امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 2.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روزی روزگاری|MAX PAYNE مردی خستگی ناپذیر
به نام خدا
سلام به خدمت تمام گیمفایی های عزیز.در این تاپیک قصد دارم درباره ی شخصیتی که تمام ما با او آشنایی کامل داریم صحبت کنم.Max Payne شخصیتی که خالق او شرکت بازی سازی معروف راک استار است.شاید نیمی از محبوبیت شرکت راک استار به خاطر همین شخصیت است.شخصی با داستانی دل خراش و دراماتیک که به دلیل شغلش زندگی خود را پر از خطر کرد حتی در این را خانواده خود را از دست داد.فردی که در گذشته خو گیر افتاده است و با آن نمیتواند کنار بیاید.الآن که دارم تایپ میکنم آهنگ متن بازی تو ذهنم است آهنگی که مناسب ترین آهنگ میتوانست برای این بازی باشد آهنگی که درد مکس را روایت میکرد.
خوب میریم به بینم چه اتفاقاتی برای مکس رخ داده است.اتفاقاتی که اگر برای شما می افتاد آرزوی مرگ میکردید....

داستان:مرد خستگی ناپذیر|Max Payne 1 (خطر اسپویل)

مکس در نیویرک زندگی میکرد.شهری پر از جنایت و طباهی.مکس در این شهر یک پلیس مخفی بود.از زندگی راضی بود زن داشت و بچه اش هم تازه به دنیا آمده بود و همچی به خوشی پیش میرفت تا این که آن روز شوم فرا رسید مکس از سر کار بازگشت به سمت خانه.در را باز کرد.خانومش را صدا زد ولی جوابی نیافت.شک کرد اصلحه خود را در آورد ناگهان تلفن زنگ خورد.جواب داد شخصی ناشناس با او صحبت میکرد.صحبتشان تمام شد به سمت پله ها رفت بالای پله ها خون ریخته شده بود زیاد.به سمت حمام رفت.حمامی که پر از خون بود.در حمام دری وجود داشت که به اتاق خواب میخورد سعی کرد وارد بشه ولی در همان لحظه قفل شد.از سوی دیگر امتحان کرد چند نفر را دید آنان قصد کردند او را بکشند اما همه مکس را میشناسد پس به درک واسل شدند
.وارد اتاق خواب شد بچه خود را دید غرق در خون و همسرش که مرده بر روی تخت افتاده بود.زنش را در آغوش گرفت و داد زد چرا؟واقعا چرا این اتفاق برای او افتاد مگه او چه گناهی کرده بود؟داستان دلخراش مکس از همین جا شروع شد.مردی تنها و خسته.مردی که دیگر هیچ چیز برای از دست دادن نداشت.

[تصویر:  45372850905909192860.jpg]
سازندگان:Remedy Entertaiment And Rockstar Studios
ناشر:Rockstar Games
سبک:اکشن سوم شخص
پلتفرم ها:PC,PS2,MAC,ANDROID,IOS
پلتفرم اصلی:PC

[تصویر:  28121242760478950675.jpg]

[تصویر:  53600270746843039428.jpg]

سقوطه مکس|Max Payne 2(خلاصه داستان)

بعد از تمام این اتفاق ها مکس در آخر نسخه ی یک بازی از بالای جایی به زمین سقوط کرد به همین دلیل او را فورا به بیمارستان بردند.اما انگار خدا از مکس خوشش آمده است.اینبار هم مکس راحت نشد و دوباره بازگشت.در بیمارستان درگیری پیش آمد و....
در بین ماجرا مکس با مونا روبرو شد(شخصیتی که در نسخه اول بازی نیز حضور داشت) و به وی دل باخت ولی آتش عشق مکس دوباره خاموش شد و مونا هم کشته شد.
دیگر مکس چه دلیلی برای زندگی دارد؟به چه امیدی هرروز صبح بلند شود؟مردی تنها و درمانده.

[تصویر:  66477881855841680793.jpg]
سازنده:Remedy Entertiment
پلتفرم ها:PC,XBOX,PS2

[تصویر:  33949327644041871895.jpeg]

[تصویر:  28540675920616342793.jpg]

بازگشت مکس|Max Payne 3

بعد از اتفاقات نسخه ی دوم بازی مکس پس از چند سال کار در اداره پلیس به عنوان کارآگاه بازنشسته شد و به زندگی عادی خود ادامه داد.زندگی که برای او کسل کننده بود زیرا وی به اتفاقات روزمره عادت کرده بود.هر روز تیر اندازی و کشتن آدم های کثیف(به قول بتمن تمیز کردن شهر)کار وی بود.اما حالا چی او که پلیس نیست.حال کار وی این بود ساعت ها یا به قول خودش روزها در بارهای شهر بشیند و نوشیدنی بنوشد.اما خوش بختانه در روزی از روزها در یکی از بارهی همان شهر دوست دوران دانشگاه وی او را یافت.پس از اتفاقاتی....به او پیشنهاد کار به عنوان بادی گارد داد و مکس هم قبول کرد.خوب مثل این که حالا مکس خوشحال تره و حس میکنه به دوران پر از هیجان پلیسی خودش برگشته ولی از طرفی خاطرات تلخش داره نابودش میکنه.حالا زندگیش سر و سامون گرفته و وظیفش مراقبت از همسر رئیسه.او قول داده که تحت هر شرایتی از او مراقبت کنه و بخاطرش پول خوبی به جیب بزنه ولی آیا ارزششو داره؟شاید شما بگید نه زیرا شغل بسیار خطرناکیه و هر لحظه امکان داره به ترز فجیهی کشته بشید.اما برای مکس که دیگه چیزی جز جونش نداره که از دست بده و همیشه به
دنبال هیجان بوده شغل مناسبی باشه.ولی متاسفانه همسر رئیس رو گرو گان میگیرند در یک پارتی که خود رئیس برگزار کرده بود حال ما باید او را نجات بدیم...
مکس به بالای بالکون میرسه و موقع تصمیم گیری که چیکار کنه میگه:
نقل‌قول: نمیدونم اون لحظه دیوونه شده بودم یا از شدت مستی این کارو کردم ولی من قبلا هم سعی کرده بودم جون یک زن رو در حال سقوط نجات بدم.
تروریست ها موفق شدند در چند عملیات زن و خواهر زن رئیسه مکس رو به گروگان بگیرند و طلب پول کنند.مکس و دوستش سعی کردند آن ها را نجات بدهد ولی موفق نشدند پس ناامید شدند و دست از تلاش کشیدند و مکس هم دوباره به حالت سابقش برگشت.
مکس فرد سالمی بود یعنی مثل حالش معتاد و شراب خور نبود ولی این اتفاقات او رو به چنین وضعی در آورد.اره زمونه باهاش خوب تا نکرد.ولی تا کی میخواد به این کارا ادامه بده؟هر روز بره سیگار بکشه و مست کنه بعدم مثل یه جنازه بیوفته رو تخت؟
پس یه روز پاشد و تصمیم خودشو گرفت.ماشین اصلاح رو برداشت و موهای خودشو از ته زد و راهیه برزیل شد به دنبال همسر رئیس نه بخاطر پولش به خاطر این که احساس کرد او هم مانند دخترش است و مکس مانند یک پدر به دنبال نجات او رفت.پس از یافتن دختر اون رو به رئیس برگردوند و به دنبال بانی تمام این اتفاق ها یعنی رئیس تروریست ها رفت و اون رو با تلاش فراوان گیر آورد در فرودگاه برزیل.پس طی یک تعقیب و گریز اکشن با ماشین او رو با یک لانچر منفجر کرد و او رو به سزای اعمالش رساند.خوب حالا بعد تمام این اتفاقات نفس گیر نوبت مکس بود که استراحت کند و به تفریح بپردازد. در سکانس آخر بازی میبینیم که مکس در کنار دریا هست و در بار نشسته و تلوزیون را که دارد اخبار میگوید تماشا میکند. اخبار میگوید که رئیس باند خلافکاران که قصد جان همسر رئیس مکس رو داشتن دستگیر شده و مکس هم با شلوارک خوشحال در افق به سوی خورشید حرکت کرد و نام بازی نمایان شد MAX PAYNE 3 و پایان...

[تصویر:  87800827010170126705.jpg]
سازندگان:Rockstar Studios,Take-Two Interactive
پلتفرم ها:PC,XBOX 360,PS3

[تصویر:  59991099642210687302.jpg]

[تصویر:  87908886766668463314.jpg]

سخن آخر

خوب در آخر بگویم که این مرد واقعا مرد بوده مردی که همه چیزش را برای محافظت از مردم گزاشت پلیسی وظیفه شناس که لایق این همه بد بختی نبود حال دیگر راک استار از این سری خبری پخش نکرده و اطلاعاتی از این شخصیت نداریم که چه اتفاقی برای وی افتاده است آیا زنده است؟آیا مرده است؟هیچ چیز معلوم نیست شاید راک استار سوپرایزی برای همه ما داشته باشد.به امید پیشرفت و هرچه بهتر شدن سایت تا روزی روزگاری دیگر همه شما را به خدای بزرگ میسپارم.در آخر موسیقی متن بسیار زیبا و احساسی بازی[img]images/smi/s0 (67).gif[/img][img]images/smi/s0 (41).gif[/img]
 وفیلم مکس پین با بازیه بازیگر معروف:MARK WAHLBERG

[تصویر:  15711658024948378788.jpg]

اعتبار هم بدید بد نیستا به جایی بر نمیخوره[img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

لایکم یادتون نره و به اشتراک بزارید[img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

[تصویر:  1g9m3x2615avtcitkeoy.png]
پاسخ
یادش بخیر
از نظر بنده نسخه دوم عالی بود
اون قسمت رو یادتونه که یکی از دشمنا با پیانو آهنگ میزد و میخوند؟ یکی از بهترین صحنه هایی بود که توی یک گیم تجربه کردم

War Never Ends Quietly  
پاسخ
هعی یادش بخیر من بچه بودم با پسر داییم بازی میکردم پسر داییم واسم سانسور میکرد میگفت اینجاش یه هیولا میاد چشاتو ببند منم از ترس میبستم [img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (45).gif[/img]
پاسخ
لطفا نظراتتون رو بیان کنید درباره ی تاپیک و بازی[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
پاسخ
اقا دمت گرم عجب چیزی بود خیلی حال کردم بخصوص با نوشته های قسمت سوم بازی که نوشتی خیلی حال کردم و احساسی شدم دمت گرم.
در مورد بازی هم که حرف نداره بازی ار نظر داستانی گیم پلی گرافیکی حرف نداشت واقعا بازی زیبایی بود یعنی میتونم بگم این بازی جز بازی های تکرار ناشدی هست.
[تصویر:  bazb_thevideogamegallery_29143_1200x1697.jpg]
پاسخ
درود بر شما
مقاله بسیار خوبی بود دوست عزیز
زنده باشی[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
من با این سری خیلی خاطره دارم... 
[تصویر:  0nxp_assassins_creed_fanart_by_barbeanic...4og5u0.jpg]
پاسخ
Up
دوستان خواهشا نظرشونو در مورد این مقاله بنویسن!
ایشون زحمت کشیدن...[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  0nxp_assassins_creed_fanart_by_barbeanic...4og5u0.jpg]
پاسخ
از لحاظ نگارشی مثلا فاصله دادن و نقطه و اینچیزها یه خورده بد بود.[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
[تصویر:  l2l73b5lchcw.jpg]
پاسخ
[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
گیم پلی که این بازی داشت ، هیچ بازی تا حالا نداشته                    [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پرش های صحنه آهسته به هر چهار جهت                                     [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
استفاده از دو تفنگ در هر دو دست                                              [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
چرخیدن و تیربارون کردن اطراف و عوض کردن خشاب در همون لحظه  [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
حرکت دوربین پشت تیر هنگام استفاده از تک تیرانداز                      [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
و ...                                                                                       [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
 [img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ
ممنون میشم نظراتتون رو بشنوم در مورد این که آیا همچین تاپیک هایی رو دوست دارید یا نه؟[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  روزی روزگاری تلاش برای بقا نقدوبررسیResident Evil 4 PC FAN 0 1,216 08-02-2019, 11:02 AM
آخرین ارسال: PC FAN
  روزی روزگاری: غار پر ماجرا | نقد و بررسی بازی The Cave White Beard 0 1,078 11-26-2018, 04:22 PM
آخرین ارسال: White Beard
  روزی روزگاری در قلمروی بیکرها | نقد و بررسی Resident Evil 7: Biohazard Lazaretto 4 3,476 04-23-2017, 01:19 AM
آخرین ارسال: Death Lord
  روزی روزگاری : دبی، بیابانی خونین | نقد و بررسی عنوان Spec Ops: The line Maziyar Hemmati 2 2,442 11-24-2016, 07:33 PM
آخرین ارسال: Y PS
  روزی روزگاری: مزدوران در کنسول دستی! | نقد و بررسی بازی Killzone: Mercenary saeed aghababaee 0 1,297 08-07-2016, 09:06 AM
آخرین ارسال: saeed aghababaee

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان