امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روایت غرب وحشی| نقد و بررسی بازی Red Dead Redemption
به نام خدا
با سلام
این اولین مقاله من است. اگر در جایی اشکالی دیدید با بزرگی خودتون ببخشید.
[تصویر:  v964lxajzfpk005agwql.jpg]
نام بازی:Red Dead Redemption
سازنده: RockStar San Diego
ناشر: RockStar Games
سبک: اکشن ماجراجویی
پلتفرم: XBox 360 /PS 3
تاریخ انتشار: 18 می 2010
درجه سنی:M

مقدمه
دیگر RockStar Games آن قدر شهرت و آوازه دارد که لازم نیست به خاطر معرفی این شرکت مقدمه چینی کنم.
Red Dead Redemption به عنوان دومین تجربه ی RockStar San Diego با مضمون وسترن و غرب وحشی تولید و روی کنسول های X360 و PS3 عرضه شد. عنوان RDR  یک عنوان خارق العاده و بی نظیر است و زیبایی های زیادی در این عنوان گنجانده شده است
گرافیک
 [تصویر:  k1vewn7hwy4a6fpcwcep.jpg]
از گرافیک شروع می کنیم. بدون مقدمه می گویم اگر می خواهید گرافیک واقعی یک بازی Open World را در نسل هفتم ببینید شک نکنید که در انتخاب RDR اشتباه نکرده اید. سازندگان برای ساخت بازی از دو موتور Euphoria و RAGE بهره برده اند. هر دوی این موتور ها پیش از این در ساخت GTA IV نیز استفاده شده اند و در آن بازی قدرت خود را به خوبی نشان داده است. جزئیات در RDR بیداد می کند. زمانی که برای اولین بار بازی را اجرا می کنید و گرافیک خیرکننده بازی را می بینید چنان به وجد خواهید آمد که محو گرافیک بازی می شوید. محیط بازی بسیار وسیع و بزرگ است. با این حال جزئیات و آبجکت های زیادی در تمام محیط بازی وجود دارد.در واقع سازندگان با وسواس بالایی هر محیط را از صحرا گرفته تا یک اتاق معمولی را با آبجکت های گوناگونی تزئین کرده اند. به لطف استفاده از تکسچر های با کیفیت,محیط ها و آبجکت ها بسیار رئال و ملموس شده اند. نور پردازی در بازی فوق العاده است.نور ها در تمامی لحظات در هر چه طبیبعی تر جلوه دادن بازی کار خود را به خوبی انجام داده است.به هر حال هر چه که از گرافیک بازی تعریف کنیم باز نمی توانیم حق مطلب را ادا کنیم.
داستان

[تصویر:  ehobwmcufoagfghztwjv.jpg]
شما در نقش John Marston یاغی کهنه کار را بر عهده دارید.کسی که حالا ظاهرا راه درست را در پیش گرفته و می خواهد پیشینه ی بد خود را جبران کند. چطور این اتفاق برای جان افتاده و چنین تغییر ناگهانی در او ایجاد شده بهتر است خودتان در بازی متوجه شوید. به هر حال جان در این راستا و با هدف دستگیری یکی از دوستان یاغی قدیمیش با نام Bill Williamson به مخفیگاه او می رود. در ابتدا جان از بیل درخواست همکاری کرده و از او می خواهد بدون آنکه خونی ریخته شود خود را تسلیم وی کند ولی بیل سر سخت تر از این حرفاست و حاضر به قبول کردن حرف های جان نیست. کم کم کار بالا می کشد و جان مجبور می شود دست به اسلحه خود برده و ...

گیم پلی
[تصویر:  rvo57q95fxgbn98ew4bx.jpg]
از نظر سبک بازی RDR یک اکشن سوم شخص است. همانطور که اشاره کردیم بازی همانند سری GTA حالت Open World دارد. نقشه ی کوچک گردی به سبک GTA مکان و محل ماموریت شما را در بازی مشخص می کند. بازی یک مسیر سر راست نیست. دنیای RDR به گونه ای است که خواه و نا خواه اتفاقی در مسیرتان قرار می گیردکه به سمت آن ها کشیده می شوید مثلا در بازی ناگهتن می بینید سر راهتان گروه های مختلفی درگیر شده اند یا این که وقتی نصف شب به شهری که تازه به آنجا قدم گذاشته اید یاغیان به شما حمله می کنند و در این حالت نمی توانید خود را بی تفاوت نشان دهید.
سیستم درگیری ها در بازی بسیار روان و خوش دست طراحی شده است.جان خیلی خوب کنترل می شود و خیلی سریع به جهت ها واکنش می دهد. اسلحه ها در بازی تنوع خوبی دارند. از اسلحه های سبک گرفته تا دوربین دار بوفالوکش و توپ جنگی که قادر به استفاده از آن ها هستید. بازی پر از آیتم های گوناگون که خیلی راحت از طریق فروشگاه ها قابل خرید است از کمربند برای افزایش ظرفیت گلوله تا آیتمی مانند پای خرگوش که شانس شما را برای دریافت آیتم و پول اضافه بالا می برد.
حیوانات وحشی در بازی

[تصویر:  dhz95a8qhq02uof2oaot.jpg]
یکی دیگر از اتفاقات غیر منتظره که ممکن است در طول بازی رخ دهد برخورد با حیوانات وحشی است. کشتن حیوانات در بازی جزو مواردی است که باید با آن ها کنار بیایید. در خصوص حیوانات وحشی که خوب قضیه مشخص است باید برای دفاع از خود هم که شده آن هارا از پا در آورید. از طریق شکار می توانید پول خوبی را به جیب بزنید و یکی از ساده ترین راه های کسب در آمد است.
موسیقی
از نظر صدا و موسیقی RDR جزو بهترین های نسل هفتم است. موسیقی فوق العاده, همه آن ها بر مبنای تم موسیقی های غرب وحشی ساخته شده و کاملا با حال و هوای دنیای کابوی اسب سوار همراهتان خواهد بود.
نکات مثبت
گیم پلی گسترده, داستان های جانبی مفرح, کیفیت بصری
نکات منفی
کم بودن امکانات شخصی سازی در بخش چند نفره
نمرات:
گرافیک:10
گیم پلی:10
داستان:9.5
موسیقی:10
امتیاز کلی:
10/10

.I was starting to think my luck would run out, then I realised it already had, a long time ago, thats why I was here
.I might have laughed, if I had remembered how
.Your past is like pieces of a broken mirror You try to pick them up but you only end up cutting yourself

[تصویر:  83432806813548530636.jpg]
پاسخ
مقاله خیلی خوبی بود .
اما بهتر است که بعد از مقدمه داستان رو نقد کنید بعد برید سراغ بخش های دیگه [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  anime-psycho-pass_1436198.jpg]
پاسخ
عالی بود[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
نقد متوسطی بود ولی می تونست بهتر باشه...از جمله مشکلات نقد شما:

1-در بخش مقدمه هر چقدر هم که شرکت سازنده مشهور باشه باید یه تعداد از عناوین مشهور و دلیل شهرت اون شرکت رو شرح بدی و یا درباره ی سال عرضه ی بازی،واکنش منتقدا و.... یکم توضیح بدی.
2-در بخش داستان  می تونستی به جای شرح خلاصه ی داستان، درباره ی نقاط قوت داستان،شخصیت پردازی شخصیت ها و...توضیح بدی.
3-در باره ی بخش موسیقی تقریبا هیچی نگفتی و باید حداقل درباره ی صداگذاری شخصیت ها، افکت های مختلف و.... بیشتر توضیح می دادی(حداقل 5 خط).

به امید نقد های بهتر از شما.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ
(12-14-2014, 09:52 PM)'MA 77' نوشته است: نقد متوسطی بود ولی می تونست بهتر باشه...از جمله مشکلات نقد شما:

1-در بخش مقدمه هر چقدر هم که شرکت سازنده مشهور باشه باید یه تعداد از عناوین مشهور و دلیل شهرت اون شرکت رو شرح بدی و یا درباره ی سال عرضه ی بازی،واکنش منتقدا و.... یکم توضیح بدی.
2-در بخش داستان  می تونستی به جای شرح خلاصه ی داستان، درباره ی نقاط قوت داستان،شخصیت پردازی شخصیت ها و...توضیح بدی.
3-در باره ی بخش موسیقی تقریبا هیچی نگفتی و باید حداقل درباره ی صداگذاری شخصیت ها، افکت های مختلف و.... بیشتر توضیح می دادی(حداقل 5 خط).

به امید نقد های بهتر از شما.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

ممنون بابت نظرت.[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
این اولین نقدم بود دفعه بعد بهتر می نویسم .

.I was starting to think my luck would run out, then I realised it already had, a long time ago, thats why I was here
.Your past is like pieces of a broken mirror You try to pick them up but you only end up cutting yourself

پاسخ
آقا من کوچک تر این حرفام که به خام در مورده نقد شما نظر بدم ولی یه نکته دارم که فک کنم نقد رو جذاب تر میکنه 
سعی کن از screenshots و ویدیو تو نقد استفاده کنی 
نقدت عالی بود باتشکر[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ
(12-14-2014, 10:16 PM)'mo.hosein' نوشته است: آقا من کوچک تر این حرفام که به خام در مورده نقد شما نظر بدم ولی یه نکته دارم که فک کنم نقد رو جذاب تر میکنه 

مرسی بابت نظرت[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
انشالا در نقد بعدی جبران می کنم.

پاسخ
(12-14-2014, 10:16 PM)'mo.hosein' نوشته است: آقا من کوچک تر این حرفام که به خام در مورده نقد شما نظر بدم ولی یه نکته دارم که فک کنم نقد رو جذاب تر میکنه 

به جای استفاده از کلمه ی "تشکر" در بخش نظرات از کلید "تشکر" استفاده کنید. 

[تصویر:  peter_popken_03.jpg]
!Praise Prince of Persia
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,802 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 967 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 992 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,938 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,137 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان