امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقد و بررسی need for speed rivals
بسم الله الرحمن الرحیم
نقد و بررسی Need For speed rivals
[تصویر:  %D9%86%D9%82%D8%AF_%D9%88_%D8%A8%D8%B1%D...%DB%8C.png]
سلام خدمت خوانندگان عزیز این مطلب، من همینطور که بعضی از دوستان می دونند قبلا بازی saints row IV رو نقد بررسی کرده بودم و خب پر از اشکال بود و بعضی از دوستان لطف کردند و نکاتی رو به من گوش زد کردند برای نقد و بررسی هام که من میخوام در این یکی نقد و بررسی ازشون استفاده کنم و دوباره خودو آزمایش کنم.خب شروع می کنیم:
مقدمه:
قطعا هرکس که از دنیای بازی و گیم تعریف هایی شنیده باشد یکی از این تعریف ها حتما در مورد بازی های هیجان انگیز need for speed بوده است. بازی های ماشین سواری ای که هیجان را تا مرز خود بالا می برند و گیمر را پای صندلی محکم می چسبانند و چنان چشم های آن را به جاده های بازی می دوزند که گویی درون بازی قرار دارد. بازی های Need For Speed همیشه برتری خود نسبت به باقی رقبا را حفظ کرده اند. بازی های need for speed همیشه سرعت و سرعت و سرعت و دقت و هیجان را برای گیمران به ارمغان آورده اند، چرا سرعت را سه بار تکرار کردم خب مطمئنا شما می دانید چرا زیرا این کار من تکراری است جواب این است: همه در بازی های ماشین سواری به دنبال سرعت هستند و این بازی از این نظر سنگ تمام گذاشته است.
داستان:
بازی های ماشینی مخصوصا مسابقه ای ها از داستان به خصوصی پیروی نمی کنند و داستان آن ها فقط بر پایه سرعت است. شما در این نسخه می توانید در نقش مسابقه دهنده یا پلیس باشید. در قسمت مسابقه دهنده داستان از این قرار است که شما آنقدر مسابقه می دهید تا به درجه most wanted برسید، در این درجه شما توسط پلیس بیشتر خواسته شده هستید یعنی شما در اولویت پلیس هستید پس در صورت رسیدن به این درجه مواظب خود باشید. در قسمت پلیس هم تقریبا داستان همان است اما آنقدر باید مسابقه دهنده دستگیر کنید تا به بالاترین خود برسید.

گیم پلی:
گیم پلی بازی واقعا جالب است و فرق های زیادی با نسخه قبل کرده است که در آخر فرق ها را بررسی می کنیم. در این نسخه شما برای بدست آوردن ماشین شما باید ابتدا آن ها را unlock یا باز کنید و سپس آن ها را با SP بخرید. طریقه باز کردن ماشین ها هم به این صورت است که به شما سه speed list که دارای چند ماموریت هستند پیشنهاد می شود و شما با قبول یکی از آن ها و انجام ماموریت های خواسته شده یک ماشین برای شما باز می شود.(ماشین ها به ترتیب باز می شوند.)
[تصویر:  speed_list.png]

و اما طریقه بدست آوردن SP شما می توانید با  کامل کردن مسابقات که SP های رتبه اول و دوم و سوم با هم فرق دارند، SP به دست آورید فقط این نیست شما می توانید با Drift کشیدن یا رانندگی در جاده جهت مخالف یا حتی خالی کردن نیتروژن خود در یک مرتبه و بدون قطع شدن یا فرار از پلیس ها و... هم SP بدست آورید. اما یک نکته مهم در این وجود دارد، برای مثال شما یک مسابقه را نفر اول شدید و 6000 SP بردید، در واقع این SP ها الآن برای شما ثبت نشده اند شما باید به یکی از پناهگاه ها برگردید تا این SP ها برای شما ثبت شوند که پس از اینکه از آنجا خارج شوید می بینید که دوباره SP های شما 0 شده اند اما نگران نباشید SP هایی که الآن بدست می آورید و به پناهگاه بر می گردید به آن 6000 تا اضافه می شوند.
[تصویر:  SP.bmp]
و جالب ترین چیزی که در این نسخه مشاهده شد توانایی upgrade ماشین ها است. در قسمت آپگرید شما می توانید 5 چیز را آپگرید کنید:
  1. Top speed (حداکثر سرعت)
  2. Acceleration (شتاب)
  3. Control (کنترل)
  4. Strength (قدرت بدنه)
  5. Durability (دوام)
هر کدام از این ها را می توانید ارتقا دهید و ماشین خود را به حداکثر توانایی برسانید. همچنین می توانید رنگ ماشین را عوض کنید یا علائمی را به آن اضافه کنید.
[تصویر:  upgrade.bmp]

و اما fastdrive اگر نسخه قبل را بازی کرده باشید حتما این گزینه را می شناسید، fast drive منویی است که شما در حال رانندگی هم می توانید استفاده کنید و می توانید نزدیکترین پناهگاه ها یا تعمیرگاه ها یا مسابقات و یا هر چیز دیگری که در نقشه وجود دارد بدون اینکه به نقشه مراجعه کنید را پیدا کنید.
[تصویر:  fast_drive.bmp]
طریقه فرار کردن از پلیس کاملا ساده است و یک نقص واقعی از این بازی است شما می توانید به راحتی وارد یک پناهگاه شوید و از دست پلیس فرار کنید، خیر اشکال از این نیست، اشکال از اینجاست که حتی اگر پلیس کنار پناهگاه شما ایستاده باشد و در حال تعقیب شما باشد و شما را تا پناهگاه دنبال کند هم می توانید به راحتی وارد پناهگاه شوید و از شر پلیس خلاص شوید و خب از نظر من این ضعف واقعا بزرگی است.
مسابقه ها هم به سه نوع تقسیم می شوند:
  1. Race : که یک مسابقه معمولی بین چند نفر است.
  2. Hot pursuit : یک مسابقه است بین شما و مسابقه دهنده ها همراه با تعقیب پلیس
  3. time trial: بر اساس زمان
نمره گیم پلی: 8

گرافیک:
خوشبختانه گرافیک بازی خوب است و در آن به ندرت باگی دیده می شود در حالی که من به یکی برخوردم و از آن عکس گرفتم که در آخر مشاهده می کنید.
گرافیک بازی دارای مناظری واقعا زیبا است مناطق سرسبز دارد بیابانی و کوهستانی که برفی هم هستند و واقعا خیلی خوب روی آن ها کار شده است و باران بازی هم واقعا خوب کار شده است به صورتی که همراه با سرعت شما مایل می شود.
گرافیک ماشین ها هم خیلی خوب است و باید بگم که واقعا عالی است. صفحات loading هم زیاد گیمر را منتظر نمی گذارند مگر بار اولی که وارد بازی می شوید.
سمان بازی واقعا خیره کننده است و گرافیک ابر ها واقعا زیباست. جاده ها هم گرافیکی فوق العاده دارند چاله های کوچکی که در جاده ها وجود دارد خط کشی هایی که در حال پاک شدن هستند همه ی این ها واقعا زیبا کار شده اند. نورپردازی بازی هم تقریبا بی عیب و نقص است و من هیچ اشکالی در آن ندیدم همچنین سایه ها بسیار خوب کار شده اند و حتی کوچکترین چیزی که در بازی وجود دارد هم سایه دارد و کاملا با جهت خورشید هماهنگ است. نقشه بازی هم بزرگ نیست و متوسط است اما خوب است.
[تصویر:  map.bmp]
[تصویر:  %D8%A8%D8%A7%DA%AF.bmp]
باگی که در مورد آن گفتم

موسیقی:موسیقی های بازی واقعا هیجان بازی را چند برابر می کنند و روحیه زیادی به بازیکن می دهند. موسیقی بازی همگام با هیجان هستند در هنگام تعقیب شدن به واسطه پلیس آهنگ خود به خود عوض می شود و آهنگی مخصوص پخش می شود اما در هنگام مسابقات یا هرجای دیگر آهنگ ها به عنوان رادیو در اختیار شما هستند و به راحتی می توانید آنها را عوض کنید.

نمره موسیقی:10

مقایسه با نسخه قبل (most wanted):
این نسخه فرق زیادی با نسخه قبلش داشت. در نسخه قبل هنگام تعقیب شدن توسط پلیس باید از آن حتما فرار می کردید در غیر اینصورت نه می توانستید مسابقه ای دهید و نه چیز دیگر تا زمانی که یا دستگیر شوید یا فرار کنید، اما در این نسخه شمابه راحتی می توانید در یک پناهگاه قایم شوید حتی اگر پلیس کاملا کنار شما باشد، شما می توانید با یک دکمه وارد پناهگاه شده و خود را نجات دهید. در نسخه قبل رتبه ها بر اساس SP بود و فقط کافی بود که SP های شما بیشتر از کسی که در رتبه بالاتر از شما است برسد و در آن صورت می توانستید با آن مسابقه دهید و در صورت برنده شدن با زدن ماشین آن و متوقف کردن ماشینش را برای خود بردارید و همچنین ماشینهایی در خیابان ها پراکنده شده بودند که می توانستید آن ها را پیدا کنید اما در این نسخه شما باید با انجام کار های خاص ماشین را باز کنید و با جمع کردن SP آن را بخرید و رتبه خود را با انجام ماموریت ها بالا ببرید. شما در این نسخه هم می توانید پلیس باشید و هم مسابقه دهنده اما در نسخه قبل این امکان وجود نداشت.
نمره تغییرات:7.5

نتیجه گیری:
در کل Need for speed rivals یک بازی واقعا جذاب و پر هیجان است که شما را پای کنسولتان میخ کوب می کند، یک بازی پر از سرعت و هیجان که خوشبختانه همه انتظارات از یک بازی ریسینگ را بر آورده کرده است. بازی دارای گیم پلی خوب اما همراه با نقص است ولی نواقصی قابل تحمل، گرافیکی واقعا زیبا با مناظری روحیه دهنده و موسیقی هایی واقعا هیجان آور، تغییراتی که در این نسخه اعمال شده اند های خود را دارند اما نواقصی هم دارند اما بازی را از خوبی خودش زیاد دور نمی کنند و همان Need for speed محبوب باقی می ماند همراه با سرعتی زیاد و هیجانی عالی همراه با لذت رانندگی که حسی متفاوت نسبت به باقی بازی های ماشین سواری دارد که حس برتری آن است.
معدل کل: 8.5

[تصویر:  hesam_moshakhasat.gif]
پاسخ
واقعا بازی مشتیه
ممنون نقد باحالی بود[img=17x17]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  5b8u3whcv9gkuntav09r.jpg]
پاسخ
با تشکر از فعالیتتون [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

به نظرم تو قسمت مقدمه ی نگاه کوچیک به تاریخچه می نداختید بد نبود

بعضی جاها ی کلمه رو چند بار تکرار کردید: "در این نسخه شما برای بدست آوردن ماشین شما باید ابتدا آن ها را unlock یا باز کنید"

کمی غلط املایی دارید

بخش موسیقی هم می تونستید بیشتر توضیح بدید

نمرات رو هم اگه همه رو در پایان می گفتید بهتر بود

ی شناسنامه از بازی هم می راشتی بد نبود

در عوض بخش گیمپلی و گرافیک رو نسبت به بقیه بخش ها خوب نقد کردید

با تشکر از زحماتتون[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

[تصویر:  5b7th9dl7afci0p5zblo.jpg]
پاسخ
(09-07-2014, 11:06 PM)'Rocksteady' نوشته است: با تشکر از فعالیتتون [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

به نظرم تو قسمت مقدمه ی نگاه کوچیک به تاریخچه می نداختید بد نبود

بعضی جاها ی کلمه رو چند بار تکرار کردید: "در این نسخه شما برای بدست آوردن ماشین شما باید ابتدا آن ها را unlock یا باز کنید"

کمی غلط املایی دارید

بخش موسیقی هم می تونستید بیشتر توضیح بدید

نمرات رو هم اگه همه رو در پایان می گفتید بهتر بود

ی شناسنامه از بازی هم می راشتی بد نبود

در عوض بخش گیمپلی و گرافیک رو نسبت به بقیه بخش ها خوب نقد کردید

با تشکر از زحماتتون[img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

ممنون برای راهنمایی هایی که کردید واقعا مفید بودند :)
انشاءالله در نقد بعدیم حتما ازشون استفاده می کنم
پاسخ
سلام. نقد خیلی خوبی بود، فقط بگم که تو قسمت مسابقه ها، شما گفتید که 3 نوع مسابقه هستش، ولی 4 تا بیشتر نیست.
Race, Hot Pursuit, Time Trial, Interceptor
[تصویر:  Navidnouri.png]
پاسخ
(09-08-2014, 01:01 PM)'navidnouri' نوشته است: سلام. نقد خیلی خوبی بود، فقط بگم که تو قسمت مسابقه ها، شما گفتید که 3 نوع مسابقه هستش، ولی 4 تا بیشتر نیست.
Race, Hot Pursuit, Time Trial, Interceptor

بله حق با شماست اشتباه کردم ممنون که گفتید[img]images/smi/s0 (29).gif[/img][img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
به نظر من نقد بدی نبود....سعی کن روی مقدمه بیشتر فکر کنی بعد بنویسی چون واقعا روی خواننده تاثیر میزاره! میتونستی با یه مقدمه خیلی جالب از حرفای racer ها که همون اول بازی زده میشه شروع کنی یا مثلا صحنه ای از بازی رو توصیف کنی.....یه شناسنامه بهش اضافه کن
اگه بخش مقایسه با نسخه ی قبلی رو جامع تر مینوشتی خیلی بهتر بود
در کل کاشکی اصلا این نقد رو انتخاب نمیکردی چون نوشتن نقد بازی های ریسینگ و ورزشی اصولا سخته

بازم ممنون[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
خسته نباشی
دوست عزیز از این تیکه ها که عین متن سخنرانی میمونن نذار.
منظورم متنیه که قبل از مقدمه نوشتی.
اسم بخش ها رو نگو، یا عنوان مرتبط بذار یا هیچی ننویس تو تیتر.
[تصویر:  8f3_sfv_ed.jpg]
?So who you gonna be when the reaper come knocking
Actions speak louder than words, so stop talking
So watch me break out of this cage
I fight now, I wont change
پاسخ
(09-08-2014, 08:43 PM)'PWLG' نوشته است: خسته نباشی

در واقع این نقد ها رو به صورت آزمایشی برای سنجیدن قدرت خودم در نقد بازی ها می نویسم برای همین  اون سخن رانی ها رو می نویسم که خواننده بدونه و اشکالاتم رو بگه. اما چشم دیگه نمینویسم.
چرا اسم بخش ها رو نگم خب اگر نگم پس خواننده از کجا بدونه کدوم قسمت رو دارم نقد و بررسی می کنم؟[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]
پاسخ
(09-09-2014, 04:27 AM)hesam.crysis نوشته است:
(09-08-2014, 08:43 PM)'PWLG' نوشته است: خسته نباشی

در واقع این نقد ها رو به صورت آزمایشی برای سنجیدن قدرت خودم در نقد بازی ها می نویسم برای همین  اون سخن رانی ها رو می نویسم که خواننده بدونه و اشکالاتم رو بگه. اما چشم دیگه نمینویسم.
چرا اسم بخش ها رو نگم خب اگر نگم پس خواننده از کجا بدونه کدوم قسمت رو دارم نقد و بررسی می کنم؟[img]images/smi/s0 (60).gif[/img]

معمولا نوشتن تیتر ها یک کار کلیشه ای هست که نوشته نشه بهتره 
خواننده باید متن رو بخونه و وقتی هم بخونه خودش متوجه میشه
البته شما اختیار دارید هر چیزی که می خواین تو مقاله بنویسین به کسی هم ربطی نداره چون اینجا انجمن هست و فعالیت به هر شکلی آزاده 
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,797 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 963 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 987 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,915 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,131 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان