امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مرد قلمی
یکی از ترسناک ترین بازی های تاریخ

[تصویر:  i5rac3eqlw0vh53fl3t4.jpg]

دنیای مدرن با خود هدایای ویژه ای برای ما می اورد.یکی از این هدایا . میم های (Meme) اینترنتی هستند.قصه ها و شایعاتی که در فضای مجازی به وجود می آیند و گاهی بسیار بزرگ می شوند, رنگ واقعیت میگیرند و به افسانه های دنیای مدرن ما بدل می شوند.
درهشتم ژون 2009 دی یک مسابقه "تصاویر فراطبیعی" که توسط فروم انترنتی "چیزی ترسناک"(Something AwFul) برگزار شد , قرار بر این بود که شرکت کنندگان عکسی واقعی را با دست کاری فتوشاپی تبدیل به عکس ترسناک همراه با یک عنصر فراطبیعی کنند.در دهم ژون "ویکتور سرج"یکی از شرکت کنندگان عکسی به فروم مسابقه فرستاد که اسم اش "مردقلمی"(Slender Man )بود.عکس یاد شده کودک را نشان می داد که پسشت ان مردی بلندقامت با دستانی کشیده تر از حالت عادی و صورتی بدون چهره دیده می شد.در روزهای بعد چندین عکس بی نام دیگر به فروم مسابقه ارسال شد.زیر یکی از عکس ها نوشته شده بود:"ما نمیخواستیم بریم.نمی خواستیم بکشیم اش.اما دستان درازش هم زمان هم مارا می ترساند و هم به ما آرامش میداد"!هم چنین در مشخصات عکس قید شده بود که عکاس این عکس در سال 1983 به دلیلی نامعلوم در جنگل مرده است.

عکس , کودکانی بر سرسره را نشان می داد که مرد قلمی پشت شان به نظاره ایستاده بود.روز به روز عکس های دیگری با پیش قصه های عجیب و غریب از مرد قلمی منتشر می شد که دیگر فتوشاپی نبودند!ارام ارام قصه , طعم واقعیت گرفت و افسانه ی ساخت دسته مدنیته به کابوسی بدل شد.یک سال بعد عکس خانه ای که همراه با 14 کودک در ان اتش گرفته و مرد قلمی پشت ان دیده می شود , دنیای اینترنت را بر هم ریخت.

رابطه ی بین مرد قلمی و هیولاهای اسطورهای خیلی زود توسط کاربران فروم ها برقرار شد و دیگر مردقلمی فقط چند عکس فوتوشاپی نبود.چندین و چند فیلم مستند درباره ی جنایت های مرد قلمی ساخته شد.اجسادی در جنگل های "Der Ritter" آلمان پیدا شد که از درخت ها آویزان بودند و امعا و احشای شان از بدن شان بیرون اورده شده بود.معلوم نبود فیلم ها مستند هستند یا دروغین.این طور شد که دیگر کسی نتوانست فرق بین واقعیت و داستان را تشخیص دهد و د چنین فضای ژورنالیستی پرالتهابی یک بازی مستقل ترسناک ساخته شده که "قلمی"(Slender) نام دارد و انتشارش دوباره قصه لولو خور خوره ی فراموش شده را بر سر زبان ها انداخته است.بازی در ژانر بازی های ترسناک با انتخاب سوژه ای بکر و مدرن,بی نظیر و بی نهایت هراس آور است.
[تصویر:  f7ljpusnw6c60l97cg4_thumb.jpg]

[تصویر:  8acqs787gmoazqrt7eh_thumb.jpg]
[img]images/smi/s0 (43).gif[/img] GamerStation
Miss U
چه مخوف! می دونستم نمی خوندمش! امروز فکر نکنم بتونم بخوابم!
بازی در جنگلی انبوه در شب و فقط با یک چراغ قوه آغاز می شود که باتری اش تمام خواهد شد.همتن ابتدای بازی نوشته ای هدف بازی را بیان می کند :گهشت یادداشت را پیدا کن"همین!بدون هیچ راه نمایی ای شما شروع می کنید به راه رفتن در جنگلی انبوه که صدای هر جنبنده ای در آن ترسناک به نظر می رسد. در این جنگل ده مکان خاص مثل یک خانه,یک کانال,یک کامیون و... وجود دارد که ممکن است یادداشت ها در اطراف آن ها باشد.با پیدا کردن اولین یادداشت,سر وکله ی مرد قلمی پیدا می شود که از بین درختان انبوه سرک می کشد و شما را نظاره می کند.موسیقی تهدیدآمیز می شود و می فهمید که به قلمرو ممنوعه اش نفوذ کرده اید.ضربان قلب این جا بالا می رود.هر یاداشتی را که پیدا میکنید مرد قلمی نزدیک تر از قبل می شود.اگر به او مستقیم نگاه کنید,شروع میکند به برفکی شدن و درجا می میرد.باید به میان درختان فرارکنید و در میان درختان او دوباره و دوباره ظاهر می شود.این جاست که ناگهان پشت تان تیر میکشد,جنگل بی انتها می نماید و این بازی بعنتی کوتاه تبدیل به یکی از ترسناک ترین تجربه های تاریخ بازی های رایانه ای می شود.
Miss U
فكر نكنم ديگه تا صبح خوابم ببره!!Confused38:Confused38:

امشبم بايد بشم نيما نينجا Confused43:
نسخه اولیه بازی با موتور یونیتی ساخته شده و به صورت رایگان از طریق سایت رسمی اش قابل دانلود است.طرف داران به سرعت از تجربه ی کوتاه اما عمیق بازی حمایت کردند و تیم کوچک بازی ساز به سرعت تصمیم گرفتند پروژه را با کمک موتور سورس بازسازی کرده و بازی بزرگ تری از آن استخراج کنند.قلمی از ان دسته بازی هایی است که باید بازی کنید.بی شک دانلودش کنید.اگر جگرش را دارید چراغ هارا خاموش کنید.حتما هدست بزنید و حتما شب باشد سپس وارد بازی شوید.ان وقت است که مرز بین ترس بازی و ترس واقعی می شکند.بعد ممکن است لحظه ای مثل من از ترس کلید ESC را فشار دهید و اگر تسرسو باشید,می بینید بازی چه غافل گیری ای براتان ارمغان می آورد.

پایان

منبع روزنامه دی بازی

نوشته شده توسط خودمConfused25:
Miss U
این کلید ESC واقعا نکته اساسی هست! من اکثرا خواب مردن میبینم تو بعضی هاشون ESC رو میزنم نمیمیرم! Confused05:Confused05:
(10-13-2012, 09:14 PM)FATAL1TY نوشته است: این کلید ESC واقعا نکته اساسی هست! من اکثرا خواب مردن میبینم تو بعضی هاشون ESC رو میزنم نمیمیرم! Confused05:Confused05:

چطوري ؟ به من هم ياد بده Confused05:Confused05:
حالا کی دانلود میکنه؟Confused25:
Miss U
جیگر می خواد اینو بازی کنیدConfused25: مخصوصا هر چی می ره جلو سخت تر میشه .تو بخش دانلود گذاشتمش

(10-13-2012, 09:18 PM)mamadoo نوشته است: حالا کی دانلود میکنه؟Confused25:

من كه سير شدم Confused05:Confused05: ميلاد دانلود ميكنه !Confused25:
بعد براي من تعريف ميكنهConfused25:Confused25:

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان