نظرسنجی: در حال حاضر از چه سیستم عاملی استفاده می کنید؟
شما مجاز به شرکت در این نظرسنجی نیستید.
Windows 8.1
43.40%
23 43.40%
Windows 8
13.21%
7 13.21%
Windows 7
37.74%
20 37.74%
Windows Vista
1.89%
1 1.89%
Windows XP
1.89%
1 1.89%
Mac OS X
1.89%
1 1.89%
Linux
0%
0 0%
در کل 53 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بحث پیرامون Windows 8.1
همانطور که اطلاع دارید نسخه جدید سیستم عامل مایکروسافت موسوم به Windows 8.1 چند هفته ای است که لیک شده و در وبسایت های مختلف برای دانلود قرار داده شده است. این نسخه RTM می باشد و این بدین معنی است که فاز توسعه آن به اتمام رسیده و در اختیار شرکت های مختلف برای توسعه درایورهای سازگار، قرار گرفته است. این نسخه حکم یک سرویس پک را برای Windows 8 دارد که 26 اکتبر سال گذشته عرضه شد. بنده چند روزی می شود که این نسخه را بر روی سیستم خود نصب کرده ام و هدف از ایجاد این تاپیک معرفی اجمالی این نسخه و بحث پیرامون آن می باشد.
[تصویر:  windows-8.1.jpg]
8 + 0.1 = دنیایی مدرن تر
اول از هر چیز بهتر است به این نکته اشاره کنم که نسخه Pro این ویندوز هم چنان بهترین انتخاب ممکن برای کاربران خانگی است.
نصب ویندوز 8.1 می تواند به دو صورت انجام شود. حالت اول نصب آن از طریق فایل iso و بوت کردن سیستم می باشد که معمول ترین روش برای انجام این کار است و به سرعت انجام می شود. بنده با استفاده از حافظه فلش و پورت USB 3.0 توانستم در کمتر از 5 دقیقه عملیات نصب را طی کرده و وارد ویندوز 8.1 شوم. حالت دوم نصب از داخل ویندوز 8.1 می باشد. این برای دو دسته از افراد مناسب است:
1. افرادی که نمی خواهند دوباره عملیات فعالسازی ویندوز را طی کنند.
2. افرادی که می خواهند نرم افزارهای خود را حفظ کنند (البته با توجه به یک سری به روز رسانی ها احتمال عدم تطابق تعدادی از نرم افزارها وجود دارد.)
نخستین تغییری که هنگام نصب مشاهده می کنید وادر نمودن شماره سریال نصب است که در این نسخه کاملا اجباری شده است و برای ادامه عملیات نصب باید حتما شماره سریال نصب را با خود داشته باشید که در هر سایت دانلود فارسی زبان می توانید پیدا کنید.
پس از طی کردن عملیات نصب که بسیار هم ساده می باشد وارد محیط ویندوز 8.1 می شوید که در این مرحله شاید کمی شگفت زده شوید. بهتر است اول این نکته را بیان کنم که ویندوز 8.1 تمامی سخت افزار شما اعم از سخت افزار داخلی و ابزارهای جانبی را شناسایی می کند ولی در زمینه گرافیک باید الزاما آخرین درایور کارتتان را دریافت و نصب کنید چرا که در غیر این صورت شاهد افکت های گرافیکی خشک خواهید بود و با کمی کندی در پاسخ دهی روبرو می شوید که خوشایند نیست.
همانند ویندوز 8 عمل بوت مستقیما به داخل محیط مترو صورت می گیرد. در زیر صفحه متروی بنده را مشاهده می کنید. رنگ سبز تیره به طرز وحشتناکی جالب به نظر می رسد! 
[تصویر:  68339974087858822448.png]
در این نسخه از ویندوز با حفظ محیط دسکتاپ، تاکید شدیدتری روی مترو شده است که اقدام مثبتی است. محیط مترو ساده تر از قبل طراحی شده است. این محیط به دو قسمت ابزارهای اولیه (شکل بالا) و قسمت نرم افزارها تقسیم شده است. با فلشی که در پایین صفحه مشاهده می کنید می توان وارد قسمت نرم افزارها شد. ابزارهای مترو در قسمت سمت چپ جاسازی شده اند و رابط کاربرای جذابی دارند. اینترنت اکسپلورر به نسخه یازدهم ارتقا پیدا کرده است و در دو محیط مترو و دسکتاپ اجرا می شود. اسکایپ و اسکای درایو به ابزاری یکپارچه با ویندوز تبدیل شده اند که از طریق اکانت مایکروسافت خود (با دامنه Outlook) می توانید وارد شوید و گوش شیطان کر رابط کاربری بسیار جالبی برای آن ها طراحی شده است. چندین و چند ابزار جدید وارد محیط مترو شده اند که با عرض تاسف تمامشان آنلاین می باشند!
[تصویر:  33986926341519375606.png]
[تصویر:  62405400251375062239.png]
اما بهتر است از دو ابزار جالب ویندوز 8.1 به همین سادگی عبور نکنیم! اولی ماشین حساب می باشد که این بار در محیط مترو هم اجرا می شود و رابط جالبی دارد. مبدل آن به روز شده است و مطمئنا استفاده از آن به وجدتان خواهد آورد. ابزار جالب دیگر Alarms نام دارد. این قسمت برای یادآوری یا بیدار کردن شما طراحی شده است. علاوه بر آلارم امکانات دیگری هم چون تایمر و شمارش معکوس نیز برایش در نظر گرفته شده است.
به روز رسانی های عمده ویندوز 8.1 در بخش مترو صورت گرفته اند. Personalization دستخوش تغییرات مثبتی شده است که از آن جمله می توان به اضافه شده تم های مختلف با قالب های رنگی متفاوت و قابل شخصی سازی به محیط مترو اشاره کرد. عکس پس زمینه ویندوز 8.1 عوض شده است و کماکان چندان جالب به نظر نمی رسد. دو تم پیش فرض هم در بخش Personalization در نظر گرفته شده است.
تغییر دیگری که در این نسخه صورت گرفته است حذف Windows Experience Index و یا همان بخش نمره دهی به سخت افزار می باشد که احتمالا همه را ناراظی کرده است. این بخش نقش موثری در کل کل های روزانه گیمرهای عزیز ایفا می کرد که متاسفانه حذف شده است و دیگر شاهد هیچ گونه نمره ای نخواهیم بود.
همانطور که گفتم تاکید زیادی روی بخش مترو شده است که مطمئنا شما را به این قسمت ها خواهد کشاند. تغییر مرموزی که در بخش مترو انجام شده است مربوط به خروج از ابزارهای این بخش می باشد. در ویندوز 8 برای خارج شدن از ابزارهای مترو کافی بود ابزار مورد نظر را از نوار سمت چپ با نشانگیر ماوس بگیرید و به سمت پایین صفحه بیندازید که در این نسخه انجام این کار برای خروج کافی نیست. اگر این کار را انجام دهید در ظاهر از برنامه مورد نظر خارج می شود ولی این برنامه کماکان در Task Manager باقی خواهد ماند. این ویژگی جدید Tombstone نام دارد و برای آماده به کار نگهداشتن برنامه های مترو به ویندوز 8.1 اضافه شده است. برای خروج کامل از برنامه های مترو باید از نوار سمت چپ پنجره مورد نظر را با ماوس گرفته و به قسمت پایین صفحه بیاورید و سه ثانیه همین حالت را حفظ کنید تا آیکن مربوطه یک چرخ بزند در این حال می توانید آن را رها کنید و به صورت کامل از آن خارج شوید.
کاربران محترم می توانند در این بخش به بحث پیرامون این نسخه از ویندوز بپردازند، البته با رعایت قوانین انجمن! در صورت مشاهده هر گونه بحث حاشیه ای برخورد خواهد شد.
پاسخ
من شنیده بودم که ویندوز 8.1 میتونه بازی های x360 و xone رو اجرا کنه!!! ایا حقیقت داره؟؟؟
پاسخ
(09-13-2013, 02:08 AM)'parham 0077' نوشته است: من شنیده بودم که ویندوز 8.1 میتونه بازی های x360 و xone رو اجرا کنه!!! ایا حقیقت داره؟؟؟

بازی های کارتونی و کم حجم. در ضمن باید از Store دریافت کنید.
پاسخ
من سونو ترجیح میدم! 8 اعصابمو خورد میکنه.احساس میکنم اسمارتفون دوستمو گنده کردن گذاشتن جلوم!
پاسخ
منظورت همون بازی های ارکیده هست؟ یعنی فقط اون ها رو؟
پاسخ
(09-13-2013, 02:38 AM)'parham 0077' نوشته است: منظورت همون بازی های ارکیده هست؟ یعنی فقط اون ها رو؟

بله. [img]images/smi/s0 (43).gif[/img]
پاسخ
من اعتقادم اینه که تو بحث سیستم عامل باید بروز بود حتی اگر با فجایعی چون ویستا مواجه بشیم و8.1 یه چیز فوق العاده است که اصلاح شده 8 هست و دیگه اون مشکلات توش نیست و DX11.1 هم میتونه توجیه بعدیم باشه بشدت منتظر نسخه ROG 8  یا 8.1 هستم ولی تا اونموقع
با 8.1 سر می کنم
[تصویر:  1379098878_76807207117014995971.jpg]
پاسخ
ویندوز هشت مشکلش این بود که امکاناتش از ویندوز 7 کمتر شده بود[img]images/smi/s0 (66).gif[/img][img]images/smi/s0 (66).gif[/img][img]images/smi/s0 (66).gif[/img]
برای شادی روح اتزیو کبیر و همچنین شادی دل من بزن تشکرو
[تصویر:  66508193653649138601.jpg]
پاسخ
(09-13-2013, 08:10 AM)'smm1377' نوشته است: ویندوز هشت مشکلش این بود که امکاناتش از ویندوز 7 کمتر شده بود[img]images/smi/s0 (66).gif[/img][img]images/smi/s0 (66).gif[/img][img]images/smi/s0 (66).gif[/img]

مزخرفترین حرفی که تا به حال درباره ویندوز8.1 شنیدم ![تصویر:  s0%20%2843%29.gif]

پاسخ
(09-13-2013, 08:10 AM)'smm1377' نوشته است: ویندوز هشت مشکلش این بود که امکاناتش از ویندوز 7 کمتر شده بود[img]images/smi/s0 (66).gif[/img][img]images/smi/s0 (66).gif[/img][img]images/smi/s0 (66).gif[/img]

دقیقا می شه بگی چه چیزی نسبت به 7 کم داره؟ [img]images/smi/s0 (43).gif[/img] یه سری ابزارهای به درد نخور حذف شده ولی کلی ابزار جدید اضافه شده. در ضمن به دلیل DX 11.1 پلتفرم بعدی بازی همین windows 8.1 هستش.
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشکلات Games for Windows LIVE در Windows 8 Expellite 11 18,764 11-03-2015, 12:52 AM
آخرین ارسال: 246813579
  شرکت مایکروسافت بدنبال بازنشستگی (کنار گذاشتن) Windows Live Messenger Amir Game 3 1,914 01-04-2013, 03:19 PM
آخرین ارسال: Ruthless
  برای رفتن به Windows 8 عجله نکنید! Expellite 15 5,008 12-25-2012, 11:08 PM
آخرین ارسال: MOSTAFA.SHZ
  Windows To Go محیط اختصاصی شما در ویندوز 8 joker 1 1,925 09-01-2012, 08:29 PM
آخرین ارسال: Yashar

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان