Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا
رفع مشکلات Pc بازی GTA V - نسخه‌ی قابل چاپ

+- Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا (https://forum.gamefa.com)
+-- انجمن: راهنمایی و ترفند های بازی (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%88-%D8%AA%D8%B1%D9%81%D9%86%D8%AF-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+--- انجمن: راهنمایی در بازی ها (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%87%D8%A7--130)
+---- انجمن: راهنمایی در بازی ها (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%87%D8%A7)
+---- موضوع: رفع مشکلات Pc بازی GTA V (/Thread-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-Pc-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-GTA-V)

RE: رفع مشکلات Pc بازی GTA V - davoodhejazi98 - 04-26-2015

اقا این لینک اپدیت 4 کرک 5 چی شد؟

RE: رفع مشکلات Pc بازی GTA V - مجیدنصر - 04-26-2015

(04-26-2015, 10:08 PM)Milad OC نوشته است: مجید جان جوابه منو ندادی داداش با مانیتور بلور چه کنم به نظرت؟ ‎‎:D

شرمنده میلاد جان از موقعی که این بازی عرضه شده و من این تاپیک رو زدم اینقدر که مشکل داشته این بازی دیگه اعصابم خورد شده.
خب حالا اگه میشه یه بار توضیح بده دقیق مشکلت چی بود و این هم توضیحی در مورد این آپشنی که گفتی.
Motion BLUR
این تنظیم در بیشتر بازی ها، تقریبا در همه بازی ها وجود دارد که باعث هرچه زیبا تر شدن بازی های شده است، اگر این گزینه را روی ON قرار دهید در بازی هنگامی که سر خود را برگردانید حالا چه با موس و یا هر چیز دیگری مثل دنیای واقعی مسیر بین شروع تا پایان حرکت  را تا حدی تار خواهید دید، برای این که بهتر متوجه بشوید همین الان سر خود را با سرعت سریع به چپ یا راست بچرخانید متوجه خواهید شد که طول مسیر را تار خواهید دید، که این گزینه در بازی این امکان را برای شما فراهم می کند، البته هنکام حرکت هم تاری را خواهد داشت مثلا موقع دویدن.
MOTION BLUR AMOUNT
این گزینه مقدا تار یا تار نبودن قسمت Motion BLUR رو مشخص می کنه.

RE: رفع مشکلات Pc بازی GTA V - Milad OC - 04-26-2015

(04-26-2015, 10:37 PM)fredmehdi نوشته است: این اپدیت 4 و کرک 5 به کرک و اپدیت های قبلی نیاز داره؟
دوستان کیفیت گرس و رزولوشن سایه رو یک درجه کم کنید فریم خیلی بالا میره.از همه ممنونم.یک سوال دارم
کار extended distance scailing دقیقا چیه؟فریم رو میجود.

داداش اتفاقا باعثه افت فریم نمیشه یه چیزی تو مایه های وینسسه که وقتی فریم داره کم میشه یه مکث تو بازی به وجود میاره تا از افت فریم بیشتر جلوگیری کنه ولی این برا اونایی خوبه که سییتمه شاخی دارنو میخوان روی شصت فریم بصورت صابت بازی کنن که البته اگه سیستمت نمیتونه با اون تنظیماتی که برای بازی در نظر گرفتی فریم ثابت بهت بده و مثلا فریمت بینه ۵۰ تا ۶۰ ته اونو خاموش کنی خیلی بهتر چون میره رو مخت مکثای تو بازی به طور کلی این گزینه رو باید در کنار وینسس روشن بذاری

(04-26-2015, 10:50 PM)مجید نصر نوشته است:
(04-26-2015, 10:08 PM)Milad OC نوشته است: مجید جان جوابه منو ندادی داداش با مانیتور بلور چه کنم به نظرت؟ ‎‎:D

شرمنده میلاد جان از موقعی که این بازی عرضه شده و من این تاپیک رو زدم اینقدر که مشکل داشته این بازی دیگه اعصابم خورد شده.
خب حالا اگه میشه یه بار توضیح بده دقیق مشکلت چی بود و این هم توضیحی در مورد این آپشنی که گفتی.
Motion BLUR
این تنظیم در بیشتر بازی ها، تقریبا در همه بازی ها وجود دارد که باعث هرچه زیبا تر شدن بازی های شده است، اگر این گزینه را روی ON قرار دهید در بازی هنگامی که سر خود را برگردانید حالا چه با موس و یا هر چیز دیگری مثل دنیای واقعی مسیر بین شروع تا پایان حرکت  را تا حدی تار خواهید دید، برای این که بهتر متوجه بشوید همین الان سر خود را با سرعت سریع به چپ یا راست بچرخانید متوجه خواهید شد که طول مسیر را تار خواهید دید، که این گزینه در بازی این امکان را برای شما فراهم می کند، البته هنکام حرکت هم تاری را خواهد داشت مثلا موقع دویدن.
MOTION BLUR AMOUNT
این گزینه مقدا تار یا تار نبودن قسمت Motion BLUR رو مشخص می کنه.

قربونت مجید جون ‎:D من کلا تو تنظیمات از یه گزینه سر در نیارم دیوونه میشم پس تا اخر پرش کنم دیگه؟ ‎:)‎ فدات بازم خوبه شما و دوستان هستید به سوالای کسایی مثه من جواب میدید ممنون ‎:-*‎

RE: رفع مشکلات Pc بازی GTA V - fredmehdi - 04-26-2015

پس تاثیری در گرافیک نداره؟
بقولا مکث رو در بازی خیلی زیاد میکنه.

RE: رفع مشکلات Pc بازی GTA V - Mobin Ahmadi - 04-26-2015

مجید جان تا الان کلا خیلی جواب می داد، الان تگ گرفته دیگه می خواد غوغا کنه :D :D

RE: رفع مشکلات Pc بازی GTA V - arash_95 - 04-26-2015

سلام.میخواستم بدونم چطوری باید بازی آپدیت کرد؟
پوشه آپدیت کپی کنم تو محل نصب بازی یا فایل های داخلشو؟
یا
فایل هاشو کپی کنم تو فولدر آپدیت که تو محل نصب بازی هست؟
همینو من نمیدونم یکی راهنمایی کنه لطفا :heart:

RE: رفع مشکلات Pc بازی GTA V - amirmax - 04-26-2015

(04-26-2015, 09:25 PM)Milad OC نوشته است:
(04-26-2015, 08:47 PM)amirmax نوشته است:
(04-26-2015, 08:26 PM)fredmehdi نوشته است: موشن بلور هیچ تاثیری در فریم و ویدئو مموری در هیچ بازی نداره.کاربردش اینه که وقتی دوربین بازی رو میچرخونید یک افکت خاص و زیبایی رو به بازی میده.اصطلاحا تارش میکنه.پیشنهاد میشه تا نصفه پر کنید.اثر دقیقش رو میتونید روی سقف تاکسی ها که تبلیغات هست ببینید.

دوستان این بازیش کجاش بهینست؟همرو سر کار گذاشته.شب ها روی تنظیمات اخر روی میانگین 40 فریم بازی میکنم ولی وقت صبح میشه بازی شدیدا لگ میزنه مخصوصا در جنگل ها.راکستار بلد فقط پول از مردم بچاپه.ازش متنفرم ولی بازیش لامصب خیلی قشنگه.همه چی داره.
ايول دادا درد دل من رو گفتي. منم دقيقا همين مشكل رو دارم. اول فك كردم مشكل از سيستم منه. آخه بچها ميگفتن خيلي خوب بهينه است  :-/

(04-26-2015, 08:36 PM)ehsan1377 نوشته است:
(04-26-2015, 08:26 PM)fredmehdi نوشته است: موشن بلور هیچ تاثیری در فریم و ویدئو مموری در هیچ بازی نداره.کاربردش اینه که وقتی دوربین بازی رو میچرخونید یک افکت خاص و زیبایی رو به بازی میده.اصطلاحا تارش میکنه.پیشنهاد میشه تا نصفه پر کنید.اثر دقیقش رو میتونید روی سقف تاکسی ها که تبلیغات هست ببینید.

دوستان این بازیش کجاش بهینست؟همرو سر کار گذاشته.شب ها روی تنظیمات اخر روی میانگین 40 فریم بازی میکنم ولی وقت صبح میشه بازی شدیدا لگ میزنه مخصوصا در جنگل ها.راکستار بلد فقط پول از مردم بچاپه.ازش متنفرم ولی بازیش لامصب خیلی قشنگه.همه چی داره.

اره اصلا بهینه نیست یعنی الان تست کردم به این نتیجه رسیدم اخرشم نمیتونه یه بازی درست حسابی پورت کنه رو PC
Grass رو روی High بزار یا Very high احتمالا رفع بشه
داداش چه ربطي به grass داره??
براي من grass روي ultra هست
اون high-resolution shadow خيلي فريم رو مياره پايين

بچه ها من نميدونم چرا با اين سيستم نسبتا قوي در حالت very high فريم ريتم به طور ميانگين روي ٣٣ فريم هستش و در حالت ultra روي 20 فريم . سيستمم:

Cpu: core i7 3770
Graphic: R9!280x 3gb gddr5
Ram: 8gb dual channel
Resolution: 1366*768
Power: green 600w
شما هم همين مشكل رو دارين؟! لطفا كمكم كنين
راستي در هر دو حالت Population density ,population variety, distance scaling كامل پر هستش شايد بخاطر اونا باشه نه!!!!؟؟؟؟؟ آخه به طور پيش فرض از همون اول كامل بود. براي شما هم همينطوره؟! 
عزیز دل سیستمه من شاید از برای تو هم ضعیف تر باشه ولی بازیه من رو ۶۰ فریم قفله
سیستمم اینه
Gtx 760
Core i5 4440
8gb ram
شما هم تنظیماتت رو مثه من کنی احتمالا مشکلت حل میشه، روی تنظیماته الترا و وری هایج بازی اصلا بهینه نیست پس تنظیمه بافت ها و سایه هارو روی هایج بذار و msaa رو خاموش بذار صد در صد مشکلت حل میشه
بقیه ی تنظیمات رو هم روی حالت پیش فرض بذار بمونه
داداش قربونت ميشه عكس از تنظيماتت بگيري بذاري؟؟!

RE: رفع مشکلات Pc بازی GTA V - BadBoy4Ever - 04-26-2015

بچه ها یه سوال وقتی بازی رو اجرا میکنم رو مینی مایز یا windozed میاد چی کار کنم که هر وقت میرم تو بازی full screen بیاد ؟

RE: رفع مشکلات Pc بازی GTA V - fredmehdi - 04-26-2015

alt و enter رو با هم فشار بده وقتی وارد شد یا داخل بازی تغییر بده.

RE: رفع مشکلات Pc بازی GTA V - BadBoy4Ever - 04-26-2015

(04-26-2015, 11:55 PM)fredmehdi نوشته است: alt و enter رو با هم فشار بده وقتی وارد شد یا داخل بازی تغییر بده.

نه منظورم اینه که یه کاری کنم هر وقت میرم تو خود به خود رو full screen بیاد