امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ویلیام علیه نازی ها | نقد و بررسی Wolfenstein The New Order
Wolfenstein The New Order
[تصویر:  20140518055610_Wolfenstein_The_New_Order_cover.jpg]
ناشر: Bethesda Softworks
سازنده: Machine Games
پلتفرم: PC, XBOX360, PS3, XONE, PS4
سبک: action
مقدمه:
Wolfenstein: The New Order یکی از بازی های اول شخص شوتر که توسط شرکت Machine Games ساخته و با کمک Bethesda Softworks نشر شده است. قطعا با بازی های سبک Metro یا هر بازی دیگری شبیه به آن، آشنا هستید. کمی حوصله سر بر است اما امتحانش ضرر ندارد و کمی با آن مشغول خواهید شد. Wolfenstein: The New Order هم از این دسته بازی ها میباشد که داستان قوی و خوبی را دارند اما از محیط های نه چندان جالب بهره میبرند. البته از سری بازی های Metro بهتر است! در ادامه به شخصیت پردازی، گرافیک، صداگذاری، داستان، گیم پلی و... به نقد و بررسی خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.
داستان:
حتما شما با حوادث و دوران تاریخی هیتلر آشنا هستید؟! نژادپرستی آریایی ها بر روی کره زمین! قتل و وحشی گری! بله! زمان بازی در دوران هیتلر میگذرد و ماموریت William Blazkowicz جنگ علیه نازی هاست. شما باید تنهایی از پس همه نازی ها برآیید. شاید فکر کنید کمی سخت است، اما اینطور نیست; چون ویلیام با اسحله های عجیب و غریب و قدرتمند به جنگ خواهد پرداخت. پس نگران نباشید. ویلیام، در ابتدای بازی با همکاران خود، وارد ماموریت میشود که کمی پیشتر نمیگذرد که در یک اتاق گیر افتاده و توسط غول های General Deathsheat دستگیر خواهید شد. جنرال Deathsheat فردی دیوانه و جنون شده است که عاشق اجزای بدن است و به کار کالبد شکافی علاقه دارد. پس فکر کنید اگر با چنین شحصی در بیافتید چه خواهید کرد؟!
[تصویر:  url.jpg]
او برای شما دو انتخاب قرار خواهد داد که انتخاب جدی و سختی است که بازی به دو داستان تقسیم میشود اما هیچ تفاوتی ندارد بغیر از چند مورد. سپس بعد اینکه انتخاب خود را کردید، با دوستان خود تصمیم به فرار میگیرید که همین اتفاق هم میافتد اما... برخورد یک تیکه شیشه با کله ویلیام که باعث آسیب زذن به ذهن ویلیام میشود، بازی را شروع میکند... بعد از چندین سال ( تقریبا 15) سال، ویلیام دوباره باز میگردد اما بدون حافظه. ویلیام شخصی مظلوم، و مسؤلیت پذیر است که هر کاری را برای هر پیروزی انجام میدهد. فردی شکست ناپذیر علیه نازی ها.
[تصویر:  32376_2_4.jpg]
آهن آلات نازی ها:
درست خوندید. منظور از آهن آلات همان غول های با زره های آهنین، آدم آهنی ها غول پیکر، سگ های زره پوش و... از دیگر دشمنان شما در بازی هستند که به سختی از بین میروند. حتما این سوال را از خودتون میپرسید مگر زمان هیتلر آدم آهنی وجود داشت؟ بهتر بگم، مگر هنوز که هنوز، آدم آهنی هست که در زمان هیتلر باشد؟!!! بازی با تخیل ادغام شده و همین موضوع باعث متفاوت بودن ولفیشتین میشود که بنظر جالب میرسد. اما، تنها این آهن پاره ها نیستند، شما با اسحله های سنگین و قوی به میدان نبرد خواهید رفت; اسلحه هایی که با شلیک آن ها، بدن دشمن را به روی دیوار پخش میکند و جسدش را از روی زمین محو میکند.
[تصویر:  wolf8.jpg] [تصویر:  wolf7.jpg]
سیل خون، طغیان خون:
وحشی گری و خونریزی در این بازی بیداد میکند، اگر به شخصیت های بازی توجه کنید، میفهمید که در حال انجام چه بازی ای هستید! با اسحله های شات گان ها یا دوشکا ها، بدن دشمن را تیکه پاره کرده و پخش زمین و دیوار کنید تا باران خون را حس کنید. در واقع، این تنها بازی ای است که بنظرم درست رده بندی شده! بالای 18 سال
[تصویر:  wolf5.jpg]
گیم پلی:
گیم پلی بازی بنظر به جا و خوب کار شده که ضعف های بازی رو میپوشونه. گیمپلی بازی روان و بدون نقصی است که یکی دیگر از ویژگی های مثبت این بازی محسوب میشود. در بازی فقط کمی پیچیدگی های نقشه گیرم را گیج میکند که از کدام طرف بروند. شما در این بازی اول شخص شوتر، فقط نمیتوانید هلیکوپتر را هدایت کنید اما درعوض تیراندازی، شنا و ماشین رانی بر عهده شماست.
[تصویر:  wolf4.jpg]
گرافیک:
اصلی ترین ضعف بازی، همین قسمت است. بله درست شنیدید! البته در ابتدا بگم که سینماتیک های هیچ نقصی ندارند و خیلی خوب و طبیعی کار شده اما در خود بازی کمی افتضاح است. طوری که پیسکل های بعضی مناطق به چشم می آید و احساس میکنید که این بازی بنظر برای این نسل نیست ( نسل هشتم). در واقع هم نیست. گرافیک روی شخصیت ها به خوبی کار شده اما برای محیط هیچ تلاشی نکردند و همین موضوع، گیمر را کمی ناامید میکند.
[تصویر:  wolf2.jpg]
موسیقی:
از موسیقی آثاری زیادی نیست اما گه گاهی در قسمت های سینماتیکی موسیقی هایی اجرا میشود که گیمر را به شوق میاورد. مانند فیلم سینمایی ها. همین تیکه از موسیقی ها خیلی خوب کار شده و بنظرم اگر بیشتر از موسیقی در بازی استفاده میشد، شاید نمره کامل از موسیقی میگرفت. در گاهی اوقات احساس دلسوزی، قدرت، پیروزی، نگرانی و... به گیمر منتقل میکند که بازیکن به وجد میاید.
شخصیت پردازی:
 [تصویر:  faces.jpeg]
شخصیت پردازی، نه ضعیف است و نه قوی. شخصیت پردازی جنرال Deathsheat به طرز خوبی شکل گرفته. شخصیت او، دیوانگی و وحشی گری را به گیمر منتقل میکند. شخصیت ویلیام، همانطور که گفتم، نشان مظلوم بودن و کمی شوخ طبعی آن را احساس میکنید و همینطور دیگر شخصیت ها، Frau Engel! این هم نمونه دیگری از دیوانه های کاراکتر بازی است که نقش فرمانده در میان نازی ها را بر عهده دارد. Frau دشمن مؤنث بازی است که مانند جنرال جنون دارد اما نه به اندازه جنرال! در زیر به بررسی شخصیت ها میپردازیم:
William Blazkowicz: شخصیت اصلی بازی، که خود گیمر هم هست.
[تصویر:  Enjoy_these_new_High_Resolution_images_f...rder_6.jpg]
Frau Engel: همان زن بدبجنس و دیوانه که یکی از فرمانده های نازی ها است که نقش مهمی در بازی دارد.
[تصویر:  Frau_Engel.png]
Anya Oliwa: پرستار ویلیام، که بر اثر تجاوز نازی ها به خانواده ی آنیا و قتل پدر او، باعث میشود که با ویلیام فرار کند و علیه نازی ها به ویلیام کمک کند.
[تصویر:  Wolvenstein_6.jpg]
Caroline Becker: یکی از همکاران قدیمی ویلیام، که بصورت مخفی، کمپی را با دیگر همکاران ایجاد کرده و به تحقیق و مبارزه به نازی ها میپردازند که ویلیام هم به آنها محلق خواهد شد.
[تصویر:  728px_Nouvelle_image_bitmap_bmp_png.bmp]
Wilhelm Strasse: همان جنرال دیوانه و وحشی که باعث قتل بسیاری از مردم شده.
[تصویر:  1000px_WtNO_Deathshead_Painting.png]
Probst Wyatt III: یکی دیگر از همکاران ما که شخصیت پردازی خوبی دارد و فردی ترسو و تازه وارد است.
[تصویر:  Wyatt.jpg]
Bubi: یکی از همکاران فرمانده Frau Engel. او دیوانه نیست و همینطور باعث جلوگیری از کار های احمقانه Frau Engel میشود.
[تصویر:  Bubi.png]
Fergus Reid: بهترین همکار ویلیام که همیشه به ما کمک میکند و در واقع حرفه ای است.
[تصویر:  Wtno_fergus_reid.jpg]
در آخر:
بازی در سطح متوسط است و امتحان آن هیچ ضرری ندارد. از ضعف ها، در کل میتوان به گرافیک و هوش مصنوعی دشمنان اشاره کرد که خیلی ضعیف کار شده اند. از ویژگی های مثبت بازی، میتوان داستان زیبا، شخصیت پردازی کاراکتر های بازی و کمی موسیقی نام برد.

نمره
داستان: 8/10
گیم پلی: 8/10
گرافیک: 6/10
موسیقی: 6/10
کل: 7/10
[تصویر:  33665_2_11.jpg]

[تصویر:  Navidnouri.png]
پاسخ
سلام، نقدت خوب بود معلوم بود روش کار کردی ولی یک نکاتی رو می گم در ذهنت داشته باشد.
در مطلب از یک علامت نگارش غیرقابل استفاده در ادبیات فارسی استفاده کرده اید. ";" از این علامت در نگـارش استفاده نمی شود.
حالا در قسمت بیوگرافی:
منظورت از این که خود گیمر هم هست یعنی چی؟ منظورت ویلیام هست؟ 
در کل نقد خوبی و من که لذت بردم، آفرین، منتظر اقدامات بیش تر از طرف شما هستیم. 
[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

پاسخ
نقد بدی نبود

تنها میتونم بگم کاشکی بیشتر توضیح میدادی [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
پاسخ
(09-11-2014, 11:51 PM)'Garrys' نوشته است: سلام، نقدت خوب بود معلوم بود روش کار کردی ولی یک نکاتی رو می گم در ذهنت داشته باشد.
در مطلب از یک علامت نگارش غیرقابل استفاده در ادبیات فارسی استفاده کرده اید. ";" از این علامت در نگـارش استفاده نمی شود.
حالا در قسمت بیوگرافی:

سلام. خیلی ممنون از نظر. از علامت ; من بعنوان نقطه ویرگول استفاده کردم چون همچین علامتی تو کیبورد نیست. خیلی ممنون

پاسخ
نقد عالی بود با تشکر یه هفتس بازیرو خریدم اما نصب نکردم هنوز امیدوارم اینه نقدش دلنشین باشه هرچند بهش خیلی امید دارم[img=17x17]images/smi/s0 (74).gif[/img]
[تصویر:  5b8u3whcv9gkuntav09r.jpg]
پاسخ
(09-12-2014, 12:18 AM)'The Godfather' نوشته است: نقد بدی نبود

تنها میتونم بگم کاشکی بیشتر توضیح میدادی [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

سلام و مرسی از نظرتون. بله درست است. مشکل مهمی که من دارم همین کوتاه بودن مقاله ام هستش که باید روی آن بیشتر کار کنم.

(09-12-2014, 11:40 AM)'samanir' نوشته است: نقد عالی بود با تشکر یه هفتس بازیرو خریدم اما نصب نکردم هنوز امیدوارم اینه نقدش دلنشین باشه هرچند بهش خیلی امید دارم[img]images/smi/s0 (74).gif[/img]

خیلی ممنون. نظر لطفتون. پیشنهاد میکنم بازی کنید

پاسخ
(09-12-2014, 11:37 AM)'navidnouri' نوشته است:
(09-11-2014, 11:51 PM)'Garrys' نوشته است: سلام، نقدت خوب بود معلوم بود روش کار کردی ولی یک نکاتی رو می گم در ذهنت داشته باشد.
حالا در قسمت بیوگرافی:

سلام. خیلی ممنون از نظر. از علامت ; من بعنوان نقطه ویرگول استفاده کردم چون همچین علامتی تو کیبورد نیست. خیلی ممنون

؛ هست عزیز.

پاسخ
درود
نقد خوبی بود... زنده باشی [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
این بازی مشکلاتی داشت... یکی AA بازی (مخصوصا نسخه PC)
بعضی از بافت هاش دیر لود میشدن (که مشکل از قدیمی بودن موتور بازیش هست)
البته نا گفته نماند، یه شوتر اول شخص ناب بود و هست!
هر چی با id tech ساخته میشه نوع طراحی محیطش و ابجکتاش تقریبا مثل هم دیگست...
[تصویر:  0nxp_assassins_creed_fanart_by_barbeanic...4og5u0.jpg]
پاسخ
(09-12-2014, 12:47 PM)'hadiac' نوشته است: درود
نقد خوبی بود... زنده باشی [img]images/smi/s0 (74).gif[/img]
این بازی مشکلاتی داشت... یکی AA بازی (مخصوصا نسخه PC)
بعضی از بافت هاش دیر لود میشدن (که مشکل از قدیمی بودن موتور بازیش هست)
البته نا گفته نماند، یه شوتر اول شخص ناب بود و هست!
هر چی با id tech ساخته میشه نوع طراحی محیطش و ابجکتاش تقریبا مثل هم دیگست...

سلام. بله دقیقا؛ مشکل دیر لود شدن، همچین هم دیر نبود ولی کاملا به چشم میومد. ممنون از نظرتون

پاسخ
ممنون بابت نقد.[img=18x18]images/smi/s0 (74).gif[/img]
متاسفانه، به خاطر یک سری دلایل، هنوز نتونستم تجربش کنم.[img=24x18]images/smi/s0 (67).gif[/img]
[تصویر:  6nbcc5qui6npeyaqb2sz.jpg]
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نقد و بررسی بازی مافیا officialamir 1 1,797 05-10-2023, 04:01 PM
آخرین ارسال: برنا زرین
  بررسی بازی The Quarry : فیلم خوب، بازی معمولی علی امینی 0 962 06-14-2022, 03:46 PM
آخرین ارسال: علی امینی
  بررسی بازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga ساسان گیمر 0 987 04-18-2022, 11:40 AM
آخرین ارسال: ساسان گیمر
  زنگ ورزش | نقد و بررسی FIFA 14 White Fang 23 7,915 02-28-2022, 03:36 PM
آخرین ارسال: alireza663
  نقد و بررسی گوشی سامسونگ a51 pishrotech 0 1,131 10-20-2021, 07:48 PM
آخرین ارسال: pishrotech

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان