امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقد و بررسی فیلم موذی 1
با سلام
چند ماه پیش بود که آقای نوروزی می خواستند که بخش فیلم و سریال را در سایت قرار بدهند
این مطلب را برای آزمان آماده کرده بودم

نقد و بررسی فیلم Insidious 1  
کارگردان : James Wan
 نویسنده : Leigh Whannell
 بازیگران : Patrick Wilson,Rose Byrne,Barbara Hershey 

[تصویر:  1.jpg]
نقد و بررسی دارای اسپویل می باشد
قسمت اول فیلم ترسناک موذی به کارگردانی  جیمز ون ،گویا این موضوع می باشد که این کارگردان نسبتا جوان ، کار خود را در ضمینه فیلم های ترسناک به خوبی انجام داده است.
این کارگردان جوان در کارهای قبلی او فقط فیلم های سبک ترسناک به چشم می خورد ؛در این فهرست کوتاه می توان فیلم های خوبی نظیر،Saw قسمت اول و احضار که چند ماه پیش اکران شده است به چشم می خورد،که در تمامی این عناوین موفق ظاهر شده است.
در این فیلم که حکایت از خانواده ای است که یه مکان جدید مهاجرت کرده اند و با اتفاقات پارانرمال نظیر به کما رفتن پسرشان بدون دلیل علمی روبرو می شوند. تای سیمپکینز که نقش این پسر بچه تسخیر شده را داراست همانند پدر خود(پاتریک ویلسن) دارای قدرت سفر یه بعد دیگر می باشد که کشمکش هایی را برای رهایی این پسر بچه از این دنیا برای خانواده خود به ارمغان می آورد.
[تصویر:  4.jpg]
یکی از نقاط قوت فیلم نسبت به فیلم های هم رده خود داراست ،این نقطه قوت قیلم در این است که به جای این که یک سطل پُر خون به عوامل بدهد و همانند فیلم Evil dead به در و دیوار بریزند و کاراکتر را در این نوع چیز ها غرق کند از چیزی به نام شوکه کردن استفاده می کند.
من یادم نمی آید که خونی از کاراکتری ریخته شود ،اما با حدود 3 صحنه شوک کننده همانند آن صحنه صحبت دور میز ،توانسته به خوبی تماشاگر را شوکه کند.
کاراکتر اصلی پارانرمال فیلم که یک جن قرمز می باشد هم به خوبی طراحی شده است و وقتی کاراکتر اصلی وارد دنیای دیگر و محل جن می شود و این جن را هنگام سوهان زدن ناخن های بلند خود می بیند ،بهتر با طراحی این کاراکتر آشنا می شویم.
[تصویر:  3.jpg]
بازیگران فیلم ،بازی راضی کننده ای را به نمایش می گذارند نه خبری از اغراق و فریاد های زیاد است و نه خبری از رمبو شدن و جنگ یک تنه با همه ؛این بازیگرانی که زیاد هم معروف نیستند توانسته یک بازی متعادل واقعی را از خود به نمایش بگذارند و تب و تاب فیلم را بیش تر براتفاقاتی که در محیط می افتد ،هدایت کنند. اما بازیگران فرعی مانند 2 همکار مرد جن گیر به خوبی نتوانسته اند نقش خود را پیاده کنند.
طراحی محیط هم به خوبی انجام شده است؛ یک خانه عادی و طراحی آن مثل تمام خانه های  عادی ؛ اما در طراحی نیز یک برگ برنده دیگر می باشد و آن است که به جای اتفاق افتادن فیلم در یک کلبه یا یک خانه قدیمی ،فیلم سعی دارد که بازهم حواس تماشاگران را به اتفاقات و داستان جلب کند تا یک سری کلیشه های طراحی در فیلم های ترسناک.
فیلم موذی قسمت اول (که قسمت دوم آن در حال اکران می باشد) به خوبی نشان می دهد که یک فیلم با روند متعادل و پرداخت بیش تر به اتفاقات داستان و پرهیز از افراط بیهوده و با یک بودجه کم، می تواند یکی از فیلم های عالی ترسناک در این چند سال باشد.
باید دید که قسمت دوم فیلم که ریشه در پایان باز قسمت اول دارد ،باید دید  ادامه خوبی بر این فیلم است یا این سری فیلم را به نابودی می کشد
امتیاز 3 ستاره از 4 ستاره

[تصویر:  mark-of-the-ninja-600x300.png]
همين نيم ساعت پيش داشتم اين فيلمو ميديدم[img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
واقعا جالب و ترسناك بود .طراحي شيطان ها و جن ها خوب بود(ميتونست بهتر باشه)
و داستان خوبي داشت
اما در كل من فيلمهاي ديگه مثل جنگير،mama و يه سري فيلمهاي ديگه رو از اين ترسناكتر ميدونم
به هر حال ممنون از نقد و بررسيتون[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  41100370207702823958.jpg]

برو که هــــیچی بین ما نی اصلا
زندگیم با تو پاشید از هم
من به نبود تو راضی هستم
چون تو رفتی و گذاشتی خالی دستم

مطلب خوب و مفیدی بود اما یه چیز رو فراموش کردید.
4. بحث درباره ی خواننده ها/آهنگ/فیلم ممنوع. ( قوانین انجمن )

بسته شد .

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان