Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا
مشاوره در امر خرید و ارتقا قطعات PC - نسخه‌ی قابل چاپ

+- Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا (https://forum.gamefa.com)
+-- انجمن: تکنولوژی ، سخت افزار و نرم افزار (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C-%D8%8C-%D8%B3%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1)
+--- انجمن: اخبار سخت افزار (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1)
+---- انجمن: سخت افزار (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%B3%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1)
+---- موضوع: مشاوره در امر خرید و ارتقا قطعات PC (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%88-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%82%D8%A7-%D9%82%D8%B7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-PC)

RE: مشاوره در امر خرید و ارتقا قطعات PC - Am1rM0hamadBK - 07-02-2016

سلام به شما
من سیستم فعلیم این هست
GPU : RADEON HD 5450
MOTHERBOARD : ASUS P8H61
RAM : 8gb ddr3
Case : green md121
CPU : INTEL Core i5 2400
حالا میخوام گرافیکم رو عوض کنم و Asus strix gtx 960 4gb gddr5 رو بخرم از نظر ساپورت مادربورد و هماهنگی با سیستم این گرافیک مشکلی نداره؟
و این که تو کیس جا میشه؟؟ و این سیستم تا چند وقت جواب کار گیم رو میده؟ شما چه پاوری برای این سیستم پیشنهاد می کنید اگه اسم برند و مدلشو بگید خیلی ممنون میشم  S0 (22)
ببخشید سوالا زیاد شد.ممنون

RE: مشاوره در امر خرید و ارتقا قطعات PC - assassin. - 07-02-2016

سلام به همه دوستان
من میخوام کارت گرافیگم را ارتقا بدم.میخوام یه کارت گرافیک 1070 بگیرم
مشخصات  سیستم

CPU : Intel® Core™ i5-3570 Ivy Bridge Processor
GPU : GIGABYTE GTX 760 OC WF 3X 2GB GDDR5
RAM :Corsair XMS3 4GB 2x2GB 1600 DDR3
Power: Green GP750B-OC
میخواستم ببینم این گرافیک برای سی پی یو گلوگاه ایجاد نمیکنه؟؟؟
رم هم یه 4g دیگه اضافه کنم مشکلی نیست؟؟؟
کاش سی پی یو ارتقا نخواد که بوجه ندارم

RE: مشاوره در امر خرید و ارتقا قطعات PC - Rasoul_76 - 07-02-2016

(07-02-2016, 08:55 PM)assassin. نوشته است: سلام به همه دوستان
مشخصات  سیستم

سلام
خیر پردازنده هیچ مشکل خاصی ایجاد نمی‌کنه.
پیشنهاد میکنم هشت گیگ رم یکسان خریداری کنید. اما اگه دقیقا از برند فعلی پیدا کردید، میتونید همون 4 گیگ رو اضافه کنید.

(07-02-2016, 06:11 PM)Am1rM0hamadBK نوشته است: سلام به شما
من سیستم فعلیم این هست
GPU : RADEON HD 5450
MOTHERBOARD : ASUS P8H61
RAM : 8gb ddr3
Case : green md121
CPU : INTEL Core i5 2400
حالا میخوام گرافیکم رو عوض کنم و Asus strix gtx 960 4gb gddr5 رو بخرم از نظر ساپورت مادربورد و هماهنگی با سیستم این گرافیک مشکلی نداره؟
و این که تو کیس جا میشه؟؟ و این سیستم تا چند وقت جواب کار گیم رو میده؟ شما چه پاوری برای این سیستم پیشنهاد می کنید اگه اسم برند و مدلشو بگید خیلی ممنون میشم  S0 (22)
ببخشید سوالا زیاد شد.ممنون

سلام.
از نظر هماهنگی مشکل خاصی وجود نداره ولی پیشنهاد میکنم منتظر عرضه‌ی GTX 1060 بمونید.
در مورد خرید پاور مشکل خاصی نخواهید داشت. هر فروشنده ای از پسش بر میاد. پاورهای گرین توی بازار زیاد هستن که قیمت مناسبی هم دارن. پاورهای با کیفیت تر مثل کولر مستر هم توی بازار پیدا میشن. شما اگر پاوری حدود 500 وات تهیه کنید خیالتون از هر بابتی راحت خواهد بود.
اگر قصد خرید همین 960 رو داشتید در مورد فضای کیس نباید مشکلی باشه چون نسخه‌های Strix زیاد بزرگ نیستن.

(07-02-2016, 03:05 PM)JAFARI.A نوشته است: سلام و خسته نباشید به دوستان.
رفیق من یه سیستم می خواهد بخرد  و بودجه اش هم 2 میلیون و خورده ای است شما چه سیستمی را پیشنهاد میکنید که بتونه بازی های امروز و بازی هایی که در آینده میاد را اجرا کنه. با تشکر

سلام.
به پست زیر مراجعه کنید:
سیستم های پیشنهادی گیمینگ برای بازی های آینده

سیستم‌های پیشنهاد شده در این تایپک پاسخ گوی هر نیازی هستن.

RE: مشاوره در امر خرید و ارتقا قطعات PC - mobinmotahari - 07-02-2016

(07-01-2016, 02:03 PM)mobinmotahari نوشته است: ببخشید کیس Deepcool Gamer Storm Genome  ظاهرا یک خنک کننده مایع همراه خودش داره درسته؟
اگر میشه خواهشا مدل این خنک کننده و قدرت اون رو در مقایسه با خنک کننده های موجود در بازار بنویسید

اگر میشه به این سوال ما جواب بدید
یک سوال دیگه هم داشتم هارد دو ترابایتی خوب چی معرفی میکنید؟
سوال دیگه اینکه نسخه های بنفش و آبی و سبز Western digital چه تفاوتی دارند؟کاربرد هرکدوم چیه؟

RE: مشاوره در امر خرید و ارتقا قطعات PC - Like A HERO - 07-03-2016

سلام.
من چند روز قبل رفتم سی دی فروشی تا بازی بخرم و بعد از فروشنده در مورد ارتقا سیستم پرسیدم که این جواب رو به من داد:

کلا از نظر من ارتقا سیستم کار اشتباهی هست یعنی که مثلا فقط سی پی یو رو ببرید بالا یا مثلا فقط کارت گرافیک.شما اگر خواستی کامپیوترت رو قوی تر کنی کلا باید یه سیستم جدید بگیری یعنی همه چیزش جدید باشه مادربورد،پاور،رم و.....
چرا؟چون شما اگه فقط به عنوان مثال گرافیک و رم رو بالا ببری بعد می بینی سی پی یو ضعیفه یا مثلا فقط سی پی یو رو میبری بالا میبیند که رمتون ضعیفه یا هرچیز دیگه ای...
بنابراین کلا یه سیستم جدید بگیرید.
و این دیگه تقریبا میشه گفت یه کار اشتباهی هست که کامپیوتر رو ارتقا بدید الان خرید کنسول خیلی بهتره چون قوتر هست و بازی ها هم براش بهینه تر هستن.

من هم این موضوع رو اینجا گفتم تا نظر شما دوستان و بزرگواران عزیز را بشنوم.

RE: مشاوره در امر خرید و ارتقا قطعات PC - assassin. - 07-03-2016

(07-02-2016, 10:23 PM)Rasoul_76 نوشته است:
(07-02-2016, 08:55 PM)assassin. نوشته است: سلام به همه دوستان
مشخصات  سیستم

سلام
خیر پردازنده هیچ مشکل خاصی ایجاد نمی‌کنه.
پیشنهاد میکنم هشت گیگ رم یکسان خریداری کنید. اما اگه دقیقا از برند فعلی پیدا کردید، میتونید همون 4 گیگ رو اضافه کنید.
ممنون از این که جواب دادید.
الان با خیال راحت دیگه بگیرمش یعنی سی پی یو مشکلی براش ایجاد نمیکنه؟؟؟
در مورد رم هم الان من دوتا چهار گیگ دارم نه یه هشت گیگ. یعنی اگه برند فعلی پیدا نکرم حتما باید یه هشت گیگ از یه برند دیگه بگیرم و نمیتونم یه چهار گیگ از برند دیگه بگیرم ولی هم باس رم های خودم.پاور که ارتقا نیاز نداره کافیه؟؟؟
ویه سوال دیگه من الان با این سیستم  مثلا بازی assassins syndicate را رو تنظیمات high
 50-40 فریم بازی میکنم.الان با خرید این گرافیگ میتونم بازی های روز و آینده را 60 فریم ثابت با تنظیمات Ultra بدون aa در رزولوشن 1080 بازی کنم یا به خاطر سی پی یو نمیتونم فعلا به فکر 4k هم اصلا نیستم فقط 1080 با تنظیمات Ultra بدون aa ؟؟؟
باز هم تشکر از این که جواب دادید.

RE: مشاوره در امر خرید و ارتقا قطعات PC - Rasoul_76 - 07-03-2016

(07-03-2016, 10:44 AM)Kian Khatibi نوشته است: سلام.
من چند روز قبل رفتم سی دی فروشی تا بازی بخرم و بعد از فروشنده در مورد ارتقا سیستم پرسیدم که این جواب رو به من داد:

کلا از نظر من ارتقا سیستم کار اشتباهی هست یعنی که مثلا فقط سی پی یو رو ببرید بالا یا مثلا فقط کارت گرافیک.شما اگر خواستی کامپیوترت رو قوی تر کنی کلا باید یه سیستم جدید بگیری یعنی همه چیزش جدید باشه مادربورد،پاور،رم و.....
چرا؟چون شما اگه فقط به عنوان مثال گرافیک و رم رو بالا ببری بعد می بینی سی پی یو ضعیفه یا مثلا فقط سی پی یو رو میبری بالا میبیند که رمتون ضعیفه یا هرچیز دیگه ای...
بنابراین کلا یه سیستم جدید بگیرید.
و این دیگه تقریبا میشه گفت یه کار اشتباهی هست که کامپیوتر رو ارتقا بدید الان خرید کنسول خیلی بهتره چون قوتر هست و بازی ها هم براش بهینه تر هستن.

من هم این موضوع رو اینجا گفتم تا نظر شما دوستان و بزرگواران عزیز را بشنوم.

حرف فروشنده در مورد ارتقاء بخشی از سیستم توی اکثر مواقع درسته. ولی نه همیشه. یه زمانی هست که شما پردازنده‌ی قوی دارید و کارتتون ضعیفه. اینجا میشه با خرید یه کارت همه چی رو حل کرد. ولی خیلی مورد نادریه که طرف پردازنده ی قوی داشته باشه ولی کارتش ضعیف باشه.
در مورد کنسول هم واقعا مسئله‌ی سلیقه س. کنسولا هم مشکلات خاص خودشون رو دارن. مثل قیمت بازیا یا دردسرای تعویض و ضررش. یا در بهترین حالت اکانتای ترکیبی که پیدا کردنشون راحت نیست. دردسر و هزینه‌ی مربوط به خرید و انتقال دیتای بازی بماند. اگر هم PC گیمر باشید یه مدت کنار اومدن با کنترلر براتون سخته. البته الآن ممکنه یه شخصی با خودش بگه چه دردسری. ایشون احتمال زیاد به خاطر سلیقه شون حاضرن هر مشکلی رو تحمل کنن. مثل خود بنده که نصب 65 گیگ GTA V برام مشکل تلقی نمیشه.
به هر حال انتخاب با شماست. ببینید بیشتر به کدوم نیاز دارید و کدوم به صرفه تره.

(07-03-2016, 12:03 PM)assassin. نوشته است: ممنون از این که جواب دادید.
الان با خیال راحت دیگه بگیرمش یعنی سی پی یو مشکلی براش ایجاد نمیکنه؟؟؟
در مورد رم هم الان من دوتا چهار گیگ دارم نه یه هشت گیگ. یعنی اگه برند فعلی پیدا نکرم حتما باید یه هشت گیگ از یه برند دیگه بگیرم و نمیتونم یه چهار گیگ از برند دیگه بگیرم ولی هم باس رم های خودم.پاور که ارتقا نیاز نداره کافیه؟؟؟
ویه سوال دیگه من الان با این سیستم  مثلا بازی assassins syndicate را رو تنظیمات high
 50-40 فریم بازی میکنم.الان با خرید این گرافیگ میتونم بازی های روز و آینده را 60 فریم ثابت با تنظیمات Ultra بدون aa در رزولوشن 1080 بازی کنم یا به خاطر سی پی یو نمیتونم فعلا به فکر 4k هم اصلا نیستم فقط 1080 با تنظیمات Ultra بدون aa ؟؟؟
باز هم تشکر از این که جواب دادید.

خواهش میکنم دوست عزیز.
خیر هیچ مشکلی پیش نمیاد.
پاور کافی هستش. کارتای انویدیا دائما در حال کاهش مصرف هستن.
همونطور که گفتم CPU مشکل خاصی ایجاد نمیکنه. اگر کارت توانایی اجرای بازی رو به صورتی که گفتید داشته باشه (که داره)، قطعا اجرا میکنه.

(07-02-2016, 10:36 PM)mobinmotahari نوشته است: یک سوال دیگه هم داشتم هارد دو ترابایتی خوب چی معرفی میکنید؟
سوال دیگه اینکه نسخه های بنفش و آبی و سبز Western digital چه تفاوتی دارند؟کاربرد هرکدوم چیه؟

خوب پیشنهاد کردن هارد توی بازار به این متنوعی یه کم سخته. ولی خودتون به هاردهای خوبی اشاره کردین. وسترن دیجیتال کیفیت خوبی داره.
مدل‌های سبز کم ترین مصرف برق رو دارن.
مدل‌های آبی به نوعی مدل استاندارد و عادی محسوب میشن.
مدل بنفش یه کم پیشرفته تر محسوب میشه و کارایی بهتری دارن چون میزان گردششون متغیره با توجه به نیاز.
مشکی هم بهترین و با کیفیت ترین مدل هستش که به ازای هزینه‌ی اضافی کارایی خوبی ارائه میده

RE: مشاوره در امر خرید و ارتقا قطعات PC - arshia.hidden12 - 07-04-2016

سلام خدمت دوستان.
اگر مانیتوری درگاه display port نداشته باشه ولی hdmi داشته باشه مشکلی پیش نمیاد جهت وصل کردن سیستم بهش؟

RE: مشاوره در امر خرید و ارتقا قطعات PC - Rasoul_76 - 07-04-2016

(07-04-2016, 01:28 AM)arshia.hidden12 نوشته است: سلام خدمت دوستان.
اگر مانیتوری درگاه display port نداشته باشه ولی hdmi داشته باشه مشکلی پیش نمیاد جهت وصل کردن سیستم بهش؟

سلام.
خیر مشکلی پیش نمیاد. فقط یک کابل برای اتصال کارت به مانیتور کافیه.

RE: مشاوره در امر خرید و ارتقا قطعات PC - Abolfazl_Gamer - 07-04-2016

داداش سلام .
میشه کارت گرافیک GALAX GTX 960 OC 4GB GDDR5 روی سیستمی که این  intel® core ™2 duo cpu e7500 @ 2.93Ghz  سی پیو هست فعلا ببندم تا بعدا یه سی پیو بخرم ؟
بعد داداش هنوز معلوم نشود کی کارت جدید amd 470  منتشر میشه ؟