امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شلیک به هدف ، خیزش دلتا فورس | نقد و بررسی Call Of Duty Modern Warfare 3
نام : Call Of Duty Modern Warfare ( لاتین ) ندای وظیفه جنگ های مدرن 3 ( فارسی )
سبک : اول شخص ، جنگی ، تا حدودی درام
تاریخ انتشار : سال 2011
سازندگان : Activistion و Infinity 
توجه توجه : در آخر مطلب ذکر می کنم اینجا هم ذکر می کنم ، کسی حق کپی پیست از این نقد را نداره به هر بهانه ای حتی اگر دوست نزدیک من هم باشه و از قدیم باهاش دوست باشم ، این نقد و بررسی زحمت بسیاری پشتش بوده ، پس تویی که الان داری کپی می کنی حتما این رو هم اینجا هم آخر مطلب بخون 
 قطعا با عنوان Call Of Duty آشنا هستید . نسخه ی Modern Warfare 3 در واقع بهترین قسمت بازی از لحاظ داستانی به نسبت بازی های ان دوره بود . بنده به شخصه از این عنوان لذت بردم و حدود 3 4 بار آن را تمام کردم روی درجه های متفاوت . یکی از شاخص های این سری گرافیک فوق العاده ی آن است . البته گرچه Ghosts از نظر گرافیکی فرق چندانی با MW3 نداشت ولی اگر در کل حساب کنیم شاهد یک انقلاب در عرصه ی بازی های رایانه ای هستیم . اولین نسخه ی این سری Call Of Duty 1 بود و طی سال های سال نسخه های جدید تر با گرافیکی بالا تر تولید می شد . با پیشرفت نسل گیم قرار است در آینده بازی Advance Warfare منتشر شود که از لحاظ داستانی و گرافیکی فرق بسیاری با نسخه های پیشین دارد . COD MW3 در سال 2011 ساخته شد قبل از آن شاهد گرافیکی به این اندازه و صداگزاری حرفه ای نبودیم . سری بازی Call Of Duty از سال 98 تا سال 2014 تهیه و ساخته می شدند . اولین نسخه ی آن در سال 98 برای کنسول ها و رایانه های شخصی با سیستم آن موقع منتشر شد . در طی این 15 سال ما شاهد گرافیکی فوق تصور از این بازی بودیم . یکی از نسخه های بازی در مورد حملات نازی ها بود که توسط شرکت دارینوس به فارسی ترجمه شد . داستان بازی در بعضی از نسخه ها روایت گر تاریخ است همانند نسخه ی جنگ جهانی که روایت گر جنگ جهانی بود . این سری بازی ها در سبک شوتر اول شخص ساخته می شدند و طی سال هایی که گذشت در این سری تغییرات بسیار زیادی به وجود آمد . نسخه ی mw3 در مورد تروریست های روس است . ما در بازی مقابل شخصیتی به نام Macarov هستیم که مقصود های شیطانی بسیاری در ذهن خود دارد . در یکی از مراحل بازی او دختر رئییس جمهور را می رباید و درخواست پول می کند . شما در نقش Yuri هستید یک نظامی که در گذشته از دوستان Macarov بوده است . در حین این که شما مراحل بازی را می روید اتفاقاتی برای شما رخ می دهد مثلا از شیشه به پایین می پرید و به این سیستم سیستم واقع گرایانه کردن بازی می گویند . شرکت سازنده ی بازی با این کار قصد بر این داشته که حس یک شوتر واقعی را در دل گیمر ها ایجاد کند شما در تمام این سری ها  شاهد این سیستم واقع گرایانه کردن بازی هستید که نقش بسزایی در بالا بردن سطح بازی دارد . گیم پلی بازی بسیار عالی و حرفه ای بر روی آن کار شده است و کلا می توان آن را شبیه ساز جنگ نامید . گرافیک بازی دیگر حرفی برای گفتن ندارد . نور پردازی ها در بازی بسیار عالی کار شده اند . صداگزاری بازی واقعا یکی از شاخص های بازی به شمار می رود . به چه دلیل ؟ به دلیل این که اگر به صدای شلیک تفنگ و صدای انفجار های نیمه وسیع دقت کنید جنگ را می توانید با دستان خود لمس کنید . در ادامه با شخصیت های این سری بازی ها آشنا می شود و می فهمید که با کی بازی می کردید در طی 3 سال گذشته . 
[تصویر:  1320609133_995751_20110903_640screen006.jpg]

Yuri :
شخصیت اصلی بازی است و در طول بازی شما کنترل این شخصیت را بر عهده دارید و بیش تر با او به جدال با دشمنان می پردازید . او در گذشته دوست نزدیک شخصیت منفی بازی یعنی Macarov بوده است ولی در یکی از مراحل بازی ماکارو به او خیانت می کند و با ضرب گلوله او را بیهوش می کند . yuri به دنبال انتقام از این گروه است . با ما در ادامه ی نقد باشید که سر از کار های این جوان در بیاورید . 
[تصویر:  20120122201754!Yuri_headshot.png]
Sandman :
شخصیت مکمل بازی است که در بیش تر مراحل با او در ارتباط هستید . او هم همانند این شخصیت ها نقش بسزایی در داستان بازی ایفا می کند و برای نجات شما از معرکه های دشوار تلاش می کند . حیف است که در طول بازی او را از دست بدهید چون باید تلاش زیادی کنید که از این چالش ها دور باشید . 
[تصویر:  mw3_sandman_render_by_zero0kiryu-d51hqwj.png]
Soap McTavish :
شخصیت مورد علاقه ی گیمر ها که دارای پایان غم انگیزی است . او در یکی از مراحل بازی توسط گلوله مجروح می شود و چون می بیند نمی تواند دوام بیاورد از دنیا می رود . در این مرحله کاپیتان پرایس به شما مشکوک می شود . به دلیل این که مکتاویش در آن لحظه همه چیز را لو می دهد و می گوید که او در قدیم دوست ماکارو بوده است .
[تصویر:  SoapMacTavish.png]
John Price Capitan Price
حان پرایس یا به اسم نظامی کاپیتان پرایس جزء شخصیت های اصلی بازی می باشد که در یکی از مراحل بازی ما کنترل این شخصیت را بر عهده داریم . او از لحاظ جسمانی از قدرت بالایی برخوردار است و تنها بازمانده ی اعضای اصلی گروه دلتا فورس کاپیتان پرایس است . وی نقش بسزایی در داستان بازی داشته است و در بیش تر مراحل بازی وجود داشته است و کمک زیادی به یوری شخصیت اصلی بازی کرده است . 
[تصویر:  Pricemw3.png]
سیگار ، طناب ، فندک ، تفنگ ، مرگ ، جنگ و خون ریزی 
سال 2011 ، سال فناوری ، سالی که در آن بازی هایی آمد که از نظر هوش مصنوعی و گرافیک رقیبان خود را کنار زدند . سالی پر از بازی های جدید و متنوع که باعث این شدند که ارزش دنیای بازی ها بالاتر بره . سالی که با ورود نسل جدید بازی ها توانست خود را به برترین سال بازی های رایانه ای تبدیل کند . این سال از نظر بنده و خیلی از منتقد های دیگه به سال بازی شناخته میشه . قبل از آن بازیی نبود که هوش مصنوعی پیشرفته و گرافیکی خوب داشته باشد به غیر از دو بازی که اگر بنویسمشون از بحث خودمون دور میشیم . در این سال ( 2011 ) بازی هایی امد که باعث انقلابی عظیم در صنعت بازی ها شد . بازی هایی که قبل از آن شاید دو سه نسخه از آن ها انتشار داده شد ولی به برتری نسخه ی سال 2011 نبودند . بنده به شخصه بهترین سال بازی ها را سال 2011 می نامم . شاید بگید الان چه بازی های بهتری اومده و این که مثلا اسمش رو گذاشته منتقد داره می گه برترین سال بازی ها سال 2011 است . خیر ، اگر چه حال بازی های قدرتمندی از نظر هوش مصنوعی و برتری آمده باشند ولیکن منظور بنده از بهترین سال بازی ها سال 2011 اینه که در آن سال بازی ها از نظر هوش مصنوعی پیشرفت زیادی کرده اند . خب از بحث خویش خارج نشویم و برگردیم به بحث اصلی خودمان . بازی Call Of Duty در مورد درگیری دو گروه Delta Force و تروریست های روسی تبار است . این بازی از نظر هوش مصنوعی و گرافیک بسیار پیشرفت داشت به دلیل این که نسخه های قبلی بعضی از نکات را رعایت نکردند و به نظر بنده این نسخه با نسخه های جدید پیشرفت داشته اند . هر سال ندای وظیفه ای جدید با جزئیاتی جدید به بازار می آید . بنده بسیار تعجب کردم که گرافیک دو نسخه ی Ghost و Mw 3 دقیقا شبیه به هم بود و بعد ها فهمیدم به این علت Ghost برتری زیادی Mw3 دارد چون جزئیات جدیدی به آن اضافه شده است . شاید بعضی از گیمر ها به این عنوان به چشم یک بازی نگاه کنند که فقط جنگ و خون ریزی را به تصویر می کشد . خیر ، اصلا این گونه نیست . این عنوان بیان گر این است که جنگ و خون ریزی می تواند چه صدماتی به انسان ها وارد کند . اگر به یکی از مراحل بازی رجوع کنید ، یکی از گروه ها که دشمن شماست به یکی از شهر ها حمله ی شیمیایی می کند . شما یک دختر را می بینید که به طرف خیابان می رود و یک دفعه با ماشین تصادف می کند و در همان موقع گاز شیمیایی به وجود می آید و جان هزاران نفر را می گیرد . این به منظور خون و خون ریزی نیست بلکه به این منظور است که جنگ و خون ریزی می تواند صدمات بسیار فراوانی به انسان ها از لحاظ عاطفی و روحی و روانی وارد کند . جنگ می تواند صدمات روانی بسیاری به انسان ها وارد کند . خون ریزی هم از لحاظ روحی و عاطفی به انسان لطمه وارد می کند . پس در ذهنمان داشته باشیم بازی ها ممکن است معنای زیادی داشته باشند و فقط به معنای جنگ و خون ریزی نباشند . 
[تصویر:  20121023151055!Yuri_falling_into_rapids_...ta_MW3.png]

آمیختن موسیقی و تصویر باعث حس غرور می شود
آیا شما هم از آن نوع گیمر ها هستید که وقتی در یک بازی موسیقی و تصویر با هم امیخته می شوند احساس غرور بهتان دست می دهد ؟ بنده که از آن دسته هستم . امیختن موسیقی و تصویر حس فوق جدیدی را به انسان می دهد و باعث این می شود که حس غرور به انسان دست بدهد . خصوصا در بازی های جنگی نظیر ندای وظیفه و باتلفیلد . خب بگذریم و گرافیک و صداگزاری بازی را مورد بررسی قرار بدهیم . گرافیک بازی که خوب عمل کرد . چهره ها طبیعی تر شدن و از نظر سلاح ، سلاح های جدید و بی نظیری به بازی اضافه شدند که باعث مهیج تر شدن بازی می شوند . موسیقی های بازی همانطور که گفته شد ندای پیروزی سر می دهند و اغلب در بازی هایی که به معنای جنگ برای آزادی باشند ما شاهد اینطور موسیقی ها هستیم . بازی موسیقی های خوب و بی نظیری را به همراه داشت و معمولا یا اول مرحله ها یا آخر مرحله ها شاهد این موسیقی ها بودیم . سبک موسیقی ها در اول مرحله ها و آخر مرحله ها متفاوت است و شباهتی به هم ندارند . در آخر مرحله ها که در واقع به تصویر کشیدن پیروزی بود موسیقی های هماهنگ با آخر مرحله ها نواخته شده اند . در اول مرحله ها هم موسیقی هایی هماهنگ با شروع بازی ایجاد شده اند که شروع مراحل را برای ما لذت بخش تر و مهیج تر می کنند . خب در این جا لیست تمامی گوینده های بازی به همراه شخصیتی که به جای آن صحبت کرده اند را نام می برم : 
Willam Finchter       SandMan
ThyMoti Oliphant     Grinch 
Idris Elba       Truck 
Kevin McKidd  Soap McTAVISH
Billy Murray   John Price 
Roman Warshavsky   Vladmir Macarov
       Brian Bloom         Yuri
از نظر بنده و خیلی های دیگه صداهایی که در بازی با آن ها روبرو می شدیم حاصل زحمت بسیار این گویندگان و صداگزاران بازی است . صداگزاری در بازی بسیار عالی کار شده و صداهایی از قبیل انفجار بمب ، شلیک تفنگ و زدن چاقو بهتر کار شده . منظور از زدن چاقو صدایی است که در اثر برخورد چاقو بر روی بدن شخص می آید . ساخت این همه امکانات حاصل زحماتی است که این سازندگان برای بازی می کشند با ما در ادامه ی نقد و بررسی باشید . 
[تصویر:  call-of-duty-modern-warfare-3-pc-ps3-xbo...hots-1.jpg]

منتظر حلقاویز شدن باش ماکارو ! ( ممکن است این بخش داستان بازی را به لو دهد پس اگر این عنوان را تجربه نکرده اید نخوانید )
در این داستان که پیش روی شماست هیچ شوخیی نیست ! هیچ خنده ای نیست ! هیچ گریه ای نیست ! هیچ حالت احساسی و عاطفی نیست . داستان بازی که توضیح مختصری در مورد ان دادم حال در این عنوان مختصر رو تبدیل به بلند و مفید می کنم . داستان بازی بیان گر 3 نخبه ی نظامی است که با شنیدن خبر دزدیده شدن دختر رئییس جمهور دست می جنبانند تا او را آزاد کنند . شما که در نقش 3 4 شخصیت ظاهر می شوید وظیفه بر این دارید که این دختر را نجات دهید . این دختر همراه با پدرش دستگیر می شود توسط یک گروه تروریستی روسی تبار . حال شما وظیفه بر این دارید که این دختر را همراه با پدرش سالم آزاد کنید . شما موفق به آزاد کردن رئییس جمهور می شوید ولی آن ها دختر را ربودند و بردند . در یکی از مراحل که دشوار ترین مرحله ی بازی است و در واقع بهترین و زیبا ترین مرحله ی بازی شما ولادیمر ماکارو را حلقاویز می کنید و به سزای اعمالش می رسانید . ماکارو منفی ترین شخصیتی بوده که من با او روبرو شدم و موقعی که او رو حلقاویز کردم واقعا دلم خنک شد ! ماکارو توسط John Price آخرین بازمانده ی گروه D3lta Force کشته می شود و دوباره در آخر این مرحله شاهد آمیخته شدن موسیقی و تصویر می شویم . آری مکتاویش مرد ، یوری مرد همه مردن به جزء یک نفر . اونی که قدرت مند بود و توانست ظلم را سرکوب کند . در قسمت آخر بازی شما کنترل شخصیت John Price را بر عهده دارید و تفنگ شما به حدی قدرت مند است که حاضرید هی بمیرید و از اول بازی را شروع کنید . این بازی ارزش ده بار تمام کردن رو داره و خودم به شخصه آن قدر غرق بازی شدم که حدود 16 بار بازی را از اول شروع کردم ( البته بعضی هاش هم به دلیل کمبود بازی بود ) ولی من هیچ وقت از این عنوان زده نشدم و به تو خواننده ی گرامی که در حال خواندن این موضوع هستی پیشنهاد می کنم بری بازی رو بگیری بازی کنی . مالتی پلیرش که حرف نداره ! تفنگ های بازی بسیار متنوع ساخته شده اند و واقعا حس خوبی انسان می دهند . بازی درجات بسیاری دارد که من خودم پیشنهاد می کنم اگر می خواهید بازی را اعصاب خورد کن ولی مهیج کنید روی درجه ی سختی بگذارید . اگر هم می خواهید یک تجربه ی آسان داشته باشید و راحت بازی را از اول و تا آخر بروید روی درجه ی آسان بگذارید . هوش مصنوعی بازی بسیار عالی کار کرده است ، دشمنان سلاح های پیشرفته ی خوبی دارند و همین نکته باعث مهیج تر شدن و حرفه ای شدن و جذاب تر شدن بازی می شود . مطمئن باشید . اگر می خواهید یک بازی اول شخص عالی را تجربه کنید و بسیار لذت ببرید . Call Of Duty MW3 یکی از بهترین بازی هایی است که شما با آن روبرو خواهید شد . گرافیکی بسیار عالی دارد . داستان آن بسیار زیبا و جذاب است و دارای گیم پلیی مهیج است . این عنوان تا به حال پیش نیامده که کسی از آن به بدی یاد کند . این بازی توانست خاطرات قبل را زنده کند به طور دیگه و به روش دیگه . نظرات متفاوت است ، بعضی طرفدار یک بازی دیگر هستند و بعضی های دیگر هم طرفدار این بازی هستند . این بازی حس عالیی به گیمر می داد . خب حالا بازی را از نظر گیم پلی و گرافیک یکمی بیش تر بررسی کنم . گرافیک بازی خارق العاده بود . این بازی نورپردازی متفاوتی از خود نشان داد و انیمیشن های جذابی داشت . واقع گرایانه بودن بازی یکی از امکاناتی است که از گذشته تا حال در سری این بازی وجود داشته است . واقع گرایانه بودن بازی به این معنی است که مثلا وقتی چیزی منفجر می شود شخصیت اصلی بازی که شما کنترلش را بر دست دارید عکث العملی از خود نشان دهد . به این می گویند واقع گرایانه بودن بازی . خب از بحث اصلی دور نشویم . افکت های این بازی از قبیل انفجار ها و آتشی که از لوله ی تفنگ می آید یا دود ها بسیار عالی کار شده اند و حرفی برای گفتن ندارند . یکی از مشکلات مهم بازی وجود باگ های اعصاب خورد کن در بازی است . شما وقتی با این طور باگ ها روبرو می شوید از بازی زده می شوید و اصلا علاقه ای به بازی کردن این بازی ندارید . کیفیت بد بازی مشکلی که از گذشته در این عنوان بوده است . به جزء نورپردازی بازی که حتی اگر روی رزولوشن 600 × 800 بازی کنید ، قدرت خارق العاده ی آن را خواهید دید . این بازی حرفی برای گفتن ندارد . حالا گیم پلی بازی را مورد بررسی قرار دهیم . در طول بازی شما سلاح های زیادی بر دست خود می گیرید که حمل آن ها بسیار ساده است . شلیک کردن با این طور سلاح ها حس لذت بخش و خوبی به انسان می دهد . سلاح های بازی از نظر تنوع با نسخه های قبلی بسیار فرق کرده است مثلا تفنگ ماشین گان که بسیار عالی کار می کند و کمک بسیاری به روند گیم پلی در بازی می کند و باعث می شود که دشمنان شما زودتر بمیرند . در گیم پلی بازی تعداد تیری که از تفنگ شما خارج می شود به طور مستفیم نمایش داده می شود و شما می توانید به راحتی تیری که از تفنگتان خارج می شود را به طور اول شخص ببینید درست مثل بازی هایی موفقی همچون کانتر استرایک . گیم پلی بازی بسیار روان است و دارای امکاناتی همچون سینه خیز رفتن بر روی زمین و Sillent Kill است . این بازی بسیار موفق بوده است .
[تصویر:  28576.png]

و در آخر : 
تجربه ی یک عنوان اول شخص که تمامی استاندارد های مناسب یک بازی را رعایت کرده است بسیار دل پذیر خواهد بود . این بازی تمامی استاندارد های مناسب را رعایت کرده است . با این از نظر داستانی کمی با نسخه های قبلی فاصله گرفته است ولی توانست یک داستان جذاب را خلق کند . گیم پلی بازی ایرادی نداشته به جزء وجود باگ هایی که باعث کند شدن روند بازی شده اند . گرافیک بازی عالی کار کرد ، به نسبت بازی هایی آن موقع توانست استاندارد های خود را همانند نسخه های قبلی حفظ کند . هوش مصنوعی بازی خوب کار نکرد و نتوانست ایرادات نسخه های قبلی را اصلاح کند . در کل بازی مشکل فیزیکیی ندارد ولی طبق گفته های ذکر شده هیچ بازیی بدون مشکل نیست !

نقاط ضعف : وجود باگ ، کیفیت متوسط ، 

نقاط قوت : گیم پلی عالی ، گرافیک عالی ، صداگزاری عالی ،  ، مالتی پلیر جذاب ، اسان بودن مالتی پلیر کردن بازی .

نمرات : 
گرافیک : 7.5
صداگزاری : 10
هوش مصنوعی : 8.0
گیم پلی : 10
ارزش : 100 / 99.5
[تصویر:  Modern-Warfare-3.png]

توجه توجه : در آخر مطلب ذکر می کنم اینجا هم ذکر می کنم ، کسی حق کپی پیست از این نقد را نداره به هر بهانه ای حتی اگر دوست نزدیک من هم باشه و از قدیم باهاش دوست باشم ، این نقد و بررسی زحمت بسیاری پشتش بوده ، پس تویی که الان داری کپی می کنی حتما این رو هم اینجا هم آخر مطلب بخون و این که اگه کسی از اعضای گیمفا می خواد کپی کنه پ.خ بده تا من بهش بگم می تونه یا نه .

-----
توجه : در صورت دیدن هر گونه مشکل در نقد اطلاع دهید 

اگر می خواهید در مورد این بازی بحث کنید ، از هر گونه اسپم جدا خودداری کنید ، در صورت دیدن توهین یا اسپم گزارش داده می شود به مدیریت . 

آپدیت : مشکلاتی رو که گفتین اصلاح شد با تشکر از Snake

پاسخ
ممنون نقدت عالی بود دوست عزیز موفق باشی[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img]از این نسخه خیلی خوشم میاد واقعا عالی بود یادش بخیر[img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (29).gif[/img]
پاسخ
عالی بود ممنون. منم واقا با این نسخه خیلی خیلی حال کردم[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img][img]images/smi/s0 (37).gif[/img][img]images/smi/s0 (37).gif[/img]

swagger

[تصویر:  26999631152559290769.bmp]
پاسخ
نمره دهیت یه سطح پایین تر بود خیلی تعری کردی
[تصویر:  mark-of-the-ninja-600x300.png]
پاسخ
(07-18-2014, 02:57 PM)'achm25' نوشته است: نمره دهیت یه سطح پایین تر بود خیلی تعری کردی

لطفا کامل تر توضیح بدهید . سیستم نمره دهی بنده از روی آخرین تجربه ای که از بازی داشتم .

پاسخ
تنها ضعف مقاله نمره های عجیب و غریبش هست[img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img] 10 به گیم پلی مدرن 3 ؟ یکی از اشکالات عدیده ی بازی روند تکراری گیم پلی بود که تو همه ی نقد ها هم بهش اشاره شده.  بخش هوش مصنوعی که والا من نمی دونم از کجا اومده [img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img] اگه چنین بخشی هم باشه لایق 10 نیست. یادمه تو اکثر مراحل دشمنا از یک جای خاص وارد صحنه می شدن و خیلی راحت می شد یه جا کمین کرد همون ناحیه رو نشونه گرفت همشونو نابود کرد. صدا گذاری 10 [img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img] هر چه قدر هم موسیقی و صداگذاری بازی خوب بود بازم به پای مدرن 2 نمی رسید اصلا موسیقی هانس زیمر با برایان تایلر قابل قیاس نیست. گرافیک بازیم باید 7 یا 8 می گرفت چون تو سال 2011 چنین گرافیکی فاجعه بود [img]images/smi/s0 (43).gif[/img] سعی کنین نمره ی دهی منطقی داشته باشن چون اکثر مخاطبا اول نمرات یه نقد رو می خونن بعد خوده نقد و اگه ببینم نمره معمول نیست نقدو نمی خونن. مشخصه  نقدتون جانبدارانه هست و طرفدار این بازی هستین. تو نقد نوشتن باید فن بازی رو بزارین کنار
[تصویر:  sgxkn2e1hxo6xwa6yjbm.jpg]
پاسخ
نقد بسیار عالی بود.فقط نمره گرافیک یکم ....... .در کل خوب بود.آورین [img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (62).gif[/img][img]images/smi/s0 (25).gif[/img][img]images/smi/s0 (24).gif[/img]
:-/
پاسخ
نقد خوبی عزیز ، خوب نوشتی . [img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

من یاد گذشته ها انداخت دوباره برم نصبش کنم
[تصویر:  t4379_OnSfl616ME1wpMVYiazTqw.jpg]
پاسخ
(07-18-2014, 04:22 PM)'snake' نوشته است:
تنها ضعف مقاله نمره های عجیب و غریبش هست[img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img] 10 به گیم پلی مدرن 3 ؟ یکی از اشکالات عدیده ی بازی روند تکراری گیم پلی بود که تو همه ی نقد ها هم بهش اشاره شده.  بخش هوش مصنوعی که والا من نمی دونم از کجا اومده [img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img] اگه چنین بخشی هم باشه لایق 10 نیست. یادمه تو اکثر مراحل دشمنا از یک جای خاص وارد صحنه می شدن و خیلی راحت می شد یه جا کمین کرد همون ناحیه رو نشونه گرفت همشونو نابود کرد. صدا گذاری 10 [img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img][img]images/smi/s0 (43).gif[/img] هر چه قدر هم موسیقی و صداگذاری بازی خوب بود بازم به پای مدرن 2 نمی رسید اصلا موسیقی هانس زیمر با برایان تایلر قابل قیاس نیست. گرافیک بازیم باید 7 یا 8 می گرفت چون تو سال 2011 چنین گرافیکی فاجعه بود [img]images/smi/s0 (43).gif[/img] سعی کنین نمره ی دهی منطقی داشته باشن چون اکثر مخاطبا اول نمرات یه نقد رو می خونن بعد خوده نقد و اگه ببینم نمره معمول نیست نقدو نمی خونن. مشخصه  نقدتون جانبدارانه هست و طرفدار این بازی هستین. تو نقد نوشتن باید فن بازی رو بزارین کنار

یه اعتباری چیزی بهشون بدین.واقعا حقشه.[img]images/smi/s0 (62).gif[/img]
:-/
پاسخ
به گرافیک نمره ی بالایی دادی که واقعا لیاقت اون نمره رو نداره.کلا نمره یکم زیادی دادی به این بازی.توضیح کوتاه درباره ی شخصیتای بازی جالب بود
[img=0x224]http://upload7.ir/uploads/thumb_1f232dc811e0c556ec34d08224b68ffb57b1f995.jpg[/img]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,816 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 974 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 996 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,957 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,145 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان