Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا
آخرالزمان در موبایل | نقد و بررسی Fallout Shelter - نسخه‌ی قابل چاپ

+- Forum Gamefa | انجمن بازی های کامپیوتری گيمفا (https://forum.gamefa.com)
+-- انجمن: تکنولوژی ، سخت افزار و نرم افزار (https://forum.gamefa.com/Forum-%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C-%D8%8C-%D8%B3%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1)
+--- انجمن: موبایل و گجت های هوشمند (https://forum.gamefa.com/Forum-%D9%85%D9%88%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%88-%DA%AF%D8%AC%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%88%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: موبایل (https://forum.gamefa.com/Forum-%D9%85%D9%88%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D9%84)
+---- موضوع: آخرالزمان در موبایل | نقد و بررسی Fallout Shelter (/Thread-%D8%A2%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D9%84%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%86%D9%82%D8%AF-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-Fallout-Shelter)

صفحه‌ها: 1 2

آخرالزمان در موبایل | نقد و بررسی Fallout Shelter - Arash-Fire - 08-31-2015

[تصویر:  7z09evdfph4gco8in961.jpg]
همه ما سری Fallout را در یک پس زمینه آخر‌الزمانی و دنیای پر جزئیات می‌شناسیم؛ دنیایی که باید در vault‌ها زندگی کرد و همه چیز را از نو ساخت! اشاره‌ای کردیم به دنیایی پر جزئیات؛ هیچ‌وقت فکر نمیکردیم که یک نسخه از Fallout را در موبایل یا تبلت تجربه کنیم! ولی Bethesda به ما نشان داد که هر کاری شدن دارد. این استودیو با عرضه Fallout Shelter یک بازی خاص را در موبایل و تبلت به رخ ما کشاند. حال شما مسئول یک vault هستید و...
با ما در نقد و بررسی Fallout Shelter همرا باشید...

[تصویر:  rjh4698besy66j88ptjs.jpg]

نام: Fallout Shelter

سازنده: Bethesda Game Studios

ناشر: Bethesda

پلتفرم‌ها: ios و Android

تاریخ انتشار: android: august 13
ios: june 14

آخرالزمان | داستان
همان‌طور که اشاره شد، داستان Fallout Shelter در یک دنیای آخر‌الزمانی رخ ‌می‌دهد؛ فاجعه‌ای اتفاق افتاده و بازمانده‌ها باید در vault زندگی‌ای نو بسازند و مشغول کاری شوند. اتفاقات جالبی در طول روند داستان میفتد ولی، این اتفاقات می‌تواند برای شما تکراری شود. در اصل نباید از این بازی انتظار یک داستان قوی داشت و به عبارتی داستان را باید بر پایه ‌گیم‌پلی دانست.
[تصویر:  01jozdlhjmact7234dua.jpg]
" بازمانده‌ها منتظر اجازه شما، برای ورود هستند."

جذاب | گیم‌پلی
میرسیم به اصلی‎ترین بخش این بازی که بسیار جذاب است. یکی از جذابیت‌های گیم‌پلی و اصلی‌ترین المان برای پیشبرد بازی، استراتژی است؛ یعنی شما بدون این المان به هیچ عنوان نمی‌توانید در بازی پیشروی کنید و باید با داشتن یک استراتژی مناسب به همه چیز رسیدگی کنید. در ابتدا بازی شاید با خود فکر کنید که بازی خیلی خسته‌کننده است ولی، رفته رفته با مواردی رو‌به‌رو خواهید شد که این حس خسته‌کنندگی را از بین می‌برد.
 یکی از این موارد حمله دیگر بازمانده‌ها است؛ آن‌ها برای غارت منابع شما مثل آب و... میایند. اگر افراد شما مجهز به اسلحه هستند که چه خوب! ولی اگر اسلحه‌ای نداشته باشند، باید با منابع خود خداحافظی کنید!  یکی از سختی‌های این بخش آن است که ممکن است هر غارتگر به یک سو برود و شما به طوری که شما به کل گیج شده و کارتان تمام می‌شود...
به طور کلی در ابتدا شما دارای 3  منبع هستید؛ آب، غذا و برق.
یکی از نکات اعصاب خرد کن این بازی، مشکل در زوم کردن است که در  مواقع حیاتی مثل حمله غارتگران به یک مشکل اساسی تبدیل می‌شود.

[تصویر:  md3axktlclx2xq7qtf1f.png]
"هر از گاهی باید به آتش نشان تبدیل شوید!"

حتما شما با "SPECIAL" در سری بازی‌های Fallout آشنایی دارید؛ این کلمه نشانگر توانایی‌های هر فرد است؛ در Fallout Shelter نیز باید با توجه به این توانایی‌ها، آن‌ها را در پست‌های مختلف قرار دهید. S به معنا Strong (قدرت) و...
با پیدایش اسلحه و لباس‌های جدید SPECIAL در یک بخش به خصوص ارتقاء می‌یابد.
به جز حلمه بیگانگان، سوسک‌ها نیز به شما حلمه میکنند! البته نابود کردن بیگانگان بسیار سخت‌تر از آن است. ولی در کل یک تنوع خوب است.
گاهی اوقات شما دچار کمبود منابع می‌شوید که باید با rush (عجله کردن) افراد، ارتقاء یا بیشتر کردن آن روم، این کمبود را تامین کنید. البته در آخر شایان به ذکر است که گیم‌پلی می‌تواند برای شما تکراری شود.

[تصویر:  vn5li2r9cgbs57457u2d.png]
"SPECIAL افراد"
جزئیات | گرافیک
این بازی دارای گرافیک خوبی در هردو بخش اصلی، یعنی فنی و هنری داراست. به جزئیات توجه قابل توجه‌ای شده است؛ صورت و فیزیک بدنی هر شخص نیز به خوبی طراحی شده است و حس یکنواختی محیط به بازیباز منتقل نمی‌شود. هر روم دارای جزئیات مخصوص به خود است هیچ شباهتی به دیگر روم‌ها ندارد. در کل جزئیات در سری بازی‌های Fallout بیداد می‌کند.
Fallout Shelter در بخش گرافیک هنری نیز خیلی خوب است! مخصوصا در بیرون از vault این گرافیک هنری، کاملا به چشم میاید. دور دست ها به خوبی طراحی شده و حس خیلی خوبی انتقال می‌دهد؛ پس زمینه‌ها نیز بسیار زیبا هستند.

نتیجه گیری
Fallout Shelter حتما ارزش بازی کردن را دارد؛ گیم‌پلی‌ای اعتیاد آور، جزئیات زیاد و... همه و همه باعث شده که Fallout Shelter به یک بازی دوست داشتنی تبدیل شود. اگر از طرفدار‌های سری بازی‌های Fallout نیز نباشید، Shelter یک تجربه خیلی خوب برای شما خواهد بود. در اینجاست که Bethesda نشان می‌دهد که استعدادی در ساخت بازی برای موبایل نیز دارد.

نکات مثبت:
جذاب بودن گیم‌پلی
نیاز به داشتن استراتژی برای پیشبرد بازی
گرافیک
جزئیات

نکات منفی:
تکراری شدن گیم‌پلی (برای همه این اتفاق رخ نمی‌دهد)
مشکل در زوم کردن

نمره: 8.5/10

RE: آخرالزمان در موبایل | نقد و بررسی Fallout Shelter - BahramNouraei - 08-31-2015

خودم به شخصه بازیش کردم!
و 19 تا بچه به دنیا اوردم :D   و 16 نفر هم که آدم بالغ از اول داشتم!
ولی کلا بعد یه مدت مسخره شد برام!
ممنون بابت نقد! :heart:

RE: آخرالزمان در موبایل | نقد و بررسی Fallout Shelter - Cpt. John "Soap" MacTavish - 08-31-2015

بازی خوبیه، شاید بتونه یه رتبه پایین تر از Clash of Clans به ایسته.

RE: آخرالزمان در موبایل | نقد و بررسی Fallout Shelter - Arash-Fire - 09-01-2015

(08-31-2015, 09:11 PM)Jon Snow نوشته است: خودم به شخصه بازیش کردم!
از اون چیزی که فکر میکردم بیشتر طول کشید تا بچه بزرگ شه!

RE: آخرالزمان در موبایل | نقد و بررسی Fallout Shelter - You Never Win - 09-01-2015

بهترین بازی موبایل!خیلی بهتر از کلش!

RE: آخرالزمان در موبایل | نقد و بررسی Fallout Shelter - BadBoy4Ever - 09-01-2015

(09-01-2015, 10:50 AM)You Never Win نوشته است: بهترین بازی موبایل!خیلی بهتر از کلش!

زبونتو گاز بگیر ای موجود شرور S0 (100)
بهتر از کلش هم داریم مگه S0 (48) 

باحال به نظر میرسه ولی کو حوصله ی تجربش ؟!!

RE: آخرالزمان در موبایل | نقد و بررسی Fallout Shelter - You Never Win - 09-01-2015

(09-01-2015, 10:55 AM)BadBoy4Ever نوشته است:
(09-01-2015, 10:50 AM)You Never Win نوشته است: بهترین بازی موبایل!خیلی بهتر از کلش!

ای کلش باز تعصبی چگونه جرات می کنی می گویی حوصله تجربه این شاهکار را دارا نمی باشی!!!؟؟؟؟
حیف است این شاهکار برای کلش بازی مثل تو!

RE: آخرالزمان در موبایل | نقد و بررسی Fallout Shelter - 0099 - 09-01-2015

مثل بازی sims زجر دادن مردم خیلی حال می ده

RE: آخرالزمان در موبایل | نقد و بررسی Fallout Shelter - BahramNouraei - 09-01-2015

(09-01-2015, 10:49 AM)Neil Druckmann نوشته است:
(08-31-2015, 09:11 PM)Jon Snow نوشته است: خودم به شخصه بازیش کردم!
از اون چیزی که فکر میکردم بیشتر طول کشید تا بچه بزرگ شه!

مال من فک کنم 1 یا 2 روزه بزرگ میشدن!

(09-01-2015, 11:00 AM)You Never Win نوشته است:
(09-01-2015, 10:55 AM)BadBoy4Ever نوشته است:

ای کلش باز تعصبی چگونه جرات می کنی می گویی حوصله تجربه این شاهکار را دارا نمی باشی!!!؟؟؟؟
حیف است این شاهکار برای کلش بازی مثل تو!
کلا برا کسایی که کلشو دوس دارن فک کنم بازی عالیی باشه ولی من چون کلا از این تریپ بازیا خوشم نمیاد باهاش حال نکردم!

RE: آخرالزمان در موبایل | نقد و بررسی Fallout Shelter - 0099 - 09-01-2015

نقل‌قول: مال من فک کنم 1 یا 2 روزه بزرگ میشدن!

عجیبه مال من 3 ساعت بود