امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقد و بررسی Harvest Moon : Back To Nature
Heart 
درود بر یکایک شما دوستان و همراهان عزیز.
Harvest Moon امروز تولد 15 سالگی خودش رو گرفت .از این رو تصمیم گرفتم یک نقد و بررسی که مربوط به سال 85 میشه رو براتون بذارم.میدونم که از نظر نگارشی،بخش بندی و ... کلی غلط و غلوط داره ! از تو آرشیو 6 سال پیش درش آوردم دیگه ! معلومه که سنم پایین تر بوده و هنوز راه و رسم تحریر رو بلد نبودم ! شما میتونید نقد وبررسی رو در زیر بخونید ! پس خواهشا انتقاد نکنید و نظراتتون رو بگید
Confused25:
[تصویر:  Harvest_Moon_Back_to_Nature.jpg]
همان طور که میدانید بازیHarvest moon:back to natureدر تاریخ 22 نوامبر سال 2000میلادی ،توسط بنیان گذار هاروست مون شرکت ناتسوم عرضه شد و سال بعد در 26 ژانویه شرکت یوبی سافت این بازی را مجدد انتشار یافت.
Harvest moon:back to natureبه معنای (فصل برداشت:بازگشت به طبیعت) است.در harvest moon،همه ی وسایل کشاورزی وجود دارد،شرکت ناتسومی بازی را طوری طراحی کرده است که بازیباز هیچ وقت از ایماینکه که برای این بازی وقت گذاشته است،پشیمون نشود،زیرا در بازی امکاناتی چون،داشتن حیوانات مختلف و گرفتن محصول از آن ها،کشاورزی و کاشتن بذرهای کشاورزی همچون،ذرت،شلغم،چغتدر،هویج،کلم،آناناس،گوجه،سیب زمینی،بادمجان و...،داشتن حوضچه ای برای پرورش ماهی،فستیوال های گوناگون و رنگارنگ،و از همه مهم تر ازدواج با دختر مورد علاقه ی بازیباز،و باگزشت مدتی،اجازه ی تجربه ی پدرشدن را برای بازیباز فراهم میسازد.
[تصویر:  intro.gif]
بازیباز با گزشت مدت کوتاهی بر gameمسلط میشود و روند روزانه ی خود را به طور کاملا صحیح انجام میدهد،زیرا بازی سازان روند گیم پلی Harvest moon:back to natureرا به ساده ترین نحوه ی ممکن طرح زده اند.سختی گیم پلی بازی بیشتر برمیگردد به زمانی که بازیباز مجبور هست،تعداد کثیری از بذرها را در مزرعه بکارد،(مراحل کاشت بذر به این ترتیب است،1-شخم زدن،2-کاشتن بذر،3-آب دادن به بذرها.*)،و خود هم به تنهایی ،توانایی کاشت بذر را ندارد،در این قسمت است که بازیباز دسته ی playstationرا محکم بر زمین می کوبد.!d:.طراحان بازی،از افسانه ی هفت کوتوله در قسمتی از بازی استفاده کرده اند،کار این هفت کوتوله کمک رساندن به بازیباز در رابطه با فعالیت های مزرعه است.همین امر باعث آسان تر شدن روند گیم پلی میشود.دوربین بازی از بالا(مایل به افق*) ،زمین را زیر نظر دارد،زوایای دوربین بازی ، به هیچ وجه تغییر نمی کند،حتی 1 درجه.! اما از نظر من،طراحان،این یک زاویه ی دید را به نحوی طراحی کرده اند،که در بازی با هیچ مشکلی (از نظر دیدن مکان ها)مواجه نخواهید شد،و همین طور هم هست.گرافیک بازی،برای سطح پلی1،بسیار عالیست،به طوری که حیوانات شبیه سازی شده،از نظر شکلی با شکل حقیقی خود،مو نمی زند.پدیده ی روز و شب هم یکی از نکته های مهم و مثبت سری بازی هایHarvest moonاست.در نسخه های بعدی این بازی،مثل Harvest moon:Aworderbat Life،طراحان،زیاد به نکته ی مهم بازی در شب،توجه نداشته اند،اگر بازیباز در شب،از خانه ی خود در بازی Harvest moon:Aworderbat Lifeبیرون می امد،100% خودش را هم نمی دید،چه برسد به محیط پیرامون بازیباز!. اما در Harvest moon:back to natureکه قبل از چند نسخه ی دیگر ساخته شده است،به تاریکی شب کاملا توجه شده است،و چراغ های مختلفی در دهکده نصب شده،و اینکه از میزان تاریکی شب هم کاسته شده،و بازیباز به راحتی می تواند با کاراکتر خود به هرجایی برود.به هر یک از کاراکتر های بازی،شخصیت و سلیقه های مختلفی داده شده است،برای طراحی کاراکتر ها هم وقت زیادی گذاشته شده است،معمولا کاراکتر های Gameشبیه به مادر و پدر خود نیستند،یا اصلا شباهتی با آن ها ندارند!.نکته ی منفی همین جاست.اگر طراحان گرافیک هاروست مون،به این نکته هم توجه میکردند،می تونستیم بازی بهتری را شاهد باشیم.رنگامیزی محیط بازی،متنوع،ولی در بعضی مکان ها تکراری است.در بازی از رنگ های آبی،قرمز،سبز،خاکستری پررنگ؛نارنجی،سفیذ،قهوه ای و چندین رنگ دیگر...در بازی آیتم های تار هم وجود دارد،که سطح گرافیک را کمی پایین میاورد.
در مورد صدا گذاری، در تمامی HARVEST MOONها هیچ کدوم از کاراکتر های بازی سخن بر لبانشان نمی آید،و حرف هایشان به صورت زیرنویس ذکر می شود،از نظر من،باید بخش کوچکی را هم اختصاص میداند به صداگذاری،حرفم به این معنی نیست،که کاراکترها مثل بلبل حرف بزنند و زیرنویس هم در پایین تصویر بیاید.! بلکه میگویم،در بعضی از دموهای بازی،به جای زیرنویس،کاراکتر ها سخن بگویند.فقط در یک جای بازی صدای Karen یکی از کاراکترهای دختر بازی را میشنویم و آن جا هم،کلیساست،که فستیوال موزیک برپا شده،و کارن در حال خواندن است.صدای قشنگی هم دارد.

:d!!.
[تصویر:  7039_0.jpg] [تصویر:  image_thumb22.png]
[تصویر:  2Q==][تصویر:  9k=]
[تصویر:  36989-Harvest_Moon_-_Back_to_Nature_%5BU%5D-21.jpg]
[تصویر:  ss4.jpg]
موسیقی های بازی عالیست،هر یک از منتطقه های دهکده،موسیقی خاص خود را دارد،در هر فصل موسیقی ها، تغییر میکند،اگر بهار بود،موزیکی کاملا شاد میگذارد،اگر تابستان بود،موزیکی نشاط آور می گذارد،اگر پاییز بود،موسیقی تندی و کمی غمگین پخش میشود و اگر هم زمستان بود،موسیقی بسیار بسیار بسیار کسل کننده و اعصاب خورد کننده پخش میکند.موسیقی این فصل بی حال و خیلی آرام است،من نمی دانم چطور سازندگان،خود از گوش دادن این موسیقی خوابشان نمی برد.
[تصویر:  harvest-moon-back-to-nature-banner885687.jpg]
در کل باید بگویم که Harvest moon:back to natureیکی از بهترین های مجموعه ی harvest بوده است،و با گرافیک نسبتا خوب و گیم پلی عالی و موزیکی خسته کننده،می تواند دل خیلی از بازیباز ها را به خود جلب کند و همین کار را هم کرد.

نویسنده : حامد زاهدی
اینستاگرام: Hamedzahedi_ir
واتساپ: 09360649125

یاد باد آن روزگاران
یاد باد

پاسخ
اونقدر هم بد نبودConfused43:(نقدت رو میگم)
ولی نسخه ی PS2 بهتر بود...3 سال سرگرم میشدی!من فکر کنم از اون سال تا حالا که دارم بازی میکنم 20بار تمومش کردم...هیچ بازی ای به پاش نمیرسه...خوب شد یادم آوردین بذارمش توی بازیهای مورد علاقه ی خودم

یه سوال کلا Harvest moon مخصوصا اون نسخه ی A Eonderful Life برای XBOX360 و PS3 نیومد؟
پاسخ
عالي بود مثل هميشه Confused24:
فقط نسخه ي PS1Confused29:
پاسخ
(11-07-2012, 08:21 PM)ACF نوشته است: اونقدر هم بد نبودConfused43:(نقدت رو میگم)
ولی نسخه ی PS2 بهتر بود...3 سال سرگرم میشدی!من فکر کنم از اون سال تا حالا که دارم بازی میکنم 20بار تمومش کردم...هیچ بازی ای به پاش نمیرسه...خوب شد یادم آوردین بذارمش توی بازیهای مورد علاقه ی خودم

یه سوال کلا Harvest moon مخصوصا اون نسخه ی A Eonderful Life برای XBOX360 و PS3 نیومد؟

فکر نکنم.تا اونجایی که میدونم تاحالا harvest moon برای x360 یا ps3 نیومده...همشون نسخه های قدیمی هست که توشون اونی که میخوای رو ندیدم.

یاد باد آن روزگاران
یاد باد

پاسخ
گرچه بازیش به زمان من نمیخوره ولی دوستش داشتم مخصوصا بزرگ کردن اسب روConfused29:

[تصویر:  26055552758238308166.jpg]\cell \lastrow\row}

پاسخ
اخرش چی میشه؟

[تصویر:  26055552758238308166.jpg]\cell \lastrow\row}

پاسخ
در مورد آخر بازی کـــــــــــــــلی شایعه وجود داره که یکی از نظریه ها اینه که بعد از به پایان رسوندن هر 3 سال بازی،پدربزرگ به روستا برمیگرده و اگر کاراتون رو خوب انجام داده بودید ، مثل کشاورزی،دام داری،ازدواج،بزرگ شدن پسرتون و ... شما رو به شهر می فرسته.

البته این نظریه کلا از طرف من رد میشه ! چون دیسک بازی یه شهر دیگه رو نمیتونه تو خودش جا بده.

یاد باد آن روزگاران
یاد باد

پاسخ
آه یادش بخیر Confused29:Confused29:Confused29:Confused29:
پاسخ
(11-10-2012, 10:10 PM)'Hamed Zahedi' نوشته است: در مورد آخر بازی کـــــــــــــــلی شایعه وجود داره که یکی از نظریه ها اینه که بعد از به پایان رسوندن هر 3 سال بازی،پدربزرگ به روستا برمیگرده و اگر کاراتون رو خوب انجام داده بودید ، مثل کشاورزی،دام داری،ازدواج،بزرگ شدن پسرتون و ... شما رو به شهر می فرسته.

البته این نظریه کلا از طرف من رد میشه ! چون دیسک بازی یه شهر دیگه رو نمیتونه تو خودش جا بده.

رفتن به شهر کاملا دروغه.

پاسخ
(01-16-2014, 09:11 AM)ashtap نوشته است:
(11-10-2012, 10:10 PM)'Hamed Zahedi' نوشته است: در مورد آخر بازی کـــــــــــــــلی شایعه وجود داره که یکی از نظریه ها اینه که بعد از به پایان رسوندن هر 3 سال بازی،پدربزرگ به روستا برمیگرده و اگر کاراتون رو خوب انجام داده بودید ، مثل کشاورزی،دام داری،ازدواج،بزرگ شدن پسرتون و ... شما رو به شهر می فرسته.

رفتن به شهر کاملا دروغه.

این تاپیک. برای یک ساله پیش هست
لطفا تاپیک های فسیل شده رو زنده نکنید

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,816 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 974 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 996 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,955 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,145 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان