امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فقط خاطراتند که باقی میماند: نقد و بررسی بازی Walking Dead Season 2 All that remains
[تصویر:  The-Walking-Dead-Season-2-Episode-1-All-...1387374100]
مقدمه:
هنگامی که فصل اول بازی در حال انتشار بود را خوب به یاد دارم...   قسمت اول در نیمسال اول 2012 اکران شد. اون موقع به دلیل علایق شخصی و بی میلی شدید من نسبت بازی های ماجراجویی کلیک پوینت زیاد به این عنوان توجه نکردم. ولی تقریبا سه چهار ماه بعد پس از انتشار بازی هایی مانند AC3  یا  Cod Blackops 2، وقتی فصل اول بازی کامل شده بود و بازیباز ها تقریبا در قحطی بازی (که یک دوره ای حدودا یکی دو ماهه است) به سر میبردند ، به سفارش یکی از دوستانم رفتم و این بازی را نصب کردم. همانطور که تمام کسانی که این گیم را بازی کرده اند اطلاع دارند قسمت اول از فصل اول با وجود شخصیت پردازی مناسب ، گرافیک هنری بسیار زیبا و صدا گذاری های دقیق متاسفانه گیم پلی فوق العاده جذاب قسمت های 2 ، 3 ، 4 و 5 رو نداشت و کلا بعد از یکی دو ساعت بازی کردن آدم رو خسته میکرد. من هم که در اون موقع حوصله یک همچین بازی هایی رو نداشتم پس از تموم کردن قسمت اول بازی ، اون رو پاک کردم و دیگه هم سراغی ازش نگرفتم.
[تصویر:  021512_02.jpg]
بازی حدودا شش ماه تو آرشیو خاک خورد تا اینکه Telltale Games عنوان دوم خودش یعنی " گرگ در میان ماست " را منتشر کرد ( Wolf Among Us ). به دلیل تریلر هایی که از بازی دیده بودم و پیش نمایش هایی که خوانده بودم از داستان این سری خیلی خوشم آمد. بازی رو گرفتم و نصب کردم و واقعا لذت بردم. عنوان گرگ در میان ماست واقعا دید من رو نسبت به بازی ها ماجراجویی کلیک پوینت عوض کرد. از بازی خیلی خیلی خوشم اومده بود پس تصمیم گرفتم دوباره فصل اول مردگان متحرک را نصب کنم. فصل اول را نصب کردم و سیو های شش ماه قبلم رو هم روی بازی ریختم و دوباره شروع کردم به بازی کردن. واقعا لذت بخش بود. تصمیمات اصلی سه قسمت آخر بازی واقعا سرنوشت ساز بود. هر قسمت که جلو میرفتم میل و اشتیاقم برای بازی کردن قسمت بعد چندین برابر میشد. دوباره بعد از تقریبا یک سال – یک سال و نیم یک عنوان عالی ، تاثیر گذار و تقریبا بی نقص رو تجربه میکردم. بعضی از چاپتر هارو دو یا سه بار رفتم تا اینکه روز سوم بازی به صورت کامل تمام شد. این بازی از نظر زیبایی واقعا با گرگ در میان ماست فرسنگ ها فاصله داشت. داستان بازی واقعا عالی و بی نقص بود. صحنه های آخر بازی به قدری روی من تاثیر گذاشت که چیزی نمانده بود گریه کنم.
[تصویر:  No_Time_Left.png]
پس از تمام کردن فصل اول بی صبرانه منتظر فصل دوم این عنوان بودم. خوشبختانه من زمانی فصل اول رو تمام کردم که قرار بود هفته بعد فصل دوم منتشر بشه.
بعد از حدود یک هفته فصل دوم رو دانلود و نصب کردم. پس از شروع بازی واقعا به عمق عنوان قسمت اول – فصل دوم پی بردم. All that remains " چیز هایی که باقی مانده ".

داستان و گیم پلی:
استودیو بازی سازی Telltale Games سال 2012 نوع جدیدی از بازی هارا به دنیای گیمر ها معرفی کرد که امروزه به گیم های سریالی معروف اند. این بازی ها دارای چند فصل و چند قسمت در هر فصل هستند که در یک بازه زمانی مشخص وارد بازار میشوند. این نوع بازی ها چند مزیت دارند: 1- به سبب گرافیک ویژه خود تقریبا روی همه کامپیوتر ها اجرا میشوند. 2- از نظر مالی بازیباز برای خرید بازی دچار مشکل نمیشود. 3- بازیباز ها از بازی کردن عنوان خسته نمیشوند. 4- داستان بازی را میتوان به صورت قابل توجهی گسترش داد.
در واقع بازی هایی مانند AC و COD را میتوان به فیلم های سینمایی و بازی هایی مانند WAU و WD را میتوان به سریال های تلوزیونی تشبیه کرد.
[تصویر:  omid-the-walking-dead-season-2-episode-1...enshot.jpg]
داستان فصل دوم مدتی بعد از اپیزود پنجم فصل قبل آغاز میشود. جایی که Lee مرده و قهرمان جدید داستان ، (کلمنتاین که هم اکنون از کودکی خود فاصله بسیاری گرفته) با همگروهی های خود امید و کریستا برای یافتن سرپناهی در حومه شهر ها درحال مبارزه با دنیا برای بقا هستند. داستان را کمی که به پیش میرانید میبینید که دخترک راهزنی امید را به قتل میرساند و پس از مدت کوتاهی کلمنتاین از آخرین همگروهی خود جدا میشود و جریان رودخانه او را به دنبال سرنوشتش می برد.
به صورت کلی داستان برای آغاز فصل دوم خوب است. غافلگیری ها ، وحشت های خاص کلمنتاین و تصمیمات جالب ولی نه چندان مهم خاطره های فصل اول را دوباره زنده میکند. همانطور که گفتم برخلاف داستان  سری های قبل انتخاب های مهم و سرنوشت ساز در بازی بسیار کمرنگ تر شده ولی با این حال داستان هنوز جذابیت خود را حفض کرده. سردرگمی در روایت گیم پلی بسیار کمتر از نسخه های قبل شده و در کل گیم پلی بازی مانند WOU روان و گیراست.
[تصویر:  screen_shot_2013-12-19_at_8.23.28_pm.png]

گرافیک و صداگذاری:
گرافیک و صدا گذاری این عنوان در مقایسه با فصل قبل تغییر چشم گیری نداشته. گرافیک اصلی بهبود یافته و گرافیک هنری هم مانند عناوین دیگر استودیو Telltale Games بسیار دقیق ، زیبا و چشم نواز کار شده به صورتی که نمیتوان ایراد خاصی از گرافیک بازی گرفت.
صداگذاری هم واقعا عالیست. موسیقی واقعا زیبا و گیراست. جایی که باید موسیقی پخش شود ، موسیقی پخش میشود و جایی که صحنه حساس است و بازیباز احتیاج به تمرکز دارد موسیقی قطع میشود. دوبله کارکتر ها مانند نسخه قبل بسیار دقیق و حرفه ای کار شده. صداگذاری محیط اطراف هم جای بحث ندارد.

[تصویر:  The-Walking-Dead-Season-Two-All-That-Rem...reen-1.jpg]
 در کل فصل جدید در مقایسه با فصل قبلی از لحاظ گرافیک و صداگذاری و مخصوصا گیم پلی پیشرفت قابل ملاحضه ای داشته و داستان بازی هم برای شروع فصل دوم در حد قابل قبول است. نکته مهم این است که با بازی کردن این عنوان خاطرات شیرین فصل قبل دوباره تکرار میشود و بازیباز دوباره خود را در محیطی میبیند که باید از همه چیز و همه کس ترس داشته باشد. چه زامبی ها ، چه حیوانات خانگی و چه انسان های بالغ در این دنیا فقط و فقط به دنبال بقا هستند. هرکاری میکنند تا زنده بمانند. برای بقا حتی حاضرند ادم های بیگناه را بکشند و یا انسان هار کباب کرده و با لذت بخورند. در کل این عنوان را به تمام گیمر های حرفه ای و نیمه حرفه ای در گیمفا پیشنهاد میکنم.

نکات مثبت: بازی کردن در قالب شخصیت کلمنتاین، کودکی که از دنیای کودکان بسیار فاصله گرفته. بهبود صداگذاری و گرافیک. گیم پلی روان و گیرا

نکات منفی: نبودن انتخاب های مهم و سرنوشت ساز. داستان میتوانست بهتر باشد.

گرافیک: 9.5
صداگذاری: 10
داستان: 9
گیم پلی: 9.5
کل: 9.5 

James P. Ark
پاسخ
خوش به حالتون اینقدر زندگی راحتی دارید که حال و حوصله بازی ترسناک هم دارید . بلانسبت شما یکی از کارگردانان مشهور خارجی ( به نظرم استنلی کوپریک بود یا اولیور استون ) گفته بود : "کسانی که فیلم وحشتناک میسازند به نوعی بیمارند و من اصلا نمیتونم چنین چیزهایی رو بسازم یا بهش فکر کنم"  
اکثر مردم ، وقتی به یک نصیحت گوش میدهند که دیگر دیر شده است .

پاسخ
'older gamer dateline='' نوشته است: خوش به حالتون اینقدر زندگی راحتی دارید که حال و حوصله بازی ترسناک هم دارید . بلانسبت شما یکی از کارگردانان مشهور خارجی ( به نظرم استنلی کوپریک بود یا اولیور استون ) گفته بود : "کسانی که فیلم وحشتناک میسازند به نوعی بیمارند و من اصلا نمیتونم چنین چیزهایی رو بسازم یا بهش فکر کنم"  

ببخشيد ولى Walking Dead ترسناك نيست[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
يه چيزى تو مايه هاى درام تعاملى هست

پاسخ
(02-02-2014, 07:02 PM)'Solid' نوشته است:
'older gamer dateline='' نوشته است: خوش به حالتون اینقدر زندگی راحتی دارید که حال و حوصله بازی ترسناک هم دارید . بلانسبت شما یکی از کارگردانان مشهور خارجی ( به نظرم استنلی کوپریک بود یا اولیور استون ) گفته بود : "کسانی که فیلم وحشتناک میسازند به نوعی بیمارند و من اصلا نمیتونم چنین چیزهایی رو بسازم یا بهش فکر کنم"  

عکساش که یه چیز دیگه ای رو نشون میده . شاید شما رو نمیترسونه ! [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

اکثر مردم ، وقتی به یک نصیحت گوش میدهند که دیگر دیر شده است .

پاسخ
(02-03-2014, 12:41 PM)'older gamer' نوشته است:
(02-02-2014, 07:02 PM)'Solid' نوشته است:

عکساش که یه چیز دیگه ای رو نشون میده . شاید شما رو نمیترسونه ! [img]images/smi/s0 (25).gif[/img]

دو حالت بیشتر نداره یا اصلا این بازی نکردید . یا بازی ترسناک بازی نکردید .
ولی اگه بازی نکردید پیشنهاد میدم حتما بازی کنید این بازی محشره

پاسخ
دوست عزیز مطلب خوبی نوشته بودی فقط اشتباه بزرگی کردین که بازی رو نصفه و نیمه رها کردین اگر دنبال می کردید شاید براتون جالب تر می شد.
وسطاش هم که یه تعریفی از 
Wolf Among Us بود پس اگه اینطور که شما گفتی باشه باید حتما تجربش کنم اما هنوز وقت نکردم.

سپاس فراوان.
[img]images/smi/s0 (24).gif[/img]

پاسخ
دوست عزیز خیلی قشنگ نوشتید. از مقدمه که یجورایی خاطره تون هم بود خیلی خوشم اومد.
موفق باشید.
[تصویر:  8f3_sfv_ed.jpg]
?So who you gonna be when the reaper come knocking
Actions speak louder than words, so stop talking
So watch me break out of this cage
I fight now, I wont change
پاسخ
تیتر از لحاظ علمی مشکل داره   تنها چیزی که میمونه طول موجه که میتونه بر روی اجسام بمونه و از بین هم نخواهد رفت یا انرژی
پاسخ
از نظر علمی؟[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
دیگه چنین ایرادی ندیده بودم! خاطرات اتفاقا در زندگی انسان یکی از معدود چیزهایی هستند که باقی می مونن! شما اگر دقت کنی از سن 7-8 سالگی به بعد خیلی از خاطرات رو به صورت شفاف به یاد میاری. در واقع هر عمل انسان زمینه ساز یه خاطره میشه!
[تصویر:  klksan0o3jtq9cudehtk.jpg]
پاسخ
ممنون نقد خوبی بود[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
نقل‌قول: تیتر از لحاظ علمی مشکل داره   تنها چیزی که میمونه طول موجه که میتونه بر روی اجسام بمونه و از بین هم نخواهد رفت
این جمله هم فکر کنم از لحاظ علمی مشکل داره![img]images/smi/s0 (43).gif[/img]طول موج یک واحد اندازه گیریه دوست عزیز[img]images/smi/s0 (43).gif[/img] مثلا متر و کیلومتر[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]میتونیم بگیم کیلومتر روی اجسام میمونه؟[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
[تصویر:  86411457899054623182.png]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,813 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 972 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 995 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,954 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,144 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان