی زیاد دشمنان که نبرد رو به طرز فجیحی ناجوان مردانه کرده بود و یا داستان نه چندان دلچسب، صحبت می کردم. همین محتاطی شما سبب شده که نمره ای که به بازی دادی هم خیلی زیاد باشه. درسته این بازی خیلی خوب بود اما نمره ی 95 هم دیگه خیلی واسش زیاد هست. از دیدگاه من منتقد خوب کسی هست که بدون ترس از عنوانی که نقد می کنه، هواداران بازی و یا عناصر خارجی دیگه، نقدش رو انجام بده. در کل نقد خیلی خوبی بود و کاملا پیشرفت شما قابل شهود هست. امیدوارم از ایراداتی که گرفتم ناراحت نشده باشی و بتونی ازشون استفاده کنی. در آخر همراه با یک خسته نباشید گرم، غلط های املایی، استفاده نادرست از علایم نگارشی و دیگر نکات نقدتون رو ذکر می کنم:

نقل‌قول: دید روزگار چه چیزی رقم می‌زند اما تاریخ نشان داده است که هرچقدر چنین افرادی بیشتر زنده بمانند، جان افراد بی‌گناه بیشتری به خطر می‌افتد.
یا

نقل‌قول: حالا که مزه انتقام را چشیده است و در این راه چند دوست صمیمی خود مثل مونا را دیگر هرگز نمی‌بیند، وقتش نیست کمی استراحت کند؟
یا

نقل‌قول: این حداقل آرزوهای یک مرد است که روزگار از  مکس  محروم کرده است. با تمام سختی‌های که کشید، با تمام زخم‌های که بر بدنش به‌جای مانده است، او سست نشد و در مقابل تمام مشکلات روزگار کمر خم نکرد اما به‌هرحال او هم انسان است. خودتان را جای او بگذارید، حال بگویید شما چه‌کاری انجام می‌دادید شاید او راست گفت که:
لشگر = لشکر - Remedy = Reamdy

*بهتره کلمات لاتین به صورت انگلیسی نوشته شوند. مثل نام صداپیشه ی Max Payne.
برای تشویق شما دوست عزیز، اعتبار اهدا شد.
اولا سلام و دوما ممنون 
اما در ادامه دقیقا حق با شماست چون نمی خواستم ریتم نوشتم از اول به هم بخوره درباره نکات منفی کمتر صحبت کردم یه جورایی به خاطر تعصبی که به این بازی دارم شاید زیاد نخواستم دربارش حرف بزنم
درباره علائم نگارشی ممنون تقریبا با مثال که زدید متوجه شدم
 درباره به حاشیه رفتن خواستم کلیشه ای ننویسم که انگار از اونور بوم افتادم کلا به هیچ چیز مفصل نپرداختم
تو نقد بیشتر حواسم جمع می کنم
[تصویر:  238bc43956c72bf464ad6f90c9ccaa6c.jpg]

پاسخ
عمو مکس ‎:)‎ ممنون بابت نقد مفصلتون، یاد و خاطرش گرامی باد
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,811 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 970 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 995 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,951 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,144 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان