نظرسنجی: بنظر شما کنسول های نسل هشت خوب است یا PC از لحاظ گرافیکی
شما مجاز به شرکت در این نظرسنجی نیستید.
کنسول نسل هشت
25.81%
8 25.81%
PC
74.19%
23 74.19%
در کل 31 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
علت برتری کامپیوتر از کنسول های نسل هشت{قسمت اول}
به نام خدا
علت برتری کامپیوتر از کنسول های نسل هشت {قسمت اول بازی}
آیا تا بحال فکر کردید که چرا کامپیوتر از کنسول ها گرافیک بهتری دارد؟چرا همیشه از کنسول ها جلو میزند؟دلیل آن چیست
در این مقاله که در 3 قسمت هست من تمامی این هارو به شما میگم و ثابت میکنم کنسول ها از کامپیوتر پایین ترهستند
شاید تا حالا فکر کردید که چرا و چگونه باگ به وجود میاید؟دلیلش چیست؟ چرا با وجود این همه وقت کافی برای ساخت بازی
باید یه مشکلی داشته باشد؟باید بگم مشکل آن این است که 45 درصد باگ بازی ها مال وقت کم است اما 55 درصد چی میشه؟
55 درصد باگ های بازی پیش بینی کردن است.پیش بینی کردن یعنی چه؟یعنی اینکه بدون آنکه بدانند این کنسول این بازی رو
اجرا میکنندبازی رو بسازند.و هنگام اینکه بازی رو روی کنسول اجرا میکنند میبینند که این کنسول قابلیت اجرای این بازی رو ندارد.
و مجبور میوند یه دستی به بازی بزنند تا این بازی روی کنسول اجرا شود.حالا بیخیال این موضوع میشویم.
در پایین یک عکس از گرافیک بازی gta v در بین کامپیوتر و کنسول هست رو میبینیم.
[تصویر:  0UmkU7h.jpg]
میبینید چقدر نسخه ی کامپیوتر واضه و گرافیک بالایی دارد!
چرا کنسولی که تازه به بازار عرضه شده توانایی
اجرای بازی با گرافیک رو نداره؟
 و چراPC توانایی اجرای قوی ترین بازی هارو داره اونم بدون لگ اینقدر گرافیک کم داره؟
جواب اینجاست شرکت های ساخت کنسول هر چند سال یک بار یه مدل از اون کنسول به بیرون میدن و دیگر
مثل کامپیوتر نیست تنها با عوض کردن گرافیک یا رم جدید ترین بازی هارو اجرا کنه!شرکت های بازی سازی
مجبور هستند طوری بازی رو بسازند که روی آن کنسول بدون هیچ مشکلی اجرا شود.چون با رم وگرافیکی
که آن شرکت درون این کنسول داده اند دیگر توانایی اجرای این بازی رو از کیفیت های بیشتر ندارد.
همین بازی gta v با 60 فریم در ثانیه و با کیفیت 4k بر روی pc اجرا میشه!ولی بر روی کنسول ps4
با 30 فریم در ثانیه و کیفیت 1080p اجرا میشود!!چرا این بازی با کیفیت 4k بر روی ps4 عرضه نشد؟
جوابش تنها یک جمله هست{چون pc مثل کنسول  نیست که مجبور بشن گرافیک بازی رو پایین بیاورند.شما
میتوانید با مراجعه به فروشگاه های فروش دستگاه های کامپیوتر جدیدترین گرافیک به بازار آمده رو خریداری کنید!!
و جدید ترین بازی هارو اجرا کنید.
[تصویر:  1.jpg]
عکسی از نسخه ی pc این بازی

خیلی بازی هست که بر روی کنسول ها با 30 فریم در ثانیه اجرا شده ولی در کامپیوتر با 60 فریم!!
یا مثالی دیگر در بازی رایز که اول انحصاری xone بود با کیفیت 30 فریم درثانیه و 1080p ولی وقتی باری pc عرضه شد
با کیفیت 60 فریم درثانیه و 4k اجرا میشد.چرا با اینکه  xone  جای کابل 4k داشت توان اجرای آن رو
نداشت بازم همون آش و همون کاسه هست که برای ps4 تعریف کردیم کنسول ها قدرت اجرای اینطور بازی هارو
با این گرافیک روی این کیفیت ندارند.
من یکی یقین دارم که اگر تمامی انحصاری های سونی و ایکس باکس برای pc عرضه شوند با جدید ترین گرافیک و رم
عرضه شده به بازار آن ها را راحت اجرا میکند.
حال یه عکس هست که مقایسه ی سیستم با کنسول های نسل هشت رو برامون میگه!!
[تصویر:  mmbzk0c.png]
اما بازم  pc  در رابطه با بازی کردن. زیاد قوی نیست مثل کنسول ها برای مثال اگر با pc بیش از 4 ساعت بازی کنید
ممکن است کامپیوتر شما هنگ کند.ولی این قضیه در کنسول ها خیلی وقته حل شده است و اگر با کنسولی
10 ساعت بازی کنید اصلا هنگ نمیکند.یکی از مضایای کنسول ها این است.من خودم از اون اوایل میگفتم
که گرافیک هیچی کنسولی به اندازه ی ps4 نمیرسد اما از وقتی خبر آمد که بازی فوقلاده ی uncharted 4
با 30 فریم در ثانیه هست و این عکس اولی که مال GTA   منشر شد گفتم پی سی تازه داره شروع میکنه و این تازه اوله راه!.
به نظر شما
آیا در سال های بعد ما خواهیم دید که pc خیلی از کنسول ها از لحاظ بازی بالا زده؟در نظرت.نظر خود را درمورد این
موضوع با دیگران در میان بگذارید
مدارک زیادی هست که این حرف منو تایید میکند که آن هم در قسمت بعدی این مقاله توضیح میدهم
در قسمت دوم علت به وجود آمد باگ و ادامه ی برتری بازی رو توضیح میدهم
پایان قسمت اول
دوستان قسمت بعدی احتمالا بعد از 13 روز تعطیلات هست
از الآن پیشا پیش تبریک میگم عیدتون مبارکه
پاسخ
یه بار دیگه بخون غلط املایی های زیاد و بدی داری ویرایش کن حتما تازه بهتر بود اولویت بندی میکردی
و از علایم نگارشی کم استفاده کردی انا خوب بود من خودم با اینکه پی سی بازم اما قبلش کنسول باز کنسول رو بیشتر ترجیح میدم چون خودم میدونم پی سی چه ضرر هایی و چه مشکلاتی داره بخاطره این نمیخوام 30 فریم بیشتر رو فدا کنم
و...

موفق باشید
[تصویر:  bhvydjh1o98x8mkm3xw8.gif]
پاسخ
اقا ببینین...نمیشه مقایسه کرد،میشه ولی به جواب نمیرسیم
ی جا برتری کنسول هست ی جا برتری Pc...پس بحث فایده نداره
مهم ترینشون قدرت بسیار بالاتر از کنسوله که کنسولا عمرا بهش دست پیدا کنن که قیمت بسیار بالایی هم داره و همچنین منقرض نشدن Pc (که بعد ی مدت خود کنسولو میتونی بندازی رو پی سی  :D
نکته خوب کنسول قدرت خوب همراه با قیمت به صرفه تر نسبت به Pc هست
در کل پول رو در نظر نگیریم کی قدرت پی سی رو نادیده میگیره؟
ولی پول رو در نظر بگیریم کنسول به صرف تره
(تو بحث انحصاری نمیرم چون هر جناح انحصاری های خفنی داره)

پاسخ
البته قیمت هم اونقدرها زیاد نیست. اگه یه بازی سیستم خیلی بالایی میخواد، به این دلیل نیست که بازیش خیلی شاخه به این دلیله که یا سازنده ها عرظه نداشتن ( نمیدونم املاش درسته یا نه ) برای pc خوب پورت کنن یا به خاطر اینکه ما رو مجبور به خرید قطعات نو و گرون قیمت کنن تا پول بریزن تو جیب شرکت های سخت افزاری.
همین الان هم خیلی از بازی ها هستن که با سیستم پایین از حداقل به خوبی اجرا میشن. این سیستم پیشنهادی هم خودش یه حربه س. آخه مثلا یه بازی با خفنترین گرافیک، بازم cpu i7 لازم نداره. آخه میخواد چیکار اونو؟
تنها برتری کنسول ها انحصاری هاشونه که خوشبختانه تو این نسل تعداد استودیوهای تردپارتی که انحصاری میزنن خیلی کمتر شده و اکثر بازی ها روی pc میاد اکثرا به pc روی آوردن
[تصویر:  8f3_sfv_ed.jpg]
?So who you gonna be when the reaper come knocking
Actions speak louder than words, so stop talking
So watch me break out of this cage
I fight now, I wont change
پاسخ
داداش قبول دارم ولی پول خرید بازی هم ی مشکل دیگس برای کنسولا لامصب 7 تا بازی بخری پول خود کنسول در اومده :@  :@
در سخت ترین شرایط بازی میکنم اما نمیگزارم سرنوشتم را بازی دهند
پاسخ
(03-19-2015, 12:00 PM)علیرضا! نوشته است: یه بار دیگه بخون غلط املایی های زیاد و بدی داری ویرایش کن حتما تازه بهتر بود اولویت بندی میکردی
و از علایم نگارشی کم استفاده کردی انا خوب بود من خودم با اینکه پی سی بازم اما قبلش کنسول باز کنسول رو بیشتر ترجیح میدم چون خودم میدونم پی سی چه ضرر هایی و چه مشکلاتی داره بخاطره این نمیخوام 30 فریم بیشتر رو فدا کنم
و...

موفق باشید
باشه الآن تحصیح میکنم
هرکس یه عقیده ای داره
بازم پی سی برای پولدارا خوبه
ممنون

(03-19-2015, 12:11 PM)HAMED1945 نوشته است: اقا ببینین...نمیشه مقایسه کرد،میشه ولی به جواب نمیرسیم
ی جا برتری کنسول هست ی جا برتری Pc...پس بحث فایده نداره
مهم ترینشون قدرت بسیار بالاتر از کنسوله که کنسولا عمرا بهش دست پیدا کنن که قیمت بسیار بالایی هم داره و همچنین منقرض نشدن Pc (که بعد ی مدت خود کنسولو میتونی بندازی رو پی سی  :D
نکته خوب کنسول قدرت خوب همراه با قیمت به صرفه تر نسبت به Pc هست
در کل پول رو در نظر نگیریم کی قدرت پی سی رو نادیده میگیره؟
ولی پول رو در نظر بگیریم کنسول به صرف تره
(تو بحث انحصاری نمیرم چون هر جناح انحصاری های خفنی داره)
ولی از لحاظ گرافیک pc بهتر عمل میکنه
کنسول بصرفه تره؟ ps4 هر بازیش 200 هزار تومان ولی pc نهایتش 10هزارتومان!!
پاسخ
راست میگه البته ما خودمون چون Fan کنسولا هستیم اینارو میگیم کلا ی چیز سلیقه ی
در سخت ترین شرایط بازی میکنم اما نمیگزارم سرنوشتم را بازی دهند
پاسخ
منظورم از لحاظ سیستم بستن بود
ولی همین بازی ارجینال رو در نظر بگیریم آره گرون تر در میاد و مجبوری خیلی بازیارو نگیری
تازه پول گلد و پلاس و اینا بماند

پاسخ
(03-19-2015, 01:30 PM)HAMED1945 نوشته است: منظورم از لحاظ سیستم بستن بود
ولی همین بازی ارجینال رو در نظر بگیریم آره گرون تر در میاد و مجبوری خیلی بازیارو نگیری
تازه پول گلد و پلاس و اینا بماند
آره خو بصرفه تره من رفتم یه گرافیک 8 انویدیا برای پسرخالم خریدم با تخفیف شد 480 هزار تومان!!!!
رم و سی پی یو پیش کش

(03-19-2015, 01:30 PM)HAPPY1 نوشته است: راست میگه البته ما خودمون چون Fan کنسولا هستیم اینارو میگیم کلا ی چیز سلیقه ی
آره سلیقه ای هست ولی کسی که گرافیک براش مهم باشه PC رو انتخاب میکنه

دوستان تو نظرسنجی هم شرکت کنید!

(03-19-2015, 12:55 PM)PWLG نوشته است: البته قیمت هم اونقدرها زیاد نیست. اگه یه بازی سیستم خیلی بالایی میخواد، به این دلیل نیست که بازیش خیلی شاخه به این دلیله که یا سازنده ها عرظه نداشتن ( نمیدونم املاش درسته یا نه ) برای pc خوب پورت کنن یا به خاطر اینکه ما رو مجبور به خرید قطعات نو و گرون قیمت کنن تا پول بریزن تو جیب شرکت های سخت افزاری.
همین الان هم خیلی از بازی ها هستن که با سیستم پایین از حداقل به خوبی اجرا میشن. این سیستم پیشنهادی هم خودش یه حربه س. آخه مثلا یه بازی با خفنترین گرافیک، بازم cpu i7 لازم نداره. آخه میخواد چیکار اونو؟
تنها برتری کنسول ها انحصاری هاشونه که خوشبختانه تو این نسل تعداد استودیوهای تردپارتی که انحصاری میزنن خیلی کمتر شده و اکثر بازی ها روی pc میاد اکثرا به pc روی آوردن
آره همینطوری هست این شرکت ها میخوان ما تند تند بریم پول بدیم قطعات کامپیوتری تا پول بدیم شرکت ها ولی ارزششو داره

(03-19-2015, 01:24 PM)famous نوشته است: سلام
برای کامل تر شدن مقالتون از مقالات خارجی هم استفاده کنید که مثلا تو برخی از اونا مطالب جالبی گفتن. ( لینک خواستی بهم بگو  ;)  ) چون در حال حاضر مقاله همچین جامع و کامل نیست...
با تشکر از موضوع جالبی و بحث بر اگیزی! که انتخاب کردی....
اما کنسول از PC بهتر نگید نه... بازی های انحصاری.... بازی هایی که تاخیر می خورند.... کرک نشدن یا دیر کرک شدن بازی ها ( FIFA 15 ) ... گران قیمت بودن قطعات خوب برا سیستم عالی بستن و...
کلا بگم تفاتوت گرافیکی " خیلی چشم گیری " هم بین نسخه های نسل هشتمی و PC تو امسال و حتی 2-3 سال آینده نخواهیم دید. فقط تو آخریای نسل هست که PC از تو گرافیک میزنه جلو از کنسول اونم به لطف قطعات گران قیمتی که بعضی هاشون از یه کنسولم گران تر هستن. مثلا همین GTA V بنده رو PS3 تجربش کردم، کی اومده؟ شهریور 92 بعدش رو نسل هشت آمد و... اما هنوز نسخه ی PC منتشر نشده، مثلا شما هی تقریبا یک سال و نیم سال پیش بازیش می کردید با گرافیکی کمتر بهتر بود یا الان؟  ;)

نکته ی مثبت PC در حال حاضر اینه که هنوز کنسول های نسل هشتمی هک نشدن در نتیجه بازی های گرانی دارن و PC فعلا به صرفه تره چون عملا کنسولای نسل هفتم از دور خارج شدن. ( پول برای بازیبازای کم در آمد ایرانی و حتی کل جهان مهم ترین موضوع هست )
خیلی ممنون باشه اگه احتیاج داشتم بهتون میگم
اصلا PC بصرفه تره

پاسخ
S0 (6) S0 (74) S0 (4) S0 (4) S0 (16) s0 (103) بسی خندیدیم.
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  [مقاله] قاب‌های مینیمال | برترین بازی‌های اندروید و iOS (قسمت اول) White Beard 0 1,447 08-24-2019, 11:03 PM
آخرین ارسال: White Beard
  مسترچیف، قهرمانی برای تمام بشریت… | نگاهی کامل به زندگینامه Master Chief قسمت 2 yazdandoost 0 1,235 08-21-2019, 10:47 AM
آخرین ارسال: yazdandoost
  سه گانه S.T.A.L.K.E.R(قسمت اول) Clonel Kovolsky 8 3,544 08-03-2019, 01:23 PM
آخرین ارسال: maxpaingame
  رهنمای خرید کنسول Amir mohammad14krj 2 1,385 07-20-2017, 09:46 PM
آخرین ارسال: mohamadnoore
  بازی های که خفه شدند قسمت 2 Hitler.16 0 2,000 04-24-2017, 03:11 PM
آخرین ارسال: Hitler.16

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان