امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مزایای بازی های ویدیوی
                                                                          به نام خدا

با سلام به دوستان گرامی بچه های زحمت کش گیمفا و مهمانان عزیز سایت.

خب امروز به خدمت رسیدیم با یه تایپک متفاوت.

دنیای بازی های ویدیوی سال هاست که میان مردم دارای محبوبیت خاصی است  و در طی این سال ها با کمک پیشرفت تکنولوژی این صنعت هم بسیار گسترده تر شده و  طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است.

متاسفانه هنوز هم قشر زیادی از مردم دنیا فکر می کنند که بازی های ویدیویی به جز ضرر و زیان هیچ چیز ندارد.
بنابراین امروز به خدمت رسیدیم تا درباره ی مزایای این بازی ها صحبتی به عمل بیاوریم.

خب بسم الله.....

[تصویر:  t7tmnw7w5aayp4vs5gtj.jpg]

حالا شروع می کنیم به بررسی این مزایا و توضیحات کوچیکی درباره اون ها.
البته لازم به ذکر است که افراط در هر چیز باعث ضرر است پس به  فکر این هم نیفتید که با خوندن این مقاله بشینید شبانه روز بازی کنید.

* وقتی که یک شخص به بازی کردن می پردازه یک فعالیت دو گانه ی هماهنگ انجام میده یعنی این که وقتی شما در حال بازی هستید چشمان شما با دست هایتان هماهنگی ایجاد میکند و باعث میشه که در آینده در کار هایی که به هماهنگی چشم و دست منتهی میشه عملکرد بهتری داشته  باشید.

* بسياري از مراكز پزشكي از بازيهاي ويدئويي به عنوان نوع جديدي از فيزيوتراپي و هماهنگي بين اعضاي فرد آسيب ديده استفاده مي كنند .

* بازی کردن برای افراد بیماری که درد دارند هم بسیار مفید هست . حالا میگید چجوری_____الان توضیح میدم:
وقتی که یک فرد بیمار مشغول به بازی های ویدیوی میشه تمام تمرکزش رو روی اون بازی میذاره و ذهنش به طور کامل با بازی ارتباط برقرار میکنه و در این صورت هست که فرد به مرور زمان در هنگام بازی دردش رو فراموش میکنه.

* بازی ها باعث ایجاد قدرت تصمیم گیری در فرد میشه چون بازی کردن یعنی تصمیم گیری در همان لحظه که باعث می شود این ویژگی در زندگی روزمره شخص استوار تر و قوی تر نشان داده شود.

[تصویر:  mo5xn615kfpu92q3prw8.jpg]

* امروزه چون اکثر بازی های ویدیوی از زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی بازی استفاده می کنند به مرور زمان گوش دادن و دقت کردن به دیالوگ ها باعث بهبود یادگیری فرد میشود که در خود بنده هم بسیار تاثیرگذار بوده.البته نیاز به یک پیش زمینه ی یادگیری هم هست.

* بازی های ویدیویی باعث ایجاد خلاقیت در فرد میشه چون که در خیلی از بازی ها برای انجام مراحل نیاز به خلاقیت هست و همچنین افرادی که این بازی هارا می سازند خودشان افراد خلاقی هستند.

* بازی ها در یادگیری افراد هم تاثیر گذار هستند زیرا با انجام بازی فرد نیاز به یادگیری و پاسخگویی سریع دارد.

* خیلی راحت بگم (نابرده رنج گنج میسر نمی شود)
بازی های کامپیوتری باعث می شود تا فرد برای رسیدن به هدف خود و اتمام بازی سخت بکوشد.

* بازی های ویدیویی باعث ایجاد انگیزه در افراد میشه چون وقتی یک شخص یک بازی رو به اتمام میرسونه در اون انگیزه ایجاد میشه و طبق تحقیقاتی که صورت گرقته نشان می دهد یکی از بزرگترین دلخوشی افراد بعد از امتحانات پرداختن به بازی های ویدیویی می باشد که البته از نظر من لازم نبود الکی تحقیق کنن چون همین جوری کاملا معلومه.

* به دلیل اینکه بازی ها در سبک های مختلفی همچون فكري ، استراتژي ، ورزشي ، اكشن ، مديريتي ، مرحله اي ، تاريخي و … ساخته می شوند باعث میشوند بسیار روی افراد تاثیر بگذارد و اطلاعات مفیدی به افراد منتقل کند که در زندگی روزمره می شود از این اطلاعات بهره برد و استفاده کرد.

[تصویر:  9008wwnkrnytiowr2klw.jpg]

امیدوارم از این مقاله هم لذت کافی برده باشید.
منتظر نظرات و انتقادات شما هستم.
به امید دیدار.

پایان.

مقالات دیگری از بنده

دلایل برتری PC(کامپیوتر)

مقایسه ی کنترلر XBOX ONE و PLAYSTATION4

اطلاعاتی جامع درباره ی کنسول PLAYSTATION4

طلاعاتی جامع درباره ی کنسول XBOX ONE

دلایل برتری PS4

دلایل برتری XBOX ONE

ضررات بازی های ویدیویی

امیدوارم خوشتون بیاد.
موفق و پیروز باشید.
محمد امین خیلی ممنون بابت مقاله اطلاعات خیلی خوبی رو منتقل میکنه ولی اشکالش اینه از رنگ هایی استفاده کردی که باعث آزار دادن چشم میشه مثل سبز برای مقاله باید از رنگ های مناسب استفاده کرد تا چشم خواننده رو ادیت نکنه.
ممنون بابت مقاله
[تصویر:  bazb_thevideogamegallery_29143_1200x1697.jpg]
مقاله عالی بود

لطفا درمورد ضرر های بازی های ویدیویی هم مقاله ای بنویس
[تصویر:  xqk6iin8l5ngopxbwa0v.gif]
(02-13-2015, 11:42 PM)مجید نصر نوشته است: محمد امین خیلی ممنون بابت مقاله اطلاعات خیلی خوبی رو منتقل میکنه ولی اشکالش اینه از رنگ هایی استفاده کردی که باعث آزار دادن چشم میشه مثل سبز برای مقاله باید از رنگ های مناسب استفاده کرد تا چشم خواننده رو ادیت نکنه.
ممنون بابت مقاله
خودم یکم فک کردم
به نظرت چی کار کنم؟؟
اخه تعداد رنگ ها محدوده!!!
دمت گرم

(02-13-2015, 11:46 PM)Solid Killer نوشته است: مقاله عالی بود

لطفا درمورد ضرر های بازی های ویدیویی هم مقاله ای بنویس

حتمی به زودی قرار میدم
ممنون

یه خواهش از دوستان دارم
لطفا به موضوع امتیاز هم بدید!!
بسیار عالی محمد امین
برای خود من که تو یادگیری زبان خیلی موثر بوده، به عنوان مثال بازی Civilization که اوایل سخت بود بخاطر زبان ولی تو خود بازی کلی زبان یاد گرفتم و همین طور بازی های نقش آفرینی و الان بهتر شده زبانم
به مزایای بازی ها همین طور می شه آشنایی با تاریخ و حتی رسومات ملل مختلف هم اشاره کرد
و البته به نظر من آموزش از طریق بازی هم بسیار موثرتر از هر نوع آموش دیگه ای می تونه باشه
و مزایای دیگر
آفرین خوب بود، همیشه سربلند باشی
[تصویر:  Last_Warrior.png]
آره محدوده ولی بیشتر از رنگ هایی که تیره هستند استفاده کن مثل آبی بنفش و غیره و اگه خواستی تنوع باشه مثلا دو خط رو با رنگ ابی کم رنگ بعد خط بعدی رو بنفش کن بعد دوباره خط بعدی رو ابی پر رنگ کن و همین جوری تا اخر ولی تنوع رنگت بالا باشه.
[تصویر:  bazb_thevideogamegallery_29143_1200x1697.jpg]
محمد امین میتونی درباره ی uncharted مقاله بزاری؟؟؟؟؟؟؟؟

مقاله ی متفاوتی میشه
اقای محمد امین دستت درد نکنه.
بازی بیشتر از اینکه معایب داشته باشه مزایا داره :D :D
دوستان نظر بدید نذارید تایپک بخوابه خواهشا
کور شدم... :cool: 
بابا از مشکی استفاده کن
تنوع رنگ تو همچین مقاله ای لازم نیست
[تصویر:  sina-black.png]

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نظرسنجی برترین بازی نسل هفتم|برترین بازی اکشن اول شخص ALAN PAYNE 16 5,363 08-06-2014, 08:18 PM
آخرین ارسال: AmirrezA_V
  نظرسنجی برترین بازی نسل هفتم|قسمت سوم(برترین بازی اکشن ماجرایی) ALAN PAYNE 12 4,263 08-06-2014, 08:15 PM
آخرین ارسال: AmirrezA_V
  نظرسنجی برترین بازی نسل هفتم|قسمت دوم(برترین بازی اکشن سوم شخص) ALAN PAYNE 12 4,087 05-16-2014, 10:57 PM
آخرین ارسال: ahmad19853000
  ویدیوی 10 صحنه احساسی مرگ برتر در بازیهای ویدیویی ALAN PAYNE 2 2,013 01-30-2014, 10:05 PM
آخرین ارسال: AMIR-PK
  40 بازی برتر تاریخ بازی های رایانه ای از نگاه IMDb (با ترجمه ی فارسی) Kestrel 22 8,611 08-14-2013, 05:17 PM
آخرین ارسال: alirezam

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان